Pacemakerzy PKO Silesia Marathon 2017

Jak co roku na PKO Silesia Marathon 2017 będzieci mogli zobaczyć i skorzystać z pomocy pacemakerów czyli osób, które cały dystans biegną jednym tempem by na mecie uzyskać z góry okresony czas. Będą dla Was ruchomymi wyznacznikami Waszego tempa i potencjalnego wyniku na mecie. Tym razem zespół pacemakerów będzie składał się nie tylko z doświadczonych biegaczy, ale również z piesmejkera. Tak tak, jednym z „zająców” na PKO Silesia Marathon będzie pies, bynajmniej nie debiutant w naszej imprezie. Poniżej przedstawiamy naszych tegorocznych „zająców”, którzy pomogą Wam w uzyskaniu założonego wyniku zarówno na trasie maratonu jak i półmaratonu. Każdy znajdzie tempo odpowiednie dla siebie, zobaczcie więc kogo macie się „trzymać” na trasie.
Wszyscy nasi pacemakerzy to doświadczeni biegacze, mający wiele udanych startów w biegach maratońskich i ustanawiający wyniki lepsze od czasów na jakie poprowadzą tegoroczne grupy.
Zawodnicy ci będą odpowiednio oznakowani i na pewno pomogą Wam w trudnych chwilach na trasie.

 

Maraton:
 • 3:30 MIROSŁAW ADAMCZYK, MATEUSZ STACHURA
 • 3:40 MARIUSZ SAMBOR, TOMASZ WASZKIEWICZ
 • 3:50 KONRAD DUPLA, KRZYSZTOF GĄSIOR, PAWEŁ ŻUK
 • 4:00 MAREK BOGDOŁ, ANDRZEJ GONCIARZ, PRZEMYSŁAW NAWROCKI
 • 4:15 KRZYSZTOF CZEKAJ, RAFAŁ MIKOŁAJCZYK
 • 4:30 ANDRZEJ JUREK, GRZEGORZ SITKO
 • 4:45 DRAGO BOROJA, EDMUND JASTRZEMBSKI
 • 5:00 MIROSŁAW BIELICKI, JAROSŁAW KACZMARSKI
 • 5:30 JOANNA SZELER, piesmejker HASANKA

 

Półmaraton:

 • 1:40 TOMASZ PETKIEWICZ, SEBASTIAN ZASĘPA
 • 1:50 DOMINIKA GIL, ADAM DE SAS TOPOLNICKI
 • 2:00 MICHAŁ ŁOJKO, MARTA ROMANOW-ŁOJKO

Poniżej przedstawiamy ich sylwetki.

 

