Najczęściej zadawane pytania

Poniżej wyjaśniamy kilkanaście spraw związanych z organizacją zawodów.
Zanim do nas zadzwonisz lub wyślesz pytanie, przeczytaj regulamin zawodów i sprawdź czy poniżej znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię zagadnienie.

Tak, pracujemy nad tym by wszystkie zaplanowane biegi odbyły się 4 października 2020 roku. Na dzień dzisiejszy wydarzenie jest przez organizatora przygotowywane z uwzględnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa zgodnie z zaleceniami WHO.
Zapraszamy do udziału w naszym wyjątkowym, biegowym święcie z metą na Stadionie Śląskim.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku gdyby rząd lub lokalne władze wprowadził dodatkowe ograniczenia lub uniemożliwiły by nam organizację wydarzenia zawodnicy będą mieli możliwość  przeniesienia jej na kolejną edycję w przyszłym roku lub otrzymania zwrotu opłaty startowej.

Tak, nie planujemy rozgrywania wirtualnych zawodów.

W związku z rozwojem pandemii wprowadzone zostaną dodatkowe działania organizacyjne zmierzające do maksymalnego zwiększenia bezpieczeństwa zawodników. Dotyczyć to będzie zarówno biura zawodów, miejsca startu, punktów odżywczych oraz mety.
Wszystkie działania podporządkowujemy bezpieczeństwu zawodników.

W przypadku zmuszenia organizatorów do zmiany terminów zawodów, odbędą się one wiosną 2021 roku. Opłaty startowe zostaną przeniesione na kolejną edycję, a w wyjątkowych przypadkach, na żądanie uczestnika opłata startowa zostanie zwrócona.

Tak, udział w zawodach jest bezpieczny.

Na bieżąco przygotowywane i wprowadzane są rozwiązania zalecane przez wybitnych specjalistów w związku z wirusem SARS-CoV-2. Zmiany dotyczą wszystkich aspektów udziału zawodników od organizacji biura zawodów począwszy, przez organizację startu, punktów odżywczych i metę.
O wszystkich zmianach dostosowujących wydarzenie do najnowszej wiedzy na temat bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19 będą przekazywane przed samymi zawodami z uwagi na brak jednoznacznych wytycznych i dynamiczną sytuacją w kraju.

Tak, obie trasy, zarówno maratonu jak i półmaratonu posiadają atest IAAF oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Tak, finisz kolejnej edycji Silesia Marathon 2020 również odbędzie się na bieżni największego stadionu lekkoatletycznego w Polsce.

Do 31 sierpnia 2020 roku można, logując się na własne konto utworzone przy rejestracji dokonać zmiany dystansu.
Jeżeli w momencie podejmowania decyzji o zmianie dystansu, opłata startowa na nowym dystansie jest wyższa należy różnicę dopłacić. W przypadku gdy opłata za zmieniony dystans jest niższa od już wpłaconej zwrot nie przysługuje.

Uwaga: Po 31 sierpnia 2020 r. zmiana dystansu nie będzie możliwa bez względu na podawane przez uczestników okoliczności (kontuzje lub inne przypadki losowe).

Płatności dokonuje się po zarejestrowaniu się na stronie biegu. 
W tym celu należy zalogować się na swoje konto na stronie biegu, przejść na stronę płatności klikając przycisk „Zapłać”. Można skorzystać z płatności kartą lub przelewem internetowym do większości banków. Istnieje też możliwość wygenerowania wypełnionego druku przelewu. Można taki druk zapisać lub wydrukować w domu. Do generowania druku przelewu służy funkcja „Przelew bankowy” w grupie „Przelewy online”. Obsługa płatności internetowych jest realizowana przy współpracy z firmą PayU.

W przypadku braku danego banku prosimy o zaznaczenie wyboru przelewu bankowego/pocztowego i dokonanie wpłaty na wygenerowany numer rachunku bankowego.

Za start w zawodach można zapłacić kartami VISA, MASTER CARD oraz dokonując płatności z rachunków najbardziej popularnych banków poprzez system PayU.

W Biurze Zawodów są również płatności w formie bezgotówkowej, kartą płatniczą, kredytową tradycyjnie lub zbliżeniowo.

 

 

Dojazd do Biura Zawodów i na start (maratonu, półmaratonu i ultramaratonu) 

Najszybsze dotarcie do Biura Zawodów oferuje komunikacja miejska!
Tramwaj: linie 0, 6, 11, 19, 23; przystanek Stadion Śląski
Na podstawie posiadanego numeru startowego dojazd do i z Stadionu Śląskiego jest w dniach 4-5 października bezpłatny.

