Mistrzostwa Polski w Ultramaratonie

24.08.2022

Udostępnij w social

Z przyjemnością ogłaszamy, że decyzją Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Silesia Ultramarathon, który odbędzie się 2 października br. otrzymał status otwartych Mistrzostw Polski w Ultramaratonie na dystansie 50 km.

Silesia Ultramarathon został dopisany do listy organizowanych przez nas wydarzeń w 2019 roku. Jest to bieg rozgrywany na trasie 50 km, z którym zmierzyć się mają okazję najbardziej doświadczeni biegacze, spragnieni kolejnych, ambitnych wyzwań.

 

– Dotychczasowe edycje Silesia Ultramarathon pokazały, że obrany przez nas kierunek działań pokrywa się zarówno z zainteresowaniem biegaczy, jak i z trendem rozwoju konkurencji biegowych na całym świecie. Cieszę się, że nasze organizacyjne zaangażowanie dostało zauważone i decyzją PZLA 4. edycja Silesia Ultramarathonu będzie jednocześnie otwartymi Mistrzostwami Polski na tym dystansie – mówi Bohdan Witwicki, dyrektor biegu.

Warto dodać, że od 2015 roku organizowane są Mistrzostwa Świata na dystansie 50 km. Najlepsze wyniki osiągneli: w 2010 roku Collen Makaza (ZIM) 2:47:22 oraz Susan Harrison (GBR) 3:15:43.

Dotychczasowymi zwycięzcami Silesia Ultramarathon byli:
– w 2019 roku Paweł Kosek oraz Jagoda Kubiak,
– w 2020 roku Tomasz Jędrzejko oraz Daria Niewiadomska,
– w 2021 roku Filip Inglot (rekord trasy: 3:19:13) oraz Anna Gierak.

 

Chcesz wziąć udział w naszych zawodach, zmierzyć się z dystansem ultra i zawalczyć o tytuł Mistrza Polski? Nie zwlekaj!

Zapisz się!
 

Do zobaczenia na Stadionie Śląskim!
 

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content