Do zobaczenia w Kotle Czarownic!

Przed nami wyjątkowe wydarzenie – jubileuszowa, 10. edycja Silesia Marathon. Już niedługo spełnią się marzenia wielu biegaczy. Dla niektórych będzie to ekscytujący debiut, inni ustanowią swój kolejny rekordowy wynik, a 41 zawodników stanie na starcie naszego maratonu już po raz dziesiąty, świętując z nami swoją biegową rocznicę. Niech dla wszystkich będzie to wyjątkowe wydarzenie sportowe!

Wierzymy, że dużym przeżyciem dla wielu będzie finisz na bieżni Stadionu Śląskiego. Mamy nadzieję, że wszystkich Was na mecie witać będą nie tylko najbliżsi, przyjaciele i znajomi, ale również wielu mieszkańców regionu, dla których Kocioł Czarownic jest prawdziwym sportowym symbolem Śląska.

Życzę każdemu uczestnikowi przede wszystkim samozadowolenie.
Pamiętaj: Twój bieg. Twoje zwycięstowo.
Trzymam kciuki za każdego z Was!

 

Bohdan Witwicki
Dyrektor PKO Silesia Marathon

Drodzy biegacze, drodzy kibice

Przed biegiem zachęcamy do lektury mini przewodnika „Co? Gdzie? Kiedy?” – znajdziecie tam niezbędne informacje, które ułatwią Wam udział w naszym biegu.

Najważniejsi są dla nas biegacze, ale prosimy również o docenienie zaangażowania wolontariuszy, bez pracy których nie da się dziś zorganizować tak dużego wydarzenia. Szanujmy ich pracę i podziękujmy za pomoc.

Przypominamy, że na start można dojechać bezpłatnie komunikacją miejską KZK GOP na podstawie posiadanego numeru startowego. Osoby dojeżdżające samochodami prosimy o korzystanie ze wskazanych parkingów.

Po zwycięskiej rywalizacji zarówno z własnymi słabościami, jak i trudnościami trasy, na każdego zawodnika na mecie maratonu i półmaratonu będzie czekał pamiątkowy medal z możliwością wygrawerowania osiągniętego wyniku.

Wyniki on-line dostępne będą pod adresem http://live.sts-timing.pl/sm2018/.
Znajdziecie tam też swoje zdjęcia z mety. Kolejną pamiątką na pewno będą zdjęcia i filmy przygotowywane we współpracy z FotoMaraton.pl.

Na trasie biegu uczestników będą wspierać zorganizowane grupy kibiców, a także punkty kibicowania przygotowane przez naszych sponsorów i partnerów. Zachęcamy jednak wszystkich do spontanicznego dopingowania biegaczy na całej długości trasy.

Atrakcji nie zabraknie również na Stadionie Śląskim. Zostanie on otwarty dla publiczności w niedzielę o godzinie 10.00. Zapraszamy do skorzystania ze sportowych atrakcji, jakie przygotowali nasi partnerzy. Czekać na Was będą między innymi:

 • chill zone LR World
 • oferta samochodowa Lellek Group
 • aromatyczna kawa na stoisku Woseba
 • miasteczko lekkoatletyczne przygotowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki
 • animacje dla najmłodszych, nad którymi czuwać będzie Fundacja Iskierka
 • porady dietetyczne i wsparcie fizjoterapeutów z Galen Rehabilitacja
 • pomiar masy ciała na stoisku City Fit
 • Galeria Figur Stalowych
 • wieszaki na medale przygotowane specjalnie na nasz jubileusz
 • punkt Wikoss z możliwością wygrawerować osiągniętego wyniku na medalu
 • oraz strefa gastronomiczna.

Mając nadzieję, że czeka nas iście słoneczna jesienna niedziela, życzymy sobie, wszystkim biegaczom i kibicom wspaniałego jubileuszowego weekendu biegowego.