Mapa grup biegowych

25.03.2022

Udostępnij w social

Przedstawiamy mapę grup biegowych, które prężnie działają zapraszając na swoje spotkania. W grupach tych znajdziecie wiele osób, z którymi wspólnie będziecie mogli przygotować się do tegorocznej edycji Silesia Marathon i startu na wybranym przez siebie dystansie.

Zapraszamy wszystkie grupy biegowe, wśród których są zawodnicy przygotowujący się do Silesia Marathon 2022 do zareklamowania się na naszej stronie. Wspólnie możemy więcej!
Ponieważ na metę na Stadionie Śląskim wbiegają zawodnicy z całego kraju, zapraszamy do przedstawienia się wszystkie grupy, nie tylko te z rejonu Śląska.

 

Huragan Ligota

Znajdziesz ich >>>tutaj

Treningi – bezpłatne, organizowane od wiosny do jesieni, dotychczas w każdą środę o godz. 19:00. W roku 2022 treningi reaktywowane będą na początku kwietnia. Ponadto organizowane są wspólne treningi w mniejszych grupach, w zależności od poziomu czy celów treningowych: wybiegania/wycieczki biegowe w weekend, różne propozycje także w tygodniu. Niektóre zajęcia mają charakter cykliczny, inne są tworzone na bieżąco – wszelkie informacje są dostępne na grupie na Facebooku. Huragan Ligota trenuje we własnym gronie, nie korzysta ze wsparcia trenerów.

Miejsce zbiórki – bieżnia lekkoatletyczna na boisku Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Ligocie przy ul. Medyków.

Stopień zaawansowania grupy – zróżnicowany. W chwili obecnej nie ma w jej szeregach osób całkowicie początkujących, natomiast treningi skupiają osoby o podobnym poziomie, stąd też zdarzają się zarówno wybiegania w bardzo wolnym tempie, jak i treningi szybkościowe dla zaawansowanych biegaczy. Periodycznie organizowane są także wyjazdy na wybiegania w górach.

Liczebność grupy – ponad 100 osób

Płatności związane z grupą – koszt nabycia koszulki klubowej i innych gadżetów (dla chętnych)

 

Biegaj z nami na Stadionie Śląskim

Znajdziesz ich >>>tutaj  i >>>tutaj

Treningi – bezpłatne, organizowane w każdy wtorek i czwartek o 18:00, prowadzone przez ultramaratończyka Augusta Jakubika.

Miejsce zbiórki – parking pod dyrekcją Stadionu Śląskiego

Stopień zaawansowania grupy – zróżnicowany

Płatności związane z grupą – brak

Liczebność grupy – około 50 osób

 

Radlinioki w biegu

Znajdziesz ich >>>tutaj

Grupa działa od 7 lat. W tym czasie zorganizowała ponad 30 biegów ogólnodostępnych, na których były wręczane ręcznie robione medale. Imprezy organizowane przez Radlinioków są bezpłatne, a udział w nich wzięło ponad 6000 osób. Członkowie wspólnie biegają, chodzą z kijkami, morsują, jeżdżą na rowerze, chodzą po górach i pływają.

Treningi – bezpłatne, realizowane w formie biegów towarzyskich. Organizowane są według potrzeb.
Głównym celem grupy jest skupianie ludzi o tych samych zainteresowaniach. Organizowane są także rodzinne wyjazdy integracyjne.

Stopień zaawansowania grupy – Różny. W grupie biega m.in. Mateusz Mrówka, Mistrz Polski Górników, zwycięzca wielu biegów, w tym Silesia Półmaraton 2021. Do grupy należą też zawodnicy specjalizujący się w biegach krótkich i ci, którzy biegają biegi ULTRA.