Pacemakerzy maratonu
3:30
MIROSŁAW ADAMCZYK
„Jestem stąd, bo pochodzę z Siemianowic Śląskich i całe moje życie jest związane z tym miastem, a Silesia Marathon to moja ulubiona impreza bo tutaj biegam „na własnych śmieciach”. Bieganie to moja największa pasja, która trwa nieprzerwanie już od kilkunastu lat. W mojej biegowej karierze ukończyłem kilkanaście maratonów i niezliczoną liczbę różnych innych imprez biegowych. Moja życiówka w maratonie to 2:59:49, ale jeszcze nie powiedziałem w tym temacie ostatniego słowa. Chętnie podzielę się jak dobrać odpowiednią taktykę w maratonie, a na bazie własnych przeżyć i własnego doświadczenia opowiem jak można w przyszłości złamać upragnione 3 godziny w maratonie ;-)”
3:30
MATEUSZ STACHURA
biega od 3 maja 2011 roku (debiut maratoński Silesia Marathon czas 3:45). Brakowało mu ruchu, więc biegał w różnych biegach na wielu dystansach od 5 km do maratonów i biegów ultra (Rudzki bieg 12H z dystansem 97km). Ostatnio pojawił się również na Herbalife Gdynia Triathlon na dystansie HalfIronmana i ukończył go z czasem 5:23. W roku 2015 ukończył Koronę Maratonów Polskich z najlepszym wynikiem maratonu poznańskiego 3:10, a także najlepszym wynikiem półmaratonu toruńskiego 1:24 z tego samego roku. Zającowanie rozpoczął na 13. Cracovia Maraton w towarzystwie Andrzeja Gonciarza i Michała Pękały. Tak mu się to prowadzenie spodobało, że prowadził grupy w maratonie wrocławskim 4:00, półmaratonie gliwickim 1:40 i krakowskim 1:50.
3:40
MARIUSZ SAMBOR
Zawodowo górnik KWK WUJEK. „Prywatnie moją pasją jest SPORT – każda jego forma (bieganie, rower, siatkówka, ping-pong, piłka nożna), której oddaję się w każdej wolnej chwili. Życiówke (3:14:59) Wybiegałem na Malcie – jest jeszcze do pobicia. Jestem posiadaczem Korony Maratonów Polskich zdobytej w 2014 r (Kwiecień – Październik) oraz Korony Półmaratonów Polskich zdobytej z Moją Narzeczoną w 2016 roku. Pacemakerem będę po raz 3, w tym drugi raz poprowadzę grupę w moich rodzinnych stronach. Życzę Wszystkim uczestnikom SILESIA MARATHON dużo zdrowia oraz sił w przygotowanych oraz samych życiowek.”
3:40
TOMASZ WASZKIEWICZ
„Cześć, jestem Tomek – bieganie to moja miłość. Kiedy człowiek coś kocha, chce się tym dzielić, dlatego postanowiłem robić to co kocham z moimi czworonożnymi przyjaciółmi – dogtrekking i BnO na dobre zagościło w moim kalendarzu. Dzielę się tą pasją ze wszystkimi których spotykam. Przede wszystkim z moimi przyjaciółmi z grupy biegowej „W pogoni za duchem”, z którą co tydzień przemierzam trasę biegową wkoło Pogorii 3 oraz całą masą niesamowitych ludzi których poznałem dzięki bieganiu- na treningach i startach. Dalej pokonuję własne słabości co daje ogromną satysfakcję. Jednak teraz pomagam również innym w pokonywaniu ich barier i z nimi mogę dzielić tą radość. Na chwilę obecną mam na koncie: 12x 5 km, 11x 10 km, 2x 15 km, 15x 21,097, 20x 42,195 , 31x ultra od 50 do 240 km! Zapraszam zatem do grupy 3:40! No dalej, spróbuj! Wiem, że potrafisz! A ja Ci pomogę spełnić to marzenie. Do zobaczenia!”
3:50
KONRAD DUPLA
„Pochodzę z Wrocławia, gdzie mieszkam i pracuję na stanowisku inżyniera procesu w firmie produkującej systemy łączeniowe. Odkąd pamiętam zawsze moją pasją były góry, a od 2011 roku (po kontuzji zerwania ścięgna Achillesa i wadze bliskiej 100 kg ;)) również bieganie. Obecnie łączę obie te pasje, co pozwala mi zwiedzać góry w trochę szybszym tempie niż to robiłem wcześniej. Wyznaję zasadę, że im wyższe góry, im dłużej i dalej do mety – tym lepiej.”
3:50
KRZYSZTOF GĄSIOR
