SILESIA MARATHON TEAM 2019

Poznajcie grono ambasadorów Silesia Marathon, czyli osób, dla których śląski maraton jest wyjątkowy i mocno się z nim utożsamiają. Mogliście ich zauważyć na wielu imprezach w Polsce i za granicą, a może nawet pod ich wpływem zdecydowaliście się na start na śląskiej ziemi.

W tym roku dołączyła do nas trójka wspaniałych biegaczy.

Jesteśmy dumni, że w Silesia Marathon Team 2019 możemy powitać:

  • Grandpagang (Marek Wendreński i Wiesław Kaczor)
  • Jakuba Krupę
  • Rafała Pietroszka
  • Pawła Żuka

Poniżej przedstawiamy Wam ich sylwetki.

GRANDPAGANG (MAREK WENDREŃSKI I WIESŁAW KACZOR)

GDZIE BIEGAMY: Tychy

NASZA PRZYGODA Z SILESIA MARATHON…rozpoczęła się w 2018 roku, kiedy to napisaliśmy do organizatora biegu o umożliwienie startu w półmaratonie. Możecie się zastanawiać po co pytać o zgodę, skoro wystarczy się zapisać na bieg. My jednak mieliśmy jedną przeszkodę, a mianowicie to, że dziadek porusza się na wózku. Jedyną osobą, która umożliwiła nam start był właśnie Bohdan Witwicki. W tym roku kontynuujemy naszą przygodę i już 6-go października startujemy w maratonie. Na dodatek zachęcamy innych, by wystartowali razem z nami.

MOTYWUJE NAS…każda osoba, która nas spotka i widzi jak ciężko trenujemy. Na trasie panuje wspaniała atmosfera i aż chce się biegać. Dodatkowo mamy wsparcie od całego teamu Silesia Marathon, więc czujemy się jakbyśmy byli w tym gronie od dawna.

KIEDY BIEGAMY TO…czujemy się wolni. Ograniczenia znikają, a pojawiają się nowe pomysły. Wtedy patrzymy w przód, a nie wstecz.

KIEDY NIE BIEGAMY TO…każdy z nas ma swoje życie, lecz dużo czasu spędzamy wspólnie. Marek – prowadzę swoją firmę szkoleniową. Szkolę z zakresu social media marketingu oraz robię speeche motywacyjne. Dodatkowo wydałem swoją książkę pt.„Co Ty Szczylu Możesz Wiedzieć”. Jestem również uzależniony od podróży oraz extremalnych przeżyć. Wiesiek – na codzień spędzam czas głównie w domu z moją kochaną żoną. Często czytam oraz słucham audycji radiowych. Lubię szukać ciekawych informacji i poznawać jak rozwija się świat. Często z Markiem chodzimy na długie spacery, podczas których dużo rozmawiamy i poznajemy się na nowo.

ZNAJDZIESZ NAS NA:

JAKUB KRUPA

GDZIE BIEGAM: Katowice

MOJA PRZYGODA Z SILESIA MARATHON…zaczęła się w 2015 roku wraz z moją pierwszą biegową imprezą – PKO Silesia Półmaraton. Pobiegłem go razem z niepełnosprawnym kolegą Piotrem, który od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim. Zakochaliśmy się w atmosferze jaka panuje podczas tego wydarzenia i już zawsze będzie ona miała szczególne miejsce w naszej pamięci. W mojej opinii jest to najlepszy i najbardziej otwarty na drugiego człowieka maraton w Polsce.

MOTYWUJE MNIE…wizja tego, że moje działanie dostarczy osobom niepełnosprawnym radości, wiary we własne możliwości, oderwania od codzienności i dużo uśmiechu!

