VIII Mistrzostwa Śląska w Maratonie, Półmaratonie i Ultramaratonie

19.07.2023

Udostępnij w social

Zapraszamy do udziału w organizowanych podczas 15. jubileuszowej edycji Silesia Marathon Mistrzostwach Śląska w Maratonie, Półmaratonie oraz Ultramaratonie o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Otwarte Mistrzostwa Śląska organizowane będą już po raz ósmy. To wyśmienita okazja, by sprawdzić się w rywalizacji z lokalnymi biegaczami.  Do udziału w rywalizacji zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa śląskiego, którzy staną na starcie jednego z wybranych biegów organizowanych w ramach Silesia Marathon 2023. Nie trzeba dokonywać dodatkowych zgłoszeń – zwycięzcami klasyfikacji zostaną najszybsi mieszkańcy województwa trzech dystansów.

Trasa biegów tegorocznej edycji prowadzi przez cztery miasta Aglomeracji Śląskiej. Również dla mieszkańców województwa jest to wspaniała okazja do zobaczenia wielu kultowych miejsc naszego regionu z niecodziennej, biegowej perspektywy. Stadion Śląski, Park Śląski, Spodek, Muzeum Śląskie, Dolina Trzech Stawów w Katowicach, zabytkowa dzielnica Katowic – Nikiszowiec, willa Fitznera w Siemianowiach Śląskich to tylko część z rozpoznawalnych miejsc naszego regionu.

 

Aktualnymi Mistrzami Województwa Śląskiego są:

  • Maraton: Damian Drożdż (Rybnik) i Anna Bodnar (Cieszyn)
  • Półmaraton: Mateusz Mrówka (Radlin) i Barbara Pawełczak (Złochowice)
  • Ultramaraton: Filip Inglot (Toszek) i Wiktoria Krupowicz (Mysłowice)

 

Nie czekaj i zapisz się już dziś!

Zapisz się!

 

 

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content