Wolontariat na naszych biegach w 2024r.

29.02.2024

Udostępnij w social

Działają w biurze zawodów i depozycie, dbają o bezpieczeństwo na trasie, obsługują punkty odżywcze, a na mecie witają biegaczy szerokimi uśmiechami i gromkimi okrzykami.
O kim mowa? O wolontariuszach! Mamy dla Was ważne informacje na temat wolontariatu przy zawodach biegowych organizowanych przez nas – 1 maja 2024 r. (Bieg Bohaterów, Silesia Półmaraton) oraz 6 października 2024 r. (Silesia Marathon, Silesia Półmaraton i Silesia Ultramarathon).

Jeśli kiedykolwiek uczestniczyliście w naszych biegach, pewnie zdajecie sobie sprawę, jak duże znaczenie w ich organizacji mają wolontariusze. Wiecie, że do obsługi maratonu angażujemy aż 650 ochotników?

 

Spotykacie ich na każdym kroku: w biurze zawodów wydają Wam pakiet startowy, na punktach odżywczych częstują Was wodą i przekąskami, motywują w trudnych chwilach i dodają sił wtedy, gdy najbardziej ich brakuje. Zawsze z uśmiechem, z dużym oddaniem, w gotowości do działania. Bez wolontariuszy nie ma maratonu, półmaratonu, biegu ultra czy na 5 km. Ich obecność sprawia, że zawody to nie tylko wydarzenie biegowe, ale przede wszystkim społeczne.

 

Przez wiele lat w zakresie organizacji wolontariatu przy Silesia Marathon współpracowaliśmy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Katowicach. To właśnie RCW prowadziło komunikację i organizowało pracę wolontariuszy. Wiele się od naszego partnera nauczyliśmy, wspólnie opracowaliśmy pewne standardy, które wolontariat przy Silesia Marathon wyniosły na szczyt tego typu wydarzeń w regionie. RCW Katowice – dziękujemy za te wszystkie lata!

 

Nadszedł czas na nowe wyzwanie. Rozwijamy się, powiększamy zespół. Podjęliśmy decyzję, że w tegorocznej edycji biegów – zarówno w maju, jak i w październiku – sami zostaniemy organizatorami wolontariatu.

 

Co ta zmiana oznacza dla wolontariuszy?

 

Dotyczy przede wszystkim formalności: to Fundacja Silesia Pro Active przeprowadzi rekrutację wolontariuszy, przygotuje porozumienia i wdroży do obsługi biegu.

 

Do bezpośredniej komunikacji i współpracy z wolontariuszami zaangażowaliśmy koordynatorkę wolontariatu, Milenę Skupień-Lisgarten. Organizowała wolontariat m.in podczas mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn, konferencji Klimatycznej COP 24 czy przy Igrzyskach Europejskich 2023. Nasze biegowe imprezy zna od 2016 roku.

 

Jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami zorganizujemy wolontariat, który nie tylko zapewni najwyższą jakość obsługi biegaczy, ale też dostarczy cennych doświadczeń, nowych znajomości i dużej satysfakcji samym wolontariuszom.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w wolontariacie zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych. W najbliższych dniach ruszymy z oficjalną rekrutacją!

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content