O wolontariacie

Silesia Marathon i inne biegi organizowane przez Fundację Silesia Pro Active to nie tylko zawodnicy – to również zespół wolontariacki, bez którego nie ma mowy o powodzeniu biegu! Kilka dni przed maratonem wolontariusze i wolontariuszki przygotowują i obsługują biuro zawodów, a w dniu biegu od wczesnych godzin porannych przygotowują trasę, punkty odżywcze, depozyt. Po tym, gdy zawodnicy już wystartują dbają o ich bezpieczeństwo, częstują wodą i przekąskami, a gdy brakuje sił – uśmiechem i okrzykami zachęcają do walki!

Jakie zadania przygotowaliśmy dla wolontariuszy i wolontariuszek?

BIURO ZAWODÓW

Miejsce, do którego uczestnicy biegu kierują swoje pierwsze kroki. Działania w tej sekcji to przede wszystkim przygotowania i wydawania pakietów startowych dla osób uczestniczących, co wiąże się jednocześnie z weryfikacją dokumentów, zbieraniem podpisów i udzielaniem informacji o biegu. Prace Biura Zawodów zaczynają się kilka dni przed zawodami biegowymi.

Do udziału w pracach tej sekcji zapraszamy osoby cierpliwe, komunikatywne i gotowe do udzielania odpowiedzi na wyjątkowo nietypowe pytania!

ZABEZPIECZENIE TRASY

Bezpieczeństwo zawodników i zawodniczek jest najważniejsze, więc aż ok. 50 % osób zaangażowanych w wolontariat uczestniczy w zabezpieczeniu trasy. Dbają o to, by na drodze biegaczy nie pojawiły się przypadkowe osoby i pojazdy, udzielają także informacji o aktualnej sytuacji na trasie biegu. Wolontariusze i wolontariuszki są też nieocenionym wsparciem dla tych, którym wydaje się, że do ukończenia maratonu zabraknie sił.

Do udziału w pracach tej sekcji zapraszamy osoby komunikatywne i asertywne, otwarte na poszukiwanie nowych rozwiązań i reagowanie w sytuacjach nieprzewidzianych. Szczególnie zależy nam na współpracy z grupami zorganizowanymi np. z klas mundurowych, klubów sportowych, OSP.

PUNKTY ODŻYWCZE

Zespół wolontariacki tej sekcji angażujemy do przygotowania i obsługi punktów, na których częstujemy wodą, izotonikami, bananami i innymi łakociami. To dzięki temu uczestnicy i uczestniczki zawodów mają szansę na uzupełnianie zapasów energii, płynów i tym samym – szczęśliwe ukończenie biegu.

Do udziałach w pracach tej sekcji zapraszamy osoby komunikatywne, zorganizowane, lubiące pracę zespołową i działania pod presją czasu.

DEPOZYT

Miejsce, w którym uczestnicy biegów przechowuje swoje prywatne rzeczy. A wolontariusze i wolontariuszki tej sekcji odpowiadają za przygotowanie
i jego bieżącą obsługę: odbieranie rzeczy, segregowanie i odpowiednie przechowywanie, po zakończeniu biegów – wydawanie odpowiednim właścicielom.

Do udziału w pracach tej sekcji zapraszamy osoby komunikatywne i zorganizowane. Wykonywanie obowiązków ułatwi również dobra pamięć i poczucie humoru.

STREFA METY

Meta – największa radość każdego z uczestników i uczestniczek biegów. Osoby zaangażowane w wolontariat w strefie mety dbają o odpowiedni poziom emocji! Witają, wręczają pamiątkowy medal, częstują posiłkiem regeneracyjnym i na bieżąco informują. Dla wielu będą na pewno dosłownym „oparciem”, a szerokie ich szerokie uśmiechy i brawa – dodatkową nagrodą

Do udziału w pracach tej sekcji zapraszamy osoby komunikatywne, z entuzjastycznym nastawieniem, zorganizowane.

 

Dołącz do zespołu wolontariuszy   >>>REKRUTACJA<<<

Śledź wiadomości dot. wolontariatu na naszych biegach   >>>AKTUALNOŚCI>>>

Potrzebujesz dodatkowych informacji o wolontariacie, zajrzyj do   >>>FAQ-WOLONTARIAT<<<

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content