Najczęściej zadawane pytania

Poniżej wyjaśniamy kilkanaście spraw związanych z organizacją zawodów.
Zanim do nas zadzwonisz lub wyślesz pytanie, przeczytaj regulamin zawodów i sprawdź czy poniżej znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię zagadnienie.

Tak, wszystkie trasy naszych biegów posiadają atesty. Trasa maratonu jak i półmaratonu posiadają atest IAAF oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, trasa ultramaratonu atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Tak, finisz Silesia Marathon 2023 odbędzie się na bieżni Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

Rejestracja trwa od 15 grudnia 2022 roku do 10 września 2023 roku.
W przypadku wyczerpaniu limitu ilości startujących rejestracja może być wcześniej zakończona. W przypadku gdy pula numerów startowych będzie jeszcze dostępna, dodatkowe numery będą dostępne od 11 do 21 września.

Do 31 sierpnia 2023 roku można, logując się na własne konto utworzone przy rejestracji, dokonać zmiany dystansu.
Jeżeli w momencie podejmowania decyzji o zmianie dystansu, opłata startowa na nowym dystansie jest wyższa należy różnicę dopłacić. W przypadku gdy opłata za zmieniony dystans jest niższa od już wpłaconej zwrot nie przysługuje.

Uwaga: Po 31 sierpnia 2023 r. zmiana dystansu nie będzie możliwa bez względu na podawane przez uczestników okoliczności (kontuzje lub inne przypadki losowe).

Płatności dokonuje się po zarejestrowaniu się na stronie biegu. 
W tym celu należy zalogować się na swoje konto na stronie biegu, przejść na stronę płatności klikając przycisk „Zapłać”. Można skorzystać z płatności kartą lub przelewem internetowym do większości banków. Istnieje też możliwość wygenerowania wypełnionego druku przelewu. Można taki druk zapisać lub wydrukować w domu. Do generowania druku przelewu służy funkcja „Przelew bankowy” w grupie „Przelewy online”. Obsługa płatności internetowych jest realizowana przy współpracy z firmą PayU.

W przypadku braku danego banku prosimy o zaznaczenie wyboru przelewu bankowego/pocztowego i dokonanie wpłaty na wygenerowany numer rachunku bankowego przepisując dane z wygenerowanego druku.

Za start w zawodach można zapłacić kartami VISA, MASTER CARD oraz dokonując płatności z rachunków najbardziej popularnych banków poprzez system PayU.

W przypadku dostępnych numerów w Biurze Zawodów płatności mogą być realizowane kartą płatniczą, kredytową tradycyjnie lub zbliżeniowo.

 

 

Tak. Do 10 września każdy zawodnik, który już zapłacił za udział w zawodach i ma przyznany numer startowy, może po zalogowaniu się wybrać te opcje i za nie dopłacić.

 

Staramy się tak wybierać partnera przygotowującego dla nas koszulki, by ich rozmiary odpowiadały europejskim standardom. Tabela z wymiarami w centymetrach znajduje się poniżej. W przypadku źle wybranego rozmiaru można to zmienić w edycji zgłoszenia po zalogowaniu się na swoje konto. Zmiana jest możliwa do 31 sierpnia.

Nie możemy jednak zagwarantować otrzymania koszulki w wybranym rozmiarze – koszulki wydawane są na podstawie rozmiaru wskazanego w formularzu rejestracyjnym, bez możliwości zmiany zadeklarowanego rozmiaru podczas odbioru, do momentu wyczerpania zapasów danego rozmiaru. W przypadku braku wybranego rozmiaru, zawodnikowi zostanie zaproponowany inny dostępny rozmiar.