Płatności związane z grupą – zakup koszulki (dla chętnych)

 

Siemianowice i Przyjaciele Biegają

Znajdziesz ich >>>tutaj 

Treningi – bezpłatne, organizowane we wtorki, środy i niedziele. We wtorki grupa trenuje siłę biegową na bieżni w Parku Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich o godzinie 19.00. W środę o godzinie 18.00 odbywają się treningi slow joggingu. W niedzielę członkowie spotykają się na wspólnym treningu o godzinie 9.00 (w okresie letnim o godzinie 8.00). Dodatkowo w poniedziałek o godzinie 19.00 spotyka się grupa trenująca Nordic Walking. Grupa najczęściej trenuje sama, korzystając z ich wspólnych doświadczeń. Czasem zapraszane są do współpracy osoby, które na co dzień zajmują się trenowaniem zawodników. W ubiegłym roku w okresie letnim praktycznie w każdy wtorek towarzyszył im wykwalifikowany trener. W szeregach grupy są trzy osoby, które otrzymały certyfikat trenera techniki Slow Joggingu (kurs organizowany przez Slow Jogging Polska). Osoby te wspierają uczestników środowego „slow”. Jest wśród nich również osoba z certyfikatem instruktora nordic walking, która prowadzi zajęcia w poniedziałki.

Miejsce zbiórki – przy hali MOSiR w Parku Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich.

Stopień zaawansowania grupy – różny. Grupa ma w swoich szeregach sprinterów, ultramaratończyków, biegaczy górskich, ale również osoby, które zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Osoby początkujące zwykle zaczynają przychodzić najpierw w środy na treningi „slow”, a w miarę upływu czasu zaczynają brać udział w pozostałych aktywnościach.

Płatności związane z grupą – brak

Liczebność grupy – Grupa na Facebooku ma 633 członków, ale część z tych osób inspiruje i motywuje się samym „podpatrywaniem grupy”, część to bliscy grupowiczów, którzy w ten sposób ich wspierają i im kibicują. Około 150 osób uczestniczy bardzo aktywnie w życiu grupy. Od czerwca 2021 roku grupa jest również zarejestrowanym Stowarzyszeniem – działa na terenie miasta, organizuje lokalne biegi i rozwija siemianowicką biegową rzeczywistość. Na chwilę obecną Stowarzyszenie ma 68 członków, którzy wspierają lokalne inicjatywy.

 

W pogoni za Duchem

Znajdziesz ich >>>tutaj

Treningi – bezpłatne, organizowane w każdą środę o godzinie 19:00, bez udziału licencjonowanych trenerów.

Miejsce zbiórki – molo przy jeziorze Pogoria 3.

Stopień zaawansowania grupy – zróżnicowany, kilkanaście osób to osoby o dużym stopniu zaawansowania, trenujące regularnie i według założeń treningowych.

Płatności związane z grupą – brak.

Liczebność grupy – około 100 osób.

 

Lecymy Durś

Znajdziesz ich >>>tutaj

Grupa jest stowarzyszeniem, ale jeśli ktoś chce identyfikować z nią wystarczy, że zamówi koszulkę ze swoim imieniem lub ksywką oraz herbem swojego miasta. Drzwi stowarzyszenia są otwarte dla wszystkich, którzy chcą prowadzić aktywny tryb życia. Lecymy Durś to grupa biegowa, której za datę powstania przyjmuje się początek roku 2017. Oprócz rekreacyjnego biegania, wspólnie startuje w zawodach. Grupa zorganizowała też kilka imprez.

Treningi – bezpłatne, organizowane 3 razy w tygodniu. W poniedziałek są prowadzone treningi z nordic walking, w środę zajęcia biegowe, natomiast w czwartki trenowany jest slowjogging. Przed każdym z treningów odbywa się rozgrzewka, a na zakończenie rozciąganie. Treningi biegowe są prowadzone we własnym gronie, natomiast zajęcia z nordic walking i slowjogging odbywają się pod opieką trenerów. Zajęcia są bezpłatne i zapraszani są na nie wszyscy chętni. W ramach treningów nordic walking udostępniany jest sprzęt dla osób chcących się nauczyć poprawnej techniki marszu. Godziny treningów to przeważnie 19:oo/20:00. Dokładne miejsce zbiórki jest zawsze podawane w wydarzeniu na Facebooku. W głównej mierze zrzeszani są mieszkańcy Piekar Śląskich, ale nie tylko. Grupa ma członków na całym Śląsku, ale też w Poznaniu i we Wrocławiu.

Miejsce zbiórki – najczęściej treningi odbywają się w Lesie Dioblina, wówczas zbiórka ma miejsce na parkingu przy piekarskim MOSiRze.

Stopień zaawansowania grupy – zróżnicowany.

