Triada Biegowa Powstań Śląskich

Na lata 2019-2021 przypadają obchody setnej rocznicy Powstań Śląskich. Chcąc włączyć się w celebrację tej ważnej dla naszego regionu rocznicy, stworzyliśmy dedykowaną powstaniom triadę biegową, będącą ważnym elementem obchodów stulecia śląskich zrywów narodowowyzwoleńczych. Partnerem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

W roku 2020 rozpoczynamy drugą edycję Triady Biegowej Powstań Śląskich. Wszystkim, którzy przystąpili do pierwszego etapu zmagań, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej walce! Jeśli natomiast nie udało Wam się wystartować w żadnym z naszych biegów w roku 2019, nic straconego. Nadal macie szansę zostać zdobywcami Triady Biegowej Powstań Śląskich. Wystarczy, że w dwóch pozostałych latach rywalizacji (2020 i 2021 r.) zaliczycie trzy starty w organizowanych przez nas biegach. Każdy, nawet początkujący biegacz, ma szansę otrzymać to wyróżnienie. Warunkiem koniecznym jest, aby minimum jednym z trzech wybranych dystansów był bieg nie krótszy niż półmaraton. W zależności od liczby zdobytych przez 3 lub 2 lata kilometrów uczestnicy otrzymają jedną z trzech nagród:

trofeum złote – za pokonanie min. 100 km
trofeum srebrne – za pokonanie min. 50 km
trofeum brązowe – za pokonanie min. 25 km

(przykładowa wizualizacja trofeum – ostateczny kształt zostanie zaprezentowany w terminie późniejszym)

Biegami, które wchodzą w skład Triady Biegowej Powstań Śląskich w latach 2019 i 2020 są:

Silesia Marathon (42km)

Silesia Półmaraton (21km)

Ultra Silesia Marathon (50km)

Mini Silesia Marathon (4km)

Zawodnicy, którzy ukończą Triadę Biegową Powstań Śląskich, będą mogli wnioskować o przyznanie pamiątkowego trofeum po ogłoszeniu oficjalnych wyników ostatniego biegu wchodzącego w skład TBPŚ w 2021 roku.
Zawody jak zawsze rozgrywane będą w sercu Śląska, a trasy biegów prowadzić będą tradycyjnie przez Chorzów, Katowice, Siemianowice Śląskie i Mysłowice.

Zapisz się!

Szczegółowe informacje na temat Triady Biegowej Powstań Śląskich dostępne są w regulaminie na stronie triadabiegowa.pl.

Informacje dotyczące biegów wchodzących w skład TBPŚ dostępne są w ich regulaminach.