„Pochodzę z Psar w zachodniej Małopolsce. Od 4 lat moje życie przebiegunowało bieganie. Mam na koncie kilka maratonów i ultra maratonów. Najwięcej frajdy daje mi bieganie po górach, gdzie obcuje z przyrodą i swoimi słabościami. Bieganie dziś dla mnie to sposób na życie, rozładowanie emocji i szybkie dostarczenie sobie uśmiechu przez zmęczenie. Wśród moich znajomych, jednych zarażam bieganiem, a innych zanudzam opowiadaniem o bieganiu. Wiele dobrego słyszałem o Silesia Marathon. Jestem dymny z tego powodu, że będę mógł wielu z Was, poprowadzić do życiówki w maratonie. A tym co debiutują na królewskim dystansie, chętnie pomogę w drodze po super przygodę i spełnienie zaplanowanego wyniku.”
3:50
PAWEŁ ŻUK
„Należę do Polskiego Klubu 100+. Mam na koncie 130 biegów maratońskich i ultra. Życiówka w maratonie 2;59:30. Obecnie przygotowuję się do życiowego wyzwania. Będzie to bieg 10-ciodobowy w NY.”
4:00
MAREK BOGDOŁ
„Jestem amatorem z 6-letnim stażem biegowym, który przed 30-stką zrzucił 11 kg i odkrył, że kończyny dolne mogą służyć nie tylko do chodzenia. Odkąd zacząłem biegać, moje życie uległo diametralnej zmianie. Okazało się, że dystans maratonu jest możliwy do pokonania również przez takiego śmiertelnika jak ja. Prowadzę stronę www.drogadotokio.pl, dzięki której udało mi się spełnić jedno ze swoich marzeń – polecieć do Japonii i wziąć udział w tokijskim maratonie. Do Silesia Marathon mam niesamowity sentyment. To właśnie tutaj debiutowałem na dystansie półmaratonu łamiąc przy tym magiczne 2h. Do tej pory metę Silesia Marathon pokonałem czterokrotnie i nie zamierza nam tym poprzestać. Czuję się zaszczycony, że będę mógł Was poprowadzić na czas 4:00 h. Do zobaczenia!”
4:00
ANDRZEJ GONCIARZ
„Z bieganiem „związałem” się 10.10.2010r., o 10.10 w Poznaniu :), 2500 lat po pierwszym maratonie :). Niewybrany do „Drużyny Gazety Wyborczej” postanowiłem sprawdzić sam „tajemniczą” sentencję „Chcesz zacząć biegać – przebiegnij kilometr. Chcesz zmienić swoje życie – przebiegnij maraton”. PRZEBIEGŁEM :)! I choć dziś moją pasją są dłuższe dystanse – i najlepiej ciut górskie – to najfajniejsze pozostaje bieganie z balonikiem. To czas w którym postaram się „zarazić” Was pasją biegania, i „niepostrzeżenie” doprowadzić na METĘ. Od kilku lat można spotkać mnie z balonikiem na krakowskich maratonach i półmaratonach. Tym razem ZAPRASZAM do Katowic – będzie filmik z trasy jak zawsze – DO ZOBACZENIA :).”
4:00
PRZEMYSŁAW NAWROCKI
„Mam 39 lat, a od 6 lat moją pasją stało się bieganie. Każdy dzień staram się rozpocząć przynajmniej od krótkiego biegu, bo bieganie wciągnęło mnie na maxa. Na moje konto mogę zaliczyć 18 maratonów (w tym 3 x Cracovia z rekordem życiowym 3:06:23), mój debiut na królewskim dystansie miał miejsce na 12 Cracovia Maraton w 2013 r. i około 40 półmaratonów (w tym oczywiście Marzannę). Za sobą mam już także 2x Bieg Rzeźnika, Garmin Ultra Race oraz Regatta Ultra Trail. Od kilku lat „udzielam” się jako pacemaker :)”
4:15
KRZYSZTOF CZEKAJ
„Mam 44 lata i mieszkam w Tychach. Przygodę z bieganiem zacząłem w 2013 roku. Do dnia dzisiejszego mam w nogach kilkanaście maratonów, dwa ultra i dziesiątki biegów 5, 10, 15, 20km. W roku 2016 zdobyłem koronę polskich maratonów, a w tym roku plan nr jeden to iron run w Krynicy. Bieganie stało się sposobem na życie, a wiara w Boga daje mi siły do pokonywania kolejnych km i trudności podczas treningów.”
4:15
RAFAŁ MIKOŁAJCZYK
„Mam 36 lat, mam kochaną żonę i córeczkę, którą staram się zarazić miłością do sportu. Jestem absolwentem Politechniki Śląskiej i pracuję na produkcji. Jestem sportowcem amatorem od dziecka. Bieganie towarzyszyło mi zawsze i wydawało mi się bezpieczną formą aktywności, a chęć przebiegnięcia królewskiego dystansu była dla mnie jednym z największych życiowych wyzwań. Rozpocząłem swoją przygodę z regularnymi treningami biegowymi w grudniu 2015 r., a pierwszy maraton pokonałem w styczniu 2017 w czasie 3:36:08, kolejny w kwietniu 2017 to już 3:09:33 Moje życiówki to: półmaraton 1:25:31, 10 km 40:03, 5 km 18:43. Czuję się zaszczycony, że moja aplikacja na pacemakera PKO Silesia Marathon 2017 została pozytywnie rozpatrzona i będę mógł motywować biegaczy. Zapraszam serdecznie pod moje balony na czas 4:15:00 :).”
