FAQ – Wolontariat

Co jeszcze musisz wiedzieć, zanim zgłosisz się do udziału w wolontariacie? Poniżej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z wolontariatem podczas wydarzeń biegowych organizowanych przez Fundację Silesia Pro Active.

Silesia Półmaraton i Bieg Bohaterów odbędą się 1 maja 2024 r., tego dnia, od wczesnych godzin porannych zaangażujemy sekcje zabezpieczenia trasy, punktów odżywczych, oraz depozytu. Z kolei wolontariuszy i wolontariuszki biura zawodów zaprosimy do współpracy od 28 kwietnia.

Silesia Marathon 2024 odbędzie się 6 października 2024 r., działania biura zawodów rozpoczniemy od 2 października.

Zainteresowanych wcześniejszym zaangażowaniem zapraszamy do współpracy w działania organizacyjnych, których nie brakuje przez większą część roku. Fundacja Silesia Pro Active posiada swoje biuro na terenie Stadionu Śląskiego.

Wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie i obsługę maratonu zaprosimy do udziału w szkoleniach dot. wolontariatu sportowego i przygotowania do pracy na konkretnych stanowiskach. Szkolenia odbywają się w tygodniu poprzedzającym bieg,  w godzinach popołudniowych lub w weekend.
Wyjątkiem są grupy szkolne – dla nich spotkania możemy organizować na terenie szkoły, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, również w godzinach przedpołudniowych. Do udziału w szkoleniach szczególnie zapraszamy osoby, które w wolontariat angażują się po raz pierwszy. Przekażemy na nich wszystkie informacje, które pozwolą w roli wolontariusza/wolontariuszki czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Tak, do udziału w wolontariacie przy zawodach biegowych angażujemy także osoby, które nie ukończyły 18. roku życia. Poprosimy jednak o przedstawienie pisemnej zgody na udział w wolontariacie, podpisanej przez rodziców/opiekunów prawnych. O wzór takiej zgody należy poprosić naszych koordynatorów wolontariatu.

Zgodnie z ustawową definicją wolontariatu – jest to działalność bezinteresowna, dobrowolna, świadoma i bezpłatna. Tym samym – za pracę wolontariacką podczas zawodów biegowych nie przewidujemy wynagrodzenia finansowego. Dla wszystkich zaangażowanych przygotujemy pamiątkowe pakiety: będą to koszulki i certyfikaty.

Tak, dla wszystkich osób zaangażowanych przygotujemy poczestunek – zarówno podczas działań w biurze zawodów, jak i już w dniu samego maratonu. Najprawdopodobniej będzie to pakiet, w skład którego wejdzie kanapka, owoc, woda, słodycze.

Niestety nie jesteśmy w stanie każdej z osób zwrócić kosztów dojazdu do Katowic. Ale na pewno zagwarantujemy dowóz już na miejsce wykonywania zadań (np. na teren oddalonych od centrum dzielnic Katowic, do Mysłowic).

Jedynym wyjątkiem jest zwrot kosztów dojazdu grup zorganizowanych – jeśli np. jesteście grupą szkolną spoza Katowic i na zawodach biegowych chcecie pojawić się grupą min. 30 osób, możecie poprosić o zwrot kosztów dojazdu. W tym celu musicie skontaktować się z koordynatorem.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w wolontariacie podczas zawodów biegowych zapraszamy do strony poświęconej aktualnym rekrutacjom >>>REKRUTACJA<<< 

Jeśli jesteście grupą zorganizowaną (np. grupą min. 10 znajomych, grupą szkolna itp.), możecie zgłosić swój udział drogą mailową, wysyłając wiadomość na adres: wolontariat@silesiamarathon.pl

Load More

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content