ULTRA Silesia Marathon – nowe wyzwanie dla 300 śmiałków

Po 10 latach od startu pierwszego Silesia Marathon przyszedł czas na coś zupełnie nowego. W 2019 roku równolegle z biegiem maratońskim rozegrany zostanie pierwszy ULTRA Silesia Marathon, bieg uliczny na dystansie 50 km. To dystans dla tych, którym maraton już nie wystarcza i chcą podjąć nowe wyzwanie nie rezygnując z niepowtarzalnego klimatu Silesia Marathon i wyjątkowej mety na największym stadionie lekkoatletycznym w Polsce – Stadionie Śląskim.

ULTRA Silesia Marathon to nasza odpowiedź na liczne prośby biegaczy, dla których 42 km to za krótki dystans i szukają jeszcze większych wyzwań sportowych. Trasa biegu ULTRA w dużej mierze pokrywać się będzie z trasą maratonu, a start planowany jest na niedzielny poranek, 6 października o godzinie 8:40 przy wiwacie i dopingu tysięcy maratończyków.

Na pierwszej edycji ULTRA Silesia Marathon wprowadzony został limit startujących zawodników – zaplanowaliśmy start 300 ultramaratończyków.

Szukacie nowego wyzwania?

ZAPISZCIE SIĘ JUŻ TERAZ!

Jeśli nadal macie wątpliwości czy wziąć udział w ultramartonie, z pewnością rozwieje je nasz ambasador, multi ultramaratończyk, człowiek od długich dystansów i zadań specjalnych, Paweł Żuk:

„Silesia Marathon to piękna impreza. Zawsze powtarzałem, że jest to maraton inny niż wszystkie pozostałe w Polsce. Trasa jest bardzo fajna, na pewno nie można się na niej nudzić. Nie jest to najłatwiejszy bieg, bo Katowice do płaskich terenów nie należą. Jest on również rewelacyjny pod względem treningowym i na pewno to wydłużenie dystansu o kilka kilometrów zadziała wyłącznie na plus, a Ci, którzy lubią trasę Silesii tak samo jak ja, będą mogli pozostać na niej nieco dłużej.”

Pełny regulamin znajdziecie tutaj >>>