4:30
ANDRZEJ JUREK
„Biegam od 10 lat. W tym czasie przebiegłem ponad 25 maratonów i kilka ultramaratonów. Statystyki mówią, że przebiegłem prawie 16.000 km i spaliłem ponad milion kcal. Bieganie stanowi dla mnie przede wszystkim szansę na zachowanie równowagi fizycznej oraz duchowej w świecie pełnym obowiązków i ciągłego pośpiechu. Najwięcej radości dało mi przebiegnięcie 168 km w biegu 24-godzinnym. Ostatnio niewiele startuję w zawodach, raczej staram się cieszyć bieganiem i czerpać radość z otaczającej przyrody. Biegam kiedy czuję, że tego potrzebuję, a nie dlatego, że trzeba zrobić kolejny element treningu. Zapraszam do wspólnego przebiegnięcia Silesia Marathon i doświadczenia pozytywnych emocji, które z tego popłyną.”
4:30
GRZEGORZ SITKO
„Moja przygoda z bieganiem zaczęła się 3 maja 2012 roku. Biegłem wtedy swój pierwszy półmaraton w Silesia Marathonie. Od tamtej pory zdobyłem Koronę Polskich Maratonów, wkroczyłem w świat ultra maratonów oraz brałem licznie udział w imprezach biegowych na terenie naszego województwa oraz kraju. Moim marzeniem jest zmierzenie się z królewskim dystansem w Maratonie po murze Chińskim. Miejmy nadzieje że się uda to spełnić:) Cieszę się, że będę mógł was poprowadzić w tegorocznym PKO Silesia Maratonie na 4:30. Mam nadzieje, że pomogę wam spełnić wasze marzenia i poprowadzić na życiówki :).”
4:45
DRAGO BOROJA
„Już 10 razy byłem pacemakerem w Belgradzie, Krakowie, Opolu, Lublinie, oraz pięć razy w Silesia Marathon: – w 2010 i 2011r., na czas 4:00, a w 2014, 2015, 2016, na czas 4:15, 4:30, i 4:45. Przebiegłem ponad 630 biegów różnego rodzaju oraz 10 triathlonów. Od 2000 do 2013r. byłem rekordzistą Serbii w biegu 24 -godzinnym: 210km (Belgrad, 2000r.). Jestem rekordzistą Serbii w liczbie zaliczonych maratonów i ultra maratonów: 331+51= 382. W roku 2012 ustanowiłem nowy rekord Serbii: 38 maratonów w jednym roku. Najbardziej dumny jestem ze swojego wyniku w biegu na 12 godzin: 142 km (Palić, 1993r.). W tym biegu nieoficjalny przejściowy czas na setnym kilometrze był 7:57, jednak moja oficjalna życiówka w biegu na 100 km to: 8:24:43 (Palić, 1996r.). Moja „życiówka” w maratonie: 2:47:30 (Budapeszt, 1993r.).”
4:45
EDMUND JASTRZEMBSKI
„Przygodę z bieganiem zacząłem pod koniec 2011r. W kwietniu 2013r. przebiegłem swój pierwszy maraton, a rok później zacząłem prowadzić grupy na poszczególne czasy na różnych imprezach biegowych. Od dwóch lat jestem ambasadorem Silesia Marathonu. W tym roku będę miał zaszczyt poprowadzić konwersacyjną grupę na 4:45. Gwarantuję równe tempo od startu do mety oraz miłą atmosferę. Do zobaczenia na starcie.”
5:00
MIROSŁAW MIRO BIELICKI
Pozytywnie zakręcony amator biegania, którego spotkać można na ścieżkach. Miłośnik zespołu Linkin Park i kina. Założyciel strony ultrasrun.com. „Preferuję maratony i biegi ultra. Uwielbiam przyrodę. Bieganie daje mi poczucie wolności, gdy biegnę wiem że żyję. Moje motto: nigdy się nie poddawaj.”
5:00
JAROSŁAW KACZMARSKI
„Biegam od 2009 roku. Mam przebiegnięte 40 maratonów i ponad 20 górskich biegów ultra, w tym 6 razy Bieg Rzeźnika. Od dwóch lat staram się biegać nie tylko dla siebie, ale i pomagać innym biegaczom w osiągnięciu zamierzonych wyników dlatego z przyjemnością podejmuje się funkcji pacemakera. Bieganie to moja pasja, sposób na życie i… uzależnienie. Mam nadzieję, że biegacze którzy zdecydują się abym poprowadził ich w czasie maratonu z przyjemnością będą wspominać nasz wspólny bieg.”
5:30
JOANNA SZELER
PIESMAKER „HASANKA”
