Wyniki, certyfikaty, podziękowania, zdjęcia.

PKO Silesia Marathon 2018 za nami. W sumie w naszych zawodach wzięło udział ponad 7.000 zawodników. Cieszymy się z rosnącego zainteresowania naszym biegowym świętem i wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników.

Dziękujemy, że byliście z nami na jubileuszowej X edycji największego biegu na Górnym Śląsku, a ponieważ ciągle chcemy się rozwijać prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety na temat X PKO Silesia Marathon. Wasze opinie są dla nas bardzo cenne.

Ankieta uczestnika

Już teraz zapraszamy Was na 11. edycję Silesia Marathon 6 października 2019 roku ale wcześniej, bo już na wiosnę planujemy 14. edycję Silesia Półmaratonu.

Publikujemy oficjalne wyniki zawodów:

Wyniki oficjalne

Zwycięzcami tegorocznej X edycji PKO Silesia Marathon zostali:

MARATON – mężczyźni MARATON – kobiety
1. ROGIEWICZ ANDRZEJ (POL) 02:26:40 1. WŁODARCZYK PATRYCJA (POL) 03:00:36
2. CZARNECKI RAFAŁ (POL) 02:27:17 2. VRASIC MARIJA (CRO) 03:05:56
3. BOJDOŁ ROBERT (POL) 02:48:43 3. CZARNECKA LIDIA (POL) 03:07:28

Zwycięzcami tegorocznej 13. edycji PKO Silesia Półmaraton zostali:

PÓŁMARATON – mężczyźni PÓŁMARATON – kobiety
1. KOSEK PAWEŁ (POL) 01:13:09 1. GOLBA KASIA (POL) 01:24:31
2. DROŻDŻ DAMIAN (POL) 01:14:21 2. ŻAKOWIECKA BARBARA (POL) 01:25:49
3. SOBOTA MARTIN (POL) 01:17:02 3. NAWRAT MONIKA (POL) 01:29:25

Dziękujemy również wszystkim sponsorom i partnerom:

Sponsor tytularny: PKO Bank Polski;

Sponsorzy i współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Urząd Miasta Katowice, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Stadion Śląski;

Partnerzy: LR Health&Beauty, Lellek Group, 4Move, Woseba, Park Śląski, Intersport, Galen Rehabilitacja, Urząd Miasta Siemianowice Śląskie, Urząd Miasta Mysłowice, Urząd Miasta Chorzów;

Patroni medialni: RMF FM, RMF Maxxx, MaratonyPolskie.pl, Treningbiegacza.pl, Biegowe.pl

Dziękujemy również wszystkim służbom – policji, strażom miejskim, pogotowiu i wolontariuszom, bez których organizacja tak wielkiego wydarzenia nie byłaby możliwa.

Każdy z Was może też pobrać Certyfikat Ukończenia Biegu. Mamy nadzieję, że oprócz medalu, będzie on kolejną pamiątką. Certyfikat można pobrać klikając w ikonę dyplomu obok Waszego wyniku.

Na Naszej stronie są już dostępne pierwsze zdjęcia z tegorocznej edycji zawodów. Zapraszamy do oglądania naszych galerii zdjęć >>>   oraz filmów >>>, które będą sukcesywnie powiększane.
W tym roku dzięki, współpracy z FotoMaraton.pl każdy z Was ma dedykowane zdjęcia z trasy PKO Silesia Marathon. Zapraszamy na stronę internetową naszego partnera >>>
Możecie też pobrać swoje zdjęcia z mety na Stadionie Śląskim ze strony oficjalnego pomiaru czasu STS-Timing >>>

 

Wszystkich uczestników zapraszamy do głosowania w konkursie Urzędu Miasta Katowice na najlepiej kibicującą grupę na trasie. Doceńcie ich wysiłek i pomóżcie wygrać!

Konkurs kibica