Silesia Półmaraton w Koronie Polskich Półmaratonów!

06.06.2022

Udostępnij w social

W bieżącym sezonie Silesia Półmaraton dołącza do Korony Polskich Półmaratonów. Cieszymy się, że po latach naszej działalności nasz bieg został doceniony i włączony do tej prestiżowej klasyfikacji.
Od początku stawialiśmy przede wszystkim na jakość, na wyjątkową atmosferę i zadowolenie uczestników. Frekwencja nie była dla nas nigdy priorytetem, ale na mamy nadzieję, że nowi zawodnicy, którzy przyjadą w tym roku na Stadion Śląski – Narodowy Stadion Lekkoatletyczny poczują, że jest to obiekt godny Korony Polskich Półmaratonów. Gwarantujemy, że nie ma lepszego miejsca na zakończenie sezonu startowego niż legendarny „Kocioł Czarownic”.

Regulamin Korony Polskich Półmaratonów znajdziecie >>>tutaj<<<

Silesia Półmaraton to jedna z najważniejszych imprez biegowych w kraju, która nieprzerwanie od wielu lat ściąga na Śląsk biegaczy spragnionych niezapomnianych sportowych wrażeń. Niespotykana nigdzie indziej trasa, prowadząca przez najpiękniejsze zakątki Śląska, usytuowane na terenie trzech miast, perfekcyjna organizacja biegu, tysiące kibiców i meta na wyjątkowym Stadionie Śląskim to najważniejsze składowe wydarzenia, które na pasjonatów biegania działają jak magnes. Jak potwierdzają tysiące biegaczy – emocje towarzyszące finiszowi na bieżni legendarnego „Kotła Czarownic” to coś, co warte jest wysiłku włożonego w wielomiesięczne przygotowania.

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę października będziecie mieli okazję zmierzyć się z wyjątkową trasą Silesia Półmaraton, biegnącą przez Katowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Wzorem minionych lat, biuro zawodów, start i meta biegu zorganizowane zostaną w jednym miejscu – na Stadionie Śląskim. Niewątpliwie wpływa to na komfort zawodników oraz ich bliskich, którzy przyjadą, by im kibicować. Tak jak poprzednio, Silesia Półmaraton będzie towarzyszył dwóm innym biegom: Silesia Marathon i Silesia Ultramarathon (50 km). Od lat bieg rozgrywany jest na trasie posiadającej atesty Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i World Athletics.

Jesienny półmaraton był początkiem naszej przygody z organizacją biegów ulicznych. Pierwsza edycja zawodów wystartowała w 2005 roku, a bieg prowadził wtedy alejkami katowickiej Doliny Trzech Stawów. W zawodach wzięło wówczas udział ponad 400 zawodników. Rok później na starcie Półmaratonu 4energy oraz biegu towarzyszącego na dystansie 7 km stanęło ponad 800 uczestników. Dwa kolejne biegi były wyjątkowe – po raz pierwszy w Polsce bieg uliczny miał swój finisz w hali sportowej – katowickim Spodku. Zawody otwierali znani olimpijczycy: Irena Szewińska, Szymon Ziółkowski i Jacek Wszoła. Obecna nazwa– Silesia Półmaraton przyjęta została w 2011 roku. Od 2017 roku półmaratończycy finiszują na bieżni Stadionu Śląskiego, największej areny lekkoatletycznej w Polsce.

 

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content