Mistrzostwa Ludzi Kultury woj. śląskiego

04.06.2018

Udostępnij w social

Pracujesz w instytucji kultury? Jesteś artystą, a może urzędnikiem? Nieważne, czy tworzysz muzykę, jesteś aktorem, rzeźbiarzem, scenografem, księgowym czy bibliotekarzem. To bez znaczenia, czy jesteś freelancerem, czy na etacie pracujesz na rzecz szeroko pojętej kultury. Biegasz? Te Mistrzostwa są dla Ciebie! Pierwszy raz w jednym biegu, na najważniejszej imprezie biegowej regionu, wspólnie wystartują ludzie kultury województwa śląskiego. Specjalnie dla Was stworzymy odrębną klasyfikację kobiet i mężczyzn w maratonie i półmaratonie. Biegnij z nami i reprezentuj swoją instytucję w pierwszych Otwartych Mistrzostwach Ludzi Kultury Województwa Śląskiego!

„Bardzo lubię biegać. Bieganie mnie relaksuje, dodaje energii i jest momentem, kiedy łapię kontakt ze sobą. Nie biegam dla medali, ale dla uczucia satysfakcji, które bieganie daje mi w trakcie i po. Pomysł na bieg dla ludzi kultury bardzo mi się podoba. Pamiętam, jak 15 lat temu moi koledzy z rock’n’rollowego podwórka pukali się w czoło, kiedy widzieli mnie o poranku w hotelu w stroju sportowym w porze, kiedy oni dopiero wracali. Dzisiaj biegają razem ze mną. Do zobaczenia na jubileuszowej, 10. edycji Silesia Marathon, a wcześniej w dniach 3-5 sierpnia na OFF Festival w Katowicach.”

Artur Rojek, Dyrektor Artystyczny OFF Festival, muzyk, wokalista

 

„Bieganie jest dla mnie formą wewnętrznego ćwiczenia. Dzięki niemu nauczyłem się słuchania siebie i czerpania przyjemności z przebywania jedynie we własnej obecności, rozpuszczenia się w przemierzanej przestrzeni. Ale to jest stan idealny, na który trzeba sobie zasłużyć, pełnia wolności. Natomiast jest jeszcze wymiar praktyczny tej swobody – brak zależności od środków komunikacji publicznej, samochodu, rozkładów jazdy, trwonienia czasu na przystankach itp. Do tego element poznawczy – odkrywałem cały znany mi Śląsk, biegając i jeżdżąc na rowerze. Gdzie nie dojadę, tam z pewnością dobiegnę. Lubię również biegać w towarzystwie. Bieg sprawia, że otwieramy się na siebie, jest jakieś braterstwo wspólnego wysiłku, na Śląsku szczególnie znane. Nie przepadam za rywalizacją, ale zważywszy na liczny udział ludzi kultury w tegorocznej edycji maratonu, myślę sobie, że warto zrobić wyjątek. Najlepsze pomysły przychodzą mi do głowy w trasie, więc kiedy wyruszymy na nią wszyscy, jest spora nadzieja, że suma naszej wyzwolonej kreatywności wytworzy rewolucyjny potencjał.”

Adam Kowalski, Zastępca Dyrektora Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach

 

Aby wziąć udział w Mistrzostwach, należy zarejestrować się na maraton lub półmaraton rozgrywany w ramach PKO Silesia Marathon 2018, dokonać opłaty startowej i na adres kultura@silesiamarathon.pl  przesłać następujące informacje:

–      imię i nazwisko,
–      dystans
–      numer startowy,
–      instytucja kultury / związek z kulturą województwa śląskiego.

 

Regulamin
Otwartych Mistrzostw Ludzi Kultury Województwa Śląskiego

1. Otwarte Mistrzostwa Ludzi Kultury Województwa Śląskiego rozgrywane są pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Wojciecha Saługi.
2. Mistrzostwa odbędą się na dystansie maratonu i półmaratonu w ramach PKO Silesia Marathon 2018.
3. Uczestników Mistrzostw obowiązują regulaminy PKO Silesia Marathon i PKO Silesia Półmaraton.
4. W Zawodach mogą wziąć udział zawodnicy związani z szeroko pojętą kulturą województwa śląskiego, zarówno zatrudnieni w instytucjach kultury, jak i freelancerzy.
5. Mistrzostwa dotyczą pracowników instytucji kultury województwa śląskiego, instytucji miejskich i instytucji ministerialnych działających na terenie województwa śląskiego, a także pracowników podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie kultury oraz NGO działających na terenie województwa śląskiego na rzecz kultury.
6. Rywalizacja dotyczy zarówno pracowników wykonujących zawody artystyczne, jak i administracyjne w instytucjach kultury.
7. W Mistrzostwach mogą wziąć udział freelancerzy związani z kulturą, jej tworzeniem i rozpowszechnianiem, m.in. muzycy, plastycy, rzeźbiarze, pisarze, aktorzy, lalkarze, animatorzy kultury, dyrygenci, filmowcy, plastycy, kulturoznawcy, reżyserzy, projektanci, scenografowie, dramaturdzy, producenci, kabareciarze, stand-uperzy, dramatopisarze, tancerze, wokaliści, operatorzy kamer, dźwiękowcy, oświetleniowcy i inni wykonujący działalność artystyczną.
8. Zawodnicy we własnym zakresie zapisują się i dokonują opłaty startowej.
9. Zawodnicy, oprócz udziału w Mistrzostwach, mogą brać udział w klasyfikacji drużynowej.
10. Aby wziąć udział w Zawodach, należy zarejestrować się na wybrany bieg na stronie www.silesiamarathon.pl, dokonać opłaty startowej i na adres kultura@silesiamarathon.pl przesłać następujące informacje:
·         imię i nazwisko,
·         dystans,
·         numer startowy,
·         instytucja kultury / związek z kulturą województwa śląskiego.
Po weryfikacji zgłoszenia zawodnicy będą informowani drogą elektroniczną o włączeniu (lub nie) do klasyfikacji.
11. W ramach Mistrzostw będą prowadzone klasyfikacje open mężczyzn i open kobiet.
12. Wyniki Rywalizacji ogłoszone zostaną po rozegraniu Zawodów, a ceremonia dekoracji zwycięzców odbędzie się w drugiej połowie października w jednej z instytucji kultury.

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content