Najczęściej zadawane pytania


Poniżej wyjaśniamy kilkanaście spraw związanych z organizacją zawodów.
Zanim do nas zadzwonisz lub wyślesz pytanie, przeczytaj regulamin zawodów i sprawdź czy poniżej znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię zagadnienie.

Od i do kiedy mogę zarejestrować się na PKO Silesia Marathon 2017?

Rejestrację zawodników uruchomiona zostanie 8 grudnia 2017 r.
Zgłoszenia drogą elektroniczną przyjmowane będą do 21 września 2017 r. Ostatnią możliwością rejestracji na bieg będzie zgłoszenie się osobiście w Biurze Zawodów w dniach 29-30 września 2017 r.

Od i do kiedy mogę zarejestrować się na PKO Silesia Półmaraton 2017?

Rejestrację zawodników uruchomiona zostanie 6 marca 2017 r..

Gdzie znajdę informacje przedstartowe?

Szczegółowy informacje na temat organizacji startu prezentujemy w informatorze uczestnika "Co? Gdzie? Kiedy"  formie Mini Przewodnika - informator opublikowany zostanie na 3-4 miesiace przed startem zawodów i będzie na bieżąco aktualizowany. Znajdą się tam mapki okolicy startu, mety, informacje o Biurze Zawodów.

Zapisy drogą elektroniczną zostały zamknięte. Jak mogę się jeszcze zapisać na start?

Przygotowaliśmy kilkadziesiąt pakietów startowych, które będą dostępne w biurze zawodów. Pakiety będą wydawane do ich wyczerpania.

Czy trasa Silesia Marathon i półmaratonu posiada atest?

Tak, trasa Silesia Marathon posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz IAAF.
Trasa Silesia Półmaraton posiada atest PZLA.

Czy mogę zmienić dystans biegu z maratonu na półmaraton lub odwrotnie?

Do 15 sierpnia 2017 roku można, logując się na własne konto utworzone przy rejestracji dokonać zmiany dystansu z maratonu na półmaraton. Różnica w wysokości opłaty startowej nie jest zwracana. W przypadku chęci zmiany dystansu z półmaratonu na maraton jest ona również możliwa do dnia 15 sierpnia pod warunkiem uregulowania różnicy (dokonania dopłaty) - w tym celu prosimy o kontakt z Biurem Zawodów

Uwaga: Po 15 sierpnia 2017 r. zmiana dystansu nie będzie możliwa bez względu na podawane przez uczestników okoliczności (kontuzje lub inne przypadki losowe).

Gdzie znajdę numer konta bankowego do dokonania opłaty startowej?

Płatności dokonuje się po zarejestrowaniu się na stronie biegu. 
W tym celu należy zalogować się na swoje konto na stronie biegu, przejść na stronę płatności klikając przycisk "Zapłać". Na stronie tpay płatności są podzielone na 3 grupy: "karty płatnicze", "ePrzelewy", "Inne". Można skorzystać z możliwości płatności kartą lub e-przelewem, istnieje też możliwość wygenerowania wypełnionego druku przelewu. Można taki druk zapisać lub wydrukować w domu. Do generowania druku przelewu służy funkcja "Wydrukuj i zapłać" w grupie "Inne". Obsługa płatności internetowych jest realizowana przy współpracy z firmą eCard S.A.

eCard set ePrzelewy karty BLIK poziom beztla

 

Wśród przelewów elektronicznych nie ma wymienionego mojego banku. Jak dokonać opłaty startowej?

W przypadku braku danego banku prosimy o zaznaczenie wyboru przelewu bankowego/pocztowego i dokonanie wpłaty na wygenerowany numer rachunku bankowego.

Czy za start w biegu mogę zapłacić kartą kredytową lub płatniczą?

Tak, przyjmowane są opłaty kartami VISA, VISA Electron, MASTER CARD, MASTER CARD Electronic, Maestro i American Express.

eCard set ePrzelewy karty BLIK poziom beztla

 

Gdzie znajdować się będzie Biuro Zawodów? Gdzie odbiorę pakiet startowy?

Pakiety startowe będzie można odebrać w dniach 29 września - 1 października w Biurze Zawodów, które mieścić się będzie na Placu Śląskim w Centrum Handlowym Silesia City Center, ul. Chorzowska 107 w Katowicach.
Biuro Zawodów Mini Silesia Marathon w dniu 30 wrześniabędzie znajdowało się w namiotach RMF FM na terenie Placu Słonecznego przed Silesia City Center.

Jak dojechać do Biura Zawodów? Jak dojechać na start?

Szczegółowe informacje dotyczące dojazdu do Biura Zawodów i na miejsce startu Silesia Marathon (i imprez towarzyszących) znajdować się będą w MINI PRZEWODNIKU opublikowanym na miesiąc przed zawodami.


Dojazd samochodem - ul. Chorzowska 107, Katowice tablice informacyjne Silesia City Center
Dojazd tramwajem - linie 6, 7, 11, 19, 23 - przystanek Silesia City Center
Dojazd autobusem - linie 6, 7, 23, 48, 51, 110, 48, 662, 673, 820, 830, 840

Czy moje rzeczy pozostawione w depozycie przewiezione zostaną na metę?

Tak, cały depozyt można będzie odebrać na mecie, na terenie Stadionu Śląskiego.

Czy pomiędzy metą a startem będzie zapewniony transport?

Tak, przygotowana będzie dodatkowa, dedykowana zawodnikom linia autobusowa. Autobusy będą wachadłowo kursować pomiędzy Stadionem Śląskim a Silesia City Center. Czas przejazdu - ok. 8 minut.
Na podstawie numeru startowego można będzie bezpłatnie korzystać z równie szybkiej komunikacji tramwajem linii 6,7, 11, 19 czy 23 (pięć przystanków autobusowych).