„Cieszę się niezmiernie i bardzo dziękuję za zaszczyt pobiegnięcia z moim psem kolejny raz w Silesiamarathonie i tym razem poprowadzenia grupy na 5:30. Będzie to mój 65 maraton, a 15-ty w tym roku. W przeszłości również pływałam i mam na swoim koncie 3 połówki IM. Hasanka przebiegła ze mną do tej pory 23 maratony oraz setkę po podwarszawskim Kampinosie, ma doświadczenie i to coś na doskonałego „piesmejkera” ;). Bieganie z nią, jak i z innymi psami długich dystansów nauczyło mnie jak opiekować się innymi i im podporządkować swój bieg. Ze swojej strony mogę zapewnić świetną zabawę na trasie, pogaduchy (w miarę Waszych chęci), dużą dawkę humoru, wsparcie, motywację i doping, jeśli tylko zdecydujecie się pokonać ten dystans w tym czasie i w naszym towarzystwie. Zapraszamy serdecznie!”
Pacemakerzy półmaratonu
1:40
TOMASZ PETKIEWICZ
„Mieszkam w Mikołowie, pracuję w branży motoryzacyjnej i właśnie za namową swojego przełożonego w 2014 roku wystartowałem w pierwszym biegu-Mikołowski Bieg Uliczny. Od tej pory moje życie jest podporządkowane bieganiu, treningom i zawodom biegowym. Reprezentuję największe mikołowskie stowarzyszenie biegowe „STS BIEGATON Mikołów”. Po raz pierwszy królewski dystans pokonałem w 2015 roku właśnie w Silesia Marathon. Zarażony atmosferą tego maratonu rok później na odwróconej trasie „Silesii” poprawiłem swój wynik o 55min. Aktualnie jestem w trakcie Korony Maratonów i nie chcąc rezygnować ze startu w Katowicach, podejmuję wyzwanie na dystansie półmaratońskim. Po raz pierwszy będę miał zaszczyt prowadzić biegaczy jako pacemaker i liczę, iż przyczynię się do wielu życiówek i samych sukcesów! Zapraszam do wspólnego biegu! Do zobaczenia na stracie!”
1:40
SEBASTIAN ZASĘPA
„Od czterech lat moim najczęściej noszonym obuwiem są buty do biegania. Przebiegłem 6 maratonów, 6 półmaratonów, kilkanaście biegów na dziesięć kilometrów i niezliczoną ilość pięciokilometrowych startów. Rozmowa, motywacja, mocne słowo podczas prowadzenia grup biegaczy to jest to co mnie kręci! Radość moich podopiecznych na mecie po zdobyciu kolejnej życiówki jest przeze mnie tak samo odbierana jakbym sam ją zdobył. Poniżej biegi w których prowadziłem grupy biegaczy na określony czas:
AmberExpo Półmaraton Gdańsk, PKO Silesia Marathon, PKO Wrocław Maraton, III BMW Półmaraton Praski, Bieg Ursynowa, Nocny Wrocław Półmaraton, Bieg Chomika. Wszystkie moje biegi można znaleźć pod tym adresem http://enduhub.com/pl/ZabieganeDni/, a imprezy, które będę prowadził tutaj https://www.facebook.com/ZabieganeDni/ Zapraszam do wspólnego biegania :)”
1:50
DOMINIKA GIL
„Zawodowo trener personalny, instruktor spinning, doradca żywieniowy oraz pasjonat biegania. Mam z sobą pare maratonów, wiele półmaratonów i jeszcze więcej biegów na 5 i 10 km oraz 2 biegi ultra na dystansie ponad 80 km. Biegam od 8 lat, prowadzę zajęcia biegowe. Bieganie to styl życia oraz pasja. Moje życiówki to maraton 3:15, półmaraton 1:30 i 10 km 0:40:10, resztę wyników znajdziecie w internecie. Nie ma cosię przechwalać, bardziej od tego wole zarazać pasją do tego sportu.”
1:50
ADAM DE SAS TOPOLNICKI
„Mam 31 lat. Od urodzenia mieszkam w Rybniku. Pasją do biegania zaraziłem się rok temu. Za sobą mam już kilka biegów na 5 i 10 km, kilka półmaratonów oraz maraton krakowski, który ukończyłem z czasem 3:30:57. Mam nadzieję że wynik uda mi się poprawić. Jestem osobą która dąży do wyznaczonego celu poprzez pokonywanie swoich słabości. Moim marzeniem jest start w maratonie w Atenach, może uda się w tym roku!? Z zawodu jestem konserwatorem zabytków i architektem, a z zamiłowania podróżnikiem i duszą towarzystwa. Powodzenia i do zobaczenia na starcie.”
2:00
MICHAŁ ŁOJKO
MARTA ROMANOW-ŁOJKO
„Jesteśmy parą w życiu prywatnym jak i biegowym. Bieganie to Nasza Wspólna Pasja. Postaramy się, aby czas pokonania 21km minął w przyjemnej atmosferze. Jesteśmy doświadczonymi biegaczami oraz pacemakerami. Razem poprowadzimy grupę na czas końcowy 2h00min.”