O wolontariacie


 

Zadania dla Wolontariuszy podczas Silesia Marathon 2015:

Biuro zawodów
Serce każdej imprezy- miejsce, gdzie zawodnik kieruje swoje pierwsze kroki. Uśmiechnięty wolontariusz to uśmiechnięty zawodnik. Sprawna weryfikacja dokumentów, podpisy na listach i odbiór pakietu startowego- ta chwila łączy zawodnika z organizatorem aż do końca biegu. Nikt z nas nie lubi kolejek, więc pracować trzeba szybko i dokładnie. No i jeszcze jedno- udzielanie odpowiedzi na nawet najbardziej zadziwiające pytania ;)

Wolontariat biuro

 

Zabezpieczenie trasy
Bezpieczeństwo zawodników jest najważniejsze, więc aż 70 % wolontariuszy bierze udział w zabezpieczeniu trasy. Czasami trzeba stanowczo poprosić by dzieci nie wchodziły na trasę, by samochód poczekał parę minut na przejazd. Czasami trzeba również wytłumaczyć, że ulica będzie zamknięta dłuższy okres czasu. To Ty wspierasz zawodników, gdy opadają z sił i krzyczysz „ Do mety już niedaleko!’. Pamiętaj: używaj zawsze siły argumentu - nigdy argumentu siły.

Wolontariat zabezpieczenie

 

Punkty odżywcze
By mieć odpowiedni zapas energii na cały dystans maratonu zawodnicy uzupełniają zapas węglowodanów na punktach odżywczych. Czekają tam nie tylko banany, ale również woda i napoje izotoniczne. Szybko reagujemy na brakujące produkty tak, by nadbiegająca grupa zawodników miała wszystko na wyciągnięcie ręki. W tym miejscu zawodnicy mają chwilkę wytchnienia i chętnie zamienią z Tobą słówko.

Wolontariat trasa

 

Strefa start / meta
Wydzielenie odpowiednich stref dla zawodników przed startem, dekoracja po zakończeniu wyścigu to kluczowe momenty podczas rozpoczęcia jak i zakończenia każdych zawodów. Momenty dekoracji zawodników, którzy pokonali swoje słabości na długo zapadają w pamięć.

Wolontariat meta

 

Depozyt
Każdy zawodnik chce sprawnie oddać swoje rzeczy przed biegiem i równie sprawnie je po biegu odebrać. Dobra pamięć i dobra organizacja pracy ułatwiają wykonywanie obowiązków na tym stanowisku.

 

Animacja trasy
Jesteś wulkanem energii i masz głowę pełną pomysłów? Potrafisz zaciekawić swoją osobowością i utrzymać kontakt z publicznością? Zapewnienie atrakcji na trasie maratonu to dopiero wyzwanie! Każdy zawodnik z uśmiechem będzie wspominał atrakcje jakie go spotkały podczas pokonywania kolejnych kilometrów

Wolontariat animacja

 

Extra – pomoc techniczna

Wolontariat extra

Wsparcie logistyczne to kluczowy element przed zawodami jak i po ich zakończeniu. Praca wymagająca tężyzny fizycznej przeznaczona dla pełnoletnich mężczyzn. Radość z udanego zabezpieczenia technicznego bezcenna.

 

Foto
Robisz zdjęcia? Interesujesz się fotografią? Zrób zdjęcia Wolontariuszom w czasie ich pracy, najlepsze zdjęcia zostaną nagrodzone.

Lider Wolontariatu
Lider stoi na czele każdego zespołu zadaniowego. Jest pierwszą osobą kontaktową Wolontariusza we wszystkich sprawach. Zajmuje się rekrutacją swojego zespołu, wspólnie uczestniczą w szkoleniach, kieruje pracą Wolontariuszy w dniu zawodów. W sprawach bieżących lider współpracuje z koordynatorem wolontariatu. Najlepsi z najlepszych są zapraszani do ścisłego sztabu organizatorów.
Pracując jako lider kształtujesz u siebie umiejętność kierowania pracą grupy, pracy pod presją czasu oraz umiejętności komunikacyjne.
Jeśli masz ochotę zaangażować się już teraz w organizację Silesia Marathon 2014 to czekają zadania związane z promocją, organizacją imprez towarzyszących, współpracą z podmiotami zewnętrznymi
.
Za swoją pracę otrzymujesz zaświadczenie ze szczegółowym opisem Twoich zadań. Pozostałe przywileje jak w pakiecie Wolontariusza.