Liczebność grupy – co najmniej 40 osób czynnie aktywnych.

Płatności związane z grupą – koszt zamówienia koszulki.

 

Endurance Team

Znajdziesz ich >>>tutaj

Treningi – odbywają się cyklicznie od kilku lat w każdy czwartek o godzinie 19:00. Treningi prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską i są nieodpłatne. Każdy trening trwa około 1,5 godziny i jest bardzo różnorodny. Bardzo duży nacisk kładziony jest na prawidłowe nawyki oraz technikę wykonywanych zadań. Grupa zaprasza każdego, bez względu na poziom zaawansowania.

Miejsce zbiórki – bieżnia lekkoatletyczna udostępniona przez Mosir Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich.

Stopień zaawansowania grupy – różnorodny – od początkujących, aż po bardzo ambitnych amatorów.

Płatności związane z grupą – brak.

Liczebność grupy – średnio 20-30 osób.

 

Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych

Znajdziesz ich >>>tutaj

Treningi – są bezpłatne, odbywają się w każdy czwartek, startują o godz. 18.30 z AKS w Chorzowie. Grupa trenuje we własnym gronie, bez udziału trenera. Zajęcia dostosowane są aktualnych możliwości grupy – zarówno pod kątem dystansu, jak i tempa. Uczestnicy z reguły przebiegają dystans od 6 do 12 km, czasem dzielą się na podgrupy stosownie do formy i planów treningowych. Dodatkowo w niektóre weekendy organizowane są dłuższe wybiegania.

Miejsce zbiórki – parking przy CH AKS przy wejściu do Parku Śląskiego.

Płatności związane z grupą – CHSBD to stowarzyszenie. Członkostwo w nim wiąże się ze składką w wysokości 25 zł./rok.

Liczebność grupy – grupa trenująca regularnie liczy ok. 10 osób, a samo Stowarzyszenie zrzesza 15-20 członków.

 

Night Runners – Zabrze

Night Runners Zabrze jest częścią ogólnopolskie grupy Night Runners. Znakiem rozpoznawczym grupy są jasnożółte koszulki z biegnącą osobą w świetle księżyca.

Znajdziesz ich >>>tutaj

Treningi – bezpłatne, organizowane są w każdy czwartek o godz. 20.00. Grupa trenuje we własnym gronie, bez udziału trenera. Bardziej doświadczeni biegacze dzielą się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z innymi. Jeżeli grupa jest liczna, zostaje podzielona na mniejsze grupy dostosowując tempo do najwolniejszego biegacza.

Miejsce zbiórki – parking sklepu Aldi w Zabrzu na Al. Korfantego.

Stopień zaawansowania grupy – zróżnicowany. Jeżeli w grupie pojawi się nowy, początkujący biegacz, ktoś zawsze z nim biegnie lub nawet skraca trasę, jeżeli jest taka potrzeba.

Płatności związane z grupą – brak

 

 

Klub Leniwych Biegaczy

Założycielom grupy – Marioli i Dawidowi Pinocy chodziło o zrzeszenie ludzi luźno podchodzących do biegania. Nic na siłę, wspólne treningi, wspólne starty w zawodach i oczywiście zabawa. Obecnie grupa jest tak zgrana, że organizuje razem liczne spotkania i to nie tylko treningowe, ale też akcje charytatywne. Zimą zaś wspólnie morsuje.

Znajdziesz ich >>>tutaj

Treningi – bezpłatne, organizowane we wtorki i czwartki ok godz. 19.00 lub 20.00.

Miejsce zbiórki – bieżnia przy Szkole Podstawowej nr 7 w Knurowie.

Stopień zaawansowania grupy – różny, w grupie są maratończycy jak i totalnie „leniwi” i nieregularni biegacze.

Płatności związane z grupą – koszt zakupu koszulki i innych gadżetów z logo klubu.

Liczebność grupy – w grupie jest dość spora liczba członków, większość to biegacze, jednak są też inne aktywności takie jak rower czy nordic walking.

 

 

Biegowa Kuźnia

Biegowa Kuźnia to biegowy all inclusive. Dieta, plan treningowy, fizjoterapeuta i ogromna dawka endorfin w jednym. Zaczynasz biegać – to miejsce dla Ciebie!

Znajdziesz ich >>>tutaