Ruszyły zapisy na Silesia Półmaraton 2019!

Czternasta edycja Silesia Półmaraton wystartuje 6 października br.! Mimo iż planowaliśmy organizację biegu na wiosnę, to po licznych uwagach i prośbach, które kierowali do nas biegacze, zdecydowaliśmy, że „połówka” rozegrana zostanie w tradycyjnym terminie, do którego przyzwyczailiśmy się w ostatnich latach, czyli w pierwszą niedzielę października. Również w tym roku Silesia Półmaraton będzie towarzyszył 11 edycji Silesia Marathon.

Zapisz się

Warto nie zwlekać z decyzją o starcie. Do 18 kwietnia obowiązywać będą najniższe opłaty startowe. Informacje o kolejnych progach cenowych znajdują się w regulaminie biegu>>. Zapisy drogą elektroniczną prowadzone będą do 19 września, a limit startujących określony został na 4.000 uczestników. Silesia Półmaraton to największy, ale i wyjątkowy półmaraton w województwie śląskim. Serdecznie zapraszamy!

Warto wspomnieć, że jesienny półmaraton był początkiem naszej przygody z organizacją biegów ulicznych. Pierwsza edycja zawodów wystartowała w 2005 roku, a bieg prowadził wtedy alejkami katowickiej Doliny Trzech Stawów. W zawodach wzięło wówczas udział ponad 400 zawodników. Rok później na starcie Półmaratonu 4energy oraz biegu towarzyszącego na dystansie 7 km stanęło ponad 800 uczestników. Dwa kolejne biegi były wyjątkowe – po raz pierwszy w Polsce bieg uliczny miał swój finisz w hali sportowej – katowickim Spodku. Zawody otwierali znani olimpijczycy: Irena Szewińska, Szymon Ziółkowski i Jacek Wszoła. Obecna nazwa – Silesia Półmaraton przyjęta została w 2011 roku. Od 2017 roku półmaratończycy finiszują na bieżni Stadionu Śląskiego, największej areny lekkoatletycznej w Polsce. Podobnie jak w ubiegłym roku bieg rozgrywany będzie na atestowanej trasie, która prowadzi ulicami trzech miast – Katowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa.