Medale Silesia Marathon

19.04.2023

Udostępnij w social

Dla każdego z Was co innego jest najważniejsze w biegach. Dla jednych będzie to udział w wydarzeniu sportowym, wynik na mecie, dla innych wspólny start, a może wyjątkowa koszulka. Za to jeśli chodzi o pamiątkę z biegu w większości powiecie to samo – „MEDAL!”

W tym roku Silesia Marathon obchodzi 15. urodziny, więc pora na kolejny wspominkowy temat, czyli medale z poprzednich 14. edycji.

Silesia Marathon od początku starał się identyfikować nie tylko z pojedynczym miastem, ale z całym regionem. Trasę zawsze staramy się prowadzić przez jak największą liczbę miast, co nie jest proste i powoduje sporo dodatkowej pracy.
Są jednak takie miejsca, które jednoznacznie kojarzą się nie tylko z największym miastem, ale i z całą metropolią. Takim elementem jest na pewno hala Spodek w Katowicach.

W latach 2009-2013 start lub meta biegu były ulokowane pod Spodkiem, dlatego też zarys katowickiego Spodka był obecny w logu Silesia Marathon, jak i na medalach.

 

Od 2014 roku i przez kolejne 4 lata start Silesia Marathon był ulokowany przy Silesia City Center wraz ze znaną wieża szybową dawnej kopalni Gottwald. To jej zarys możecie zobaczyć na medalach z tego okresu.

 

W 2018 roku Silesia Marathon ostatecznie wrócił do korzeni, na nowy Stadion Śląski – Narodowy Stadion Lekkoatletyczny, a my świętowaliśmy przy okazji 10. edycję. Na medalu możecie zauważyć wielką literę „X” i linie nawiązujące do bieżni stadionu.

W 2019, 2020 i 2021 roku świętowaliśmy 100-lecie Powstań Śląskich. Czym innym, jeśli nie nawiązaniem do Pomnika Powstańców Śląskich, czyli słynnych skrzydeł, podkreślić to na medalach?

 

W 2022 roku przyszedł czas na nowe otwarcie, ale kolorystyka pozostała niezmienna.
A co czeka Was 2023 roku? Jak będzie wyglądał tegoroczny medal?

Na pewno wyjątkowo. Medal już się materializuje, ale na szczegóły trzeba będzie jeszcze poczekać.

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content