Województwo Śląskie kolejny rok z nami!

28.03.2023

Udostępnij w social

Z przyjemnością informujemy, że zawarliśmy umowę z Województwem Śląskim, w ramach której pozostanie ono Partnerem Głównym Silesia Marathon oraz Biegu Bohaterów.

 

Z roku na rok nasz bieg rośnie w siłę, a współpraca z Województwem w ogromnej mierze przyczynia się do tego rozwoju. Zadowolenie biegaczy jest dla nas najlepszym dowodem na to, że podążamy we właściwym kierunku. W tym roku po raz kolejny spotkamy się na Stadionie Śląskim, jednym z najbardziej charakterystycznych symboli naszego regionu. Nasz bieg to swoisty hołd dla Śląska, tym bardziej cieszy nas olbrzymie zaangażowanie Województwa. Kolejny wspólny rok udowadnia, że nasza współpraca to nie sprint, a bieg na pełnym dystansie – powiedział Bohdan Witwicki, dyrektor Silesia Marathon.

 

Silesia Marathon to niezwykły bieg, który co roku gromadzi coraz większą rzeszę uczestników. Samo wydarzenie jest dla naszego Województwa bardzo ważne. Bieg przez 4 śląskie miasta pokazuje piękno naszego regionu ludziom z całej Polski i nie tylko, a finał na Stadionie Śląskim, czyli Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym, to spełnienie marzeń niejednego sportowca. To, na co zwracam jednak największą uwagę, to uczestnicy biegu. Co roku z podziwem obserwuję Bohaterów, którzy pokonują własne słabości i przebiegają linię mety w “Kotle Czarownic”. To oni są prawdziwym uosobieniem wartości tak bliskich Śląskowi, jak wytrwałość, ciężka praca, ciągłe samodoskonalenie i hart ducha. Cieszymy się, że Województwo może być częścią wydarzenia, które gromadzi tak wyjątkowe postaci – powiedział Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

 

Silesia Marathon to najlepsza promocja województwa śląskiego. Sam bieg prowadzi przez Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Na trasie zawodnicy mijają między innymi Spodek, nowoczesną zabudowę Strefy Kultury, zieloną Dolinę Trzech Stawów, wyjątkowe osiedle Nikiszowiec czy zabytkową Willę Fitznera i wiele obiektów nawiązujących do industrialnej historii regionu.
Silesia Marathon to wyjątkowe wydarzenie w skali polskich, masowych imprez sportowych.

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content