Mysłowice biegną z nami!

26.08.2022

Udostępnij w social

Z przyjemnością informujemy, że Miasto Mysłowice po raz kolejny zostało Partnerem Silesia Marathon. Z tej okazji zapraszamy do lektury wywiadu z Dariuszem Wójtowiczem, Prezydentem Miasta, który co roku aktywnie dopinguje na Stadionie Śląskim zawodników naszego biegu.

Mysłowice po raz kolejny znalazły się na trasie Silesia Marathon – co Pan na to?
Silesia Marathon to jedna z najważniejszych imprez biegowych w kraju, jest to dla nas niewątpliwie duża promocja miasta. Najbardziej jednak cieszy mnie fakt, że w tym biegu bardzo chętnie biorą udział mysłowiczanie. Co roku reprezentuje nas liczna i silna grupa biegaczy. W zeszłym roku miałem okazję poznać najlepszych mysłowiczan, którzy na moje zaproszenie odwiedzili mnie w Urzędzie. Przy okazji tego wywiadu muszę wymienić ich nazwiska i jeszcze raz pogratulować wyników. I tak kolejno: najlepszy ultramaratończyk to Paweł Bielik, maratończycy to Wiktoria Krupowicz i Maciej Lubrich, półmaratończycy to Monika Suszczyk i Łukasz Głyk.

Bieganie to wymagająca dyscyplina, biega Pan?
Moje życie podporządkowane jest pracy, co sprawia, że jestem ciągle w biegu, (śmiech) dlatego muszę dbać o kondycję. Moją główną aktywnością fizyczną, którą uprawiam na co dzień, jest jazda na rolkach. Uwielbiam przebywać na świeżym powietrzu, a ta dyscyplina mi to umożliwia. Podczas jazdy na rolkach potrafię naładować baterię i utrzymać wewnętrzną równowagę. Ponadto bardzo lubię jazdę na rowerze, który jest świetnym środkiem lokomocji i moją alternatywą dla samochodu. A co robię gdy pogoda nie dopisuję? Wtedy wybieram siłownię.

Mysłowice to miasto sportu, często Pan to podkreśla. Co można przez to rozumieć?
W naszym mieście działa duża ilość klubów sportowych oraz stowarzyszeń o charakterze sportowym. Możemy się pochwalić silną grupą wojowników uprawiających sporty walki, fantastycznymi siatkarkami, piłkarzami ręcznymi czy nożnymi. Warto również wspomnieć o klubie rugby Hegemon, który bardzo szybko i dynamicznie rozwija się w Mysłowicach. Wszelkiego rodzaju działania na bieżąco wspieramy zarówno finansowo jak i organizacyjnie. Ponadto co roku organizujemy całą masę wydarzeń sportowych.

Jeżeli chodzi o bieganie, jakie wydarzenia w Mysłowicach jest poświęcone są właśnie tej dyscyplinie?
Najbardziej znanym mysłowickim biegaczem był niewątpliwie Jerzy Chromik – polski lekkoatleta, specjalista biegów długodystansowych, olimpijczyk, rekordzista świata. Co roku organizujemy bieg jego imienia, który cieszy się ogromną popularnością. Drugą co do wielkości imprezą biegową, która skupia całe rodziny jest Cross Mysłowicki w biegach przełajowych. Z roku na rok w Mysłowicach przybywa biegaczy w każdym wieku, głównie jednak zainteresowanie biegami przełajowymi widać wśród najmłodszych.

Na zakończenie niech Pan powie czego życzy zawodnikom zbliżającego się Silesia Marathonu?
Wszystkim zawodnikom życzę jak najlepszych wyników, bo przecież udział w zawodach nastawiony jest na rywalizację i chęć zwycięstwa. Czasem chcemy pokonać rywali, ale często jest to rywalizacja z samym sobą, dlatego życzę poprawienia, mówiąc kolokwialnie, „życiówek”. No i oczywiście dużo zdrowia, żeby kontuzje Was omijały, a na mecie poczucia radości i satysfakcji. Trzymam mocno kciuki!

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content