Samochodem – wjazd na strefę parkingową P8; od ul. Chorzowskiej w Katowicach wjazd do Parku Śląskiego Aleją Główną.
N 50  17’ 6.938”         E 18  58’ 28.64”
W stopniach dziesiętnych:
Szerokość geograficzna   50.28526048975788
Długość geograficzna      18.97462248802185

Dojazd na start 

Najszybsze dotarcie na start oferuje komunikacja miejska!
Tramwaj: linie 0, 6, 11, 19, 23; przystanek  Park Śląski Wesołe Miasteczko
Autobus: linie 0, 50, 110, 193; przystanek  Dąb Krzyżowa

Samochodem
Możliwe jest pozostawienie samochodu na kilku parkingach przy ul. Złotej, dużym parkingu przy Centrum Handlowym Silesia City Center, pod estakadą DTŚ w Katowicach, parkingu przy CH AKS w Chorzowie.

Wjazd na parkingi na terenie Parku Śląskiego jest w dniu zawodów odpłatny a szczegóły dotyczące płatności podane zostaną do wiadomości przed wydarzeniem.

Tak, dzięki temu zawodnicy wyczynowo uprawiający tę dyscyplinę mają możliwość startu na czele kolumny biegaczy. Kolejne strefy startowe będą odpowiednio oznakowane numerami odpowiadającymi numerom startowym oraz dodatkową cyfrą i będą uwzględniały deklarację złożoną w momencie rejestracji na bieg.

Tak, zgodnie z regulaminem można przenieść opłatę startową na inną, zarejestrowaną na bieg osobę.
Przekazanie opłaty uwarunkowane jest:
a) terminem – możliwe jest przeniesienie opłaty wyłącznie do 31 sierpnia 2020 r.;
b) kontaktem z organizatorem w celu dopełnienia formalności (podanie nazwiska osoby na którą przenoszona jest opłata startowa);
c) wniesieniem opłaty manipulacyjnej w wysokości 15 zł oraz wpłatą różnicy kwoty w przypadku gdy opłata jest niższa niż aktualnie obowiązująca.
Opłata startowa na którą wystawiona została faktura VAT nie może być przeniesiona na innego zawodnika.

Zachęcamy do osobistego odbioru pakietów startowych, gdyż konieczne jest złożenie własnoręcznego podpisu na karcie zgłoszenia – zgodnie z wymogami prawnymi.

Pakiet startowy będzie mogła również odebrać wskazana osoba na podstawie Karty Startowej. Karty Startowe można pobrać na 10 dni przed zawodami po zalogowaniu się na swoje konto na stronie biegu. Podpisaną Kartę Startową można przekazać osobie, która będzie mogła odebrać pakiet startowy.

Nie – zgodnie z zapisami regulaminów biegów ale również przyjętymi na całym świecie zasadami numer startowy przypinamy do koszulki, z przodu na klatce piersiowej. Umiejscowienie numerów będzie weryfikowane przez sędziów i obsługę biegu przed zawodami przy wejściach do stref startowych.
Numer startowy to przede wszystkim informacja dla sędziów i organizatorów. Jest to również nośnik reklamowy dla sponsorów i partnerów imprezy. Numer startowy musi być widoczny z przodu, nie może być zasłonięty!
Pasy startowe z przypiętymi numerami akceptowane są na części  wydarzeń sportowych takich jak triathlon czy biegi górskie, gdzie dochodzi do kilkukrotnej zmiany odzieży startowej.

Informacja o wysokości nagród zostanie przedstawiona do końca sierpnia 2020 roku na stronie internetowej zawodów jako załącznik do regulaminu biegu.

W związku z niewielkim zainteresowaniem noclegami na sali gimnastycznej w 2020 roku nie przewidujemy organizacji noclegów tego typu.

Nie, asysta na rowerach lub innych środkach lokomocji jest zabroniona a osoba korzystająca z tego typu pomocy zostanie zdyskwalifikowana.

Tak, wybrani zawodnicy poprowadzą swoje grupy na różne czasy. Pełną grupę pacemakerów wraz z czasami poznacie na stronie biegu.

Uwaga: W przypadku konieczności wymuszonej epidemią COVID-19, wprowadzenia startów falowych, w dużo mniejszych grupach pacemekerów na trasie zawodów nie będzie.

Przygotowaliśmy kilkadziesiąt pakietów startowych, które będą dostępne w biurze zawodów. Pakiety będą wydawane do ich wyczerpania.

Load More