O wolontariacie

Silesia Marathon to nie tylko zawodnicy – to również wolontariusze, bez których nie ma mowy o powodzeniu biegu!  Kilka dni przed maratonem przygotowują i obsługują biuro zawodów, a w dniu biegu od wczesnych godzin porannych przygotowują trasę, punkty odżywcze, depozyt. A po tym, gdy zawodnicy już wystartują to właśnie wolontariusze dbają o ich bezpieczeństwo, częstują wodą i przekąskami, a gdy brakuje sił – uśmiechem i okrzykami zachęcają do walki!

BIURO ZAWODÓW

Miejsce, do którego zawodnicy_czki kierują swoje pierwsze kroki. Wolontariuszy_ki zaangażujemy do przygotowania i wydawania pakietów startowych dla osób uczestniczących, co wiąże się jednocześnie z weryfikacją dokumentów, zbieraniem podpisów i udzielaniem informacji o biegu. Bądźcie przygotowani_e – pytania na pewno będą mocno nietypowe!

ZABEZPIECZENIE TRASY

Bezpieczeństwo zawodników_czek jest najważniejsze, więc aż ok. 50 % wolontariuszy_ek bierze udział w zabezpieczeniu trasy biegu. Dbają o to, by na trasie biegu nie pojawiły się osoby przechodzące, zaciekawione, zwiedzające oraz samochody. Udzielają także informacji o zalecanych objazdach. Wspierają biegaczy_ki, którym wydaje się, że do ukończenia maratonu zabraknie sił. Wolontariuszy_ki tej sekcji poprosimy także o wsparcie zarządzania ruchem na parkingach dedykowanych uczestnikom_kom biegu.

PUNKTY ODŻYWCZE

Wolontariuszy_ki angażujemy do przygotowania i obsługi punktów, na których częstujemy wodą, izotonikami, bananami i innymi łakociami – dzięki temu, osoby biegnące utrzymają stały poziom energii podczas całego biegu. To dzięki temu biegacze mają szansę na uzupełnianie zapasów energii, płynów i tym samym – szczęśliwe ukończenie biegu.

DEPOZYT

Wolontariuszy_ki tej strefy zaangażujemy w przygotowanie i obsługę depozytu – miejsca, w którym każdy zawodnik_czka przechowuje swoje rzeczy podczas maratonu. Dobra pamięć i dobra organizacja pracy ułatwiają wykonywanie obowiązków na tym stanowisku. To dzięki wolontariuszom_kom osoby biegnące nie muszą martwić się o swoje rzeczy i biec ze spokojną głową.

STREFA METY

Wolontariusze_ki w tej sekcji przywitają każdego biegacza_kę, który_a dotrze do mety. Najpierw wręczą pamiątkowy medal, później zaopatrzą w posiłek regeneracyjny i udzielą wszelkich informacji. Dla wielu będą na pewno dosłownym „oparciem”, a szerokie uśmiechy i brawa – dodatkową nagrodą.

Jeśli znasz już zadania wolontariuszy_ek i chcesz dołączyć do naszego grona – zapraszamy do sekcji „Zapisy”

 

Jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądał wolontariat podczas Silesia Marathon 2017 – zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku:

 

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content