Gdzie najlepiej zaparkować samochód?

Zachęcamy do skorzystania z komunikacji publicznej którą, po odbiorze pakietu startowego podróżować będzie można na podstawie numeru startowego. Dla osób które będą dojeżdżały na start własnym samochodem przygotowaliśmy kilka parkingów umiejscowionych zarówno przy samym starcie, jak również przy mecie biegu na Stadionie Śląskim. Parkingi na 2.000 samochodów znajdować się będą na terenie Stadionu Śląskiego przy samym Stadionie, kolejne 2.000 miejsc parkingowych przygotowanych będzie przy Silesia City Center. Pomiędzy startem i metą poruszać się będzie można bezpłatnie - tramwajem lub korzystając z dodatkowej, dedykowanej liniii autobusowej kurusjącej między startem i metą. Przed zawodami opublikowana zostanie mapa z umiejscowieniem parkingów.

Czy na starcie Silesia Marathon będą wydzielone strefy startowe?

Tak, dzięki temu zawodnicy wyczynowo uprawiający tę dyscyplinę mają możliwość startu na czele kolumny biegaczy. Kolejne strefy startowe będą odpowiednio oznakowane numerami odpowiadającymi numerom startowym i będą uwzględniały deklarację złożoną w momencie rejestracji na bieg.

Czy można odbierać pakiety startowe (numer startowy) w dniu zawodów tj. 1 października 2017 r.?

Tak, biuro zawodów będzie czynne w tym dniu od 6.30 do 7.30. W dniu zawodów wydawane będą wyłącznie pakiety startowe bez możliwości rejestracji i dokonywania opłat startowych.

Czy mogę zmienić rozmiar koszulki?

Staramy się tak wybierać partnera przygotowującego dla nas koszulki, by ich rozmiary odpowiadały europejskim standardom. Tabela z wymiarami w centymetrach znajduje się poniżej. W przypadku źle wybranego rozmiaru mozna to zmienić w edycji zgłoszenia po zalogowaniu się na swoje konto. Zmiana jest możliwa do 31 sierpnia.

koszulki rozmiary

Z powodu kontuzji /powodów osobistych/ nie mogę wystartować w biegu. Czy mogę przekazać opłatę startową innej osobie?

Zgodnie z Regulaminem Zawodów nie ma takiej możliwości.

Czy pakiet startowy z numerem muszę odebrać osobiście?

Zachęcamy do osobistego odbioru pakietów startowych, gdyż konieczne jest złożenie własnoręcznego podpisu na karcie zgłoszenia - zgodnie z wymogami prawnymi.

Pakiet startowy będzie mogła również odebrać wskazana osoba na podstawie Karty Startowej. Karty Startowe można pobrać po zalogowaniu się na swoje konto na stronie biegu. Podpisaną Kartę Startową razem z kserokopią dowodu tożsamości można przekazać osobie, która będzie mogła odebrać pakiet startowy.

Z powodu kontuzji nie wystartuję w biegu. Czy pakiet startowy zostanie mi przesłany?

Nie przewidujemy takiej możliwości i pakiety startowe nie będą wysyłane.

Czy na trasie maratonu i półmaratonu będą Pacemakerzy?

Tak, wybrani zawodnicy poprowadzą swoje grupy na czasy 3:20, 3:30, 3:40, 3:50, 4:00, 4:15, 4:30, 4:45 i 5:00 godzin. 
Na dystansie półmaratonu również przewidujemy pacemekerów. Informacje na temat czasów na jakie poprowadzą swoje grupy przedstawione zostaną przed samymi zawodami.

Czy na trasie biegu może asystować mi znajomy/a na rowerze?

Nie, asysta rowerzystów jest zabroniona a osoba korzystająca z tego typu pomocy zostanie zdyskwalifikowana.

Gdzie znajdę informację na temat wysokości nagród finansowych w maratonie i półmaratonie?

Informacja o wysokości nagród w obu biegach zostanie przedstawiona do końca lipca 2017 roku na stronie internetowej zawodów. Informacja pojawi się jako załącznik do regulaminu danego biegu.

Czy organizatorzy zapewniają bezpłatny nocleg na sali gimnastycznej?

Tak. Z uwagi na organiczoną pojemność sali miejsca będą rezerwowane wg. kolejności ich napływania; Uwaga: rezerwujemy noclegi tylko dla zawodników którzy dokonają opłaty startowej. Zapraszamy do skorzystania z oferty partnerskich hoteli grupy NOVOTEL >>>

Czy w Mini Silesia Marathon można zarezerwować rozmiar koszulki?

Niestety nie, ale postaramy spełnić oczekiwania uczestników tak, by każdy otrzymał odpowiednią dla siebie koszulkę.

Czy dla zawodników startujących w Mini Silesia Marathon zapewnione będą prysznice i szatnie?

Niestety nie ma takiej możliwości by zapewnić wszystkim zawodnikom startującym w Mini Silesia Marathon szatni, depozytu i prysznicy po biegu.

Czy start w Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM jest bezpłatny?

Tak. Z uwagi na fakt, iż ilość miejsc startowych jest ograniczona prosimy o podejmowania przemyślanej decyzji i rejestracji na bieg tylko w przypadku pewnego udziału w zawodach. Zwracamy uwagę, że w przypadku odebrania pakietu startoweg,o a nie wystartowania w zawodach uczestnik zostanie obciążony kwotą 30 zł.