Tak, zgodnie z regulaminem można przenieść opłatę startową na inną, zarejestrowaną na bieg osobę.
Przekazanie opłaty uwarunkowane jest:
a) terminem – możliwe jest przeniesienie opłaty wyłącznie do 31 sierpnia 2023 r.;
b) kontaktem z organizatorem w celu dopełnienia formalności (podanie nazwiska osoby, na którą przenoszona jest opłata startowa);
c) wniesieniem opłaty manipulacyjnej w wysokości 25 zł. oraz wpłatą różnicy kwoty w przypadku, gdy opłata jest niższa niż aktualnie obowiązująca.
Opłata startowa, na którą wystawiona została faktura VAT nie może być przeniesiona na innego zawodnika.

Szczegółowy informacje na temat organizacji startu prezentujemy w informatorze uczestnika „Co? Gdzie? Kiedy”  formie Mini Przewodnika – informator opublikowany zostanie na ok. miesiąc przed startem zawodów i będzie na bieżąco aktualizowany. Znajdą się tam mapki okolicy startu, mety, informacje o Biurze Zawodów.

Biuro zawodów mieści się na Stadionie Śląskim w Chorzowie przy ul. Katowickiej 10 (wejście bramą 1A)

Komunikacja publiczna ZTM:
– dojazd tramwajem – linie 6, 11, 19, (przystanek „Chorzów-Stadion Śląski” lub „Park Śląski Wejście Główne”)
– dojazd autobusem – linie 6, 98, 663 (przystanek „Chorzów-AKS”)

Zachęcamy do skorzystania z komunikacji publicznej, którą po odbiorze pakietu startowego podróżować będzie można na podstawie numeru startowego. Dla osób, które będą dojeżdżały na start własnym samochodem Park Śląski udostępnia odpłatnie kilka parkingów umiejscowionych w niedalekiej odległości od startu/mety zawodów.

Przed zawodami opublikowana zostanie mapa z umiejscowieniem parkingów.

Nie, pakiet startowy w imieniu zawodnika może odebrać inna osoba. Wystarczy, że okaże w biurze zawodów bilet z QR kodem, który zawodnik otrzyma na wskazane przy rejestracji adres email i numer telefonu. Bilet okazać można w wersji elektronicznej lub w postaci wydruku.

Tak, dzięki temu zawodnicy wyczynowo uprawiający tę dyscyplinę mają możliwość startu na czele kolumny biegaczy. Kolejne strefy startowe będą odpowiednio oznakowane literami odpowiadającymi literom na numerach startowych i będą uwzględniały deklarację złożoną w momencie rejestracji na bieg.

Uwaga! Osoby rejestrujące się po 10 września będą przyporządkowane do ostatniej grupy startowej.

NIE – zgodnie z zapisami regulaminów biegów, ale również przyjętymi na całym świecie zasadami numer startowy przypinamy do koszulki, z przodu na klatce piersiowej.
Numer startowy musi być widoczny z przodu, nie może być zasłonięty! Od 2022 roku wszystkie osoby które wystartują bez przypiętego do koszulki numeru startowego będą zdyskwalifikowane.

Nie, asysta na rowerach lub innych środkach lokomocji jest zabroniona a osoba korzystająca z tego typu pomocy zostanie zdyskwalifikowana.

Tak, na trasie biegu obecni będą Pacemakerzy. Dokładne czasy, na jakie będą prowadzić, podane będą na dwa tygodnie przed wydarzeniem.

Informacja o wysokości nagród zostanie przedstawiona do końca sierpnia 2023 roku na stronie internetowej zawodów jako załącznik do regulaminu biegu.

W związku z niewielkim zainteresowaniem noclegami na sali gimnastycznej w poprzednich latach, nie przewidujemy organizacji noclegów tego typu.

TAK
W przypadku chęci wykupienia vouchera prosimy o kontakt z naszym biurem za pomocą formularza kontaktowego. Przekażemy numer rachunku bankowego do wpłaty, a po jej dokonaniu prześlemy voucher z dedykowanym kodem pozwalający na rejestrację i start w zawodach.

Nie, biuro zawodów w dniu startu będzie nieczynne.

Nie przewidujemy możliwości wysyłki pakietów startowych.

Load More

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content