KIEDY BIEGAM TO…chcę pokazać, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w zdobywaniu medali oraz że możemy pomagać sobie nawzajem. Każdy maraton i półmaraton biegam z osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku inwalidzkim. Razem z Piotrem przebiegliśmy PKO Silesia Półmaraton, PKO Silesia Maraton, wszystkie maratony zaliczane do Korony Maratonów Polski i kilka innych mniejszych biegów. W 2018 roku pobiegłem w PKO Silesia Półmaraton z 9-letnim Kubą chorym na zanik mięśni, przy okazji zbierając pieniądze na jego rehabilitację. Biegać zacząłem 4 lata temu. Po skończeniu studiów musiałem znaleźć sobie zajęcie, które pozwalało oczyścić głowę ze wszystkich negatywnych myśli i tak zaczęła się moja przygoda z bieganiem.

KIEDY NIE BIEGAM TO…uwielbiam gotować, ale jeszcze bardziej lubię jeść. Fitness, siłownia, rower, spacer. A poza tym – gorol, który zamieszkał w Katowicach i tak się w nich zakochał, że mieszka tu już ponad 8 lat.

ZNAJDZIESZ MNIE NA:

RAFAŁ PIETROSZEK

GDZIE BIEGAM: Strumień

MOJA PRZYGODA Z SILESIA MARATHON…zaczęła się w 2016 roku. To jeden z tych biegów, którego nie może zabraknąć w moim biegowym kalendarzu. To właśnie tutaj, na Naszej Ziemi, pokonałem pierwszy w moim życiu półmaraton, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że wybrałem dobrą drogę. Dzięki temu biegowi co roku odkrywam na nowo Katowice i nie tylko.

MOTYWUJE MNIE…dążenie do coraz lepszych wyników sportowych i pokonywania własnych słabości. Sukcesy w zawodach oraz coraz lepsze życiówki, napędzają mnie do działania, dodają mi siły i przekonania, że bieganie daje ogrom możliwości rozwoju i jest dla mnie czymś dużo więcej, niż tylko najprostszą formą aktywności fizycznej.

KIEDY BIEGAM TO…czuję się wolny i silny. Czuję, że mogę zrobić wszystko. Bieganie stało się nieodłącznym elementem mojego życia, dzięki czemu staram się przekonywać wszystkich wkoło do tej pięknej dyscypliny. I to uczucie, kiedy kończysz bieg i masz świadomość, że komuś pomogłeś poprzez motywowanie czy dopingowanie na trasie…bezcenne.

KIEDY NIE BIEGAM TO…gram w siatkówkę lub badmintona. Zawodowo zajmuję się logistyką, pracuję w korpo. Chwile między treningami a pracą spędzam z rodziną i znajomymi. Jest to idealny czas na regenerację. Interesuję się również fotografią.

ZNAJDZIESZ MNIE NA: 

PAWEŁ ŻUK

GDZIE BIEGAM: Warszawa

MOJA PRZYGODA Z SILESIA MARATHON…rozpoczęła się kilka lat temu. Wielokrotnie z powodzeniem prowadziłem grupy biegaczy jako zając. Lubię ten bieg, atmosferę, miasto.

MOTYWUJE MNIE…hasło „ultra lubi cierpliwych i nagradza wytrwałych”.

KIEDY BIEGAM TO…nie stawiam sobie ograniczeń. Nie myślę schematami. Daję się ponieść sercu. Pozwala mi to na szersze doznania i nie ogranicza moich możliwości.

KIEDY NIE BIEGAM TO…staram się żeby takich dni w moim życiu było jak najmniej.

ZNAJDZIESZ MNIE NA:

 

Nasz cały ambasadorski TEAM to w tym roku 15 wyjątkowych osobowości: Darek Bytniewski, Kasia Guzgan, Edmund Jastrzembski, Jakub Krupa, Ola Mądzik, Przemek Nawrocki, Rafał Pietroszek,  Karolina Piskor, Piotr Puchała, Marek Soremski, Joanna Szeler i Hasanka, Grzegorz Wawrzyczek, Patrycja Włodarczyk, Maciej Żmijewski, Paweł Żuk – ich wszystkich poznacie TU>>>.