Pacemakerzy Silesia Marathon 2023

13.09.2023

Udostępnij w social

Podczas 15. edycji Silesia Marathon po raz kolejny pacemakerzy będą Wam pomagać na trasie. Kim są pacemakerzy ? To biegacze, którzy cały dystans biegną jednym tempem, by na mecie uzyskać z góry określony czas. Dzięki nim łatwiej Wam będzie uzyskać założony czas, zwłaszcza jeśli myślicie o ustanowieniu „życiówki” podczas tegorocznej edycji.

 

Poniżej prezentujemy listę naszych tegorocznych „zająców”, którzy pomogą Wam w uzyskaniu założonego wyniku zarówno na trasie maratonu, jak i półmaratonu. Każdy znajdzie tempo odpowiednie dla siebie. Sprawdźcie więc, kogo macie się „trzymać” na trasie.

 

MARATON
03:30 – Mateusz Stachura
03:40 – Mirosław Dróżga, Paweł Pośpiech
03:50 – Łukasz Mietła, Mirosław Grzondziel
04:00 –Przemek Nawrocki, Andrzej Gonciarz, Paweł Furman
04:15 – Przemek Markowski, Agnieszka Struk, Adam Sypiański
04:30 – Sebastian Surgucki, Tomasz Waszkiewicz
04:45 – Maciej Borek, Mariusz Gut
05:00 – Iwona Surgucka, Dariusz Kołodziej
koniec biegu – Ryszard Strzyź

 

PÓŁMARATON
01:30 – Marek Nawrot, Marek Bogdoł
01:40 – Adam Lewiński, Nikodem Przybyłko, Jan Żogała
01:50 – Michał Łojko, Marcin Solik
02:00 – Witold Twardosz, Tomasz Strzelczyk
02:10 – Kornel Milbrant, Grzegorz Cetnar

 

Wszyscy nasi pacemakerzy to doświadczeni biegacze, mający wiele udanych startów w biegach maratońskich i ustanawiający wyniki lepsze od czasów, na jakie poprowadzą tegoroczne grupy. Zawodnicy ci będą odpowiednio oznakowani i na pewno pomogą Wam w trudnych chwilach na trasie.
Pamiętajmy, że pacemekerzy służą wiedzą, biegowym doświadczeniem i pomocą na trasie ale też są to „po prostu ludzie”, biegacze jak my wszyscy i bardzo rzadko ale również im może zdarzyć się słabszy sportowo dzień czy kłopoty zdrowotne. Tak więc warto pamiętać, że stanowią oni pomoc a każdy startujący sam odpowiada za swój wynik na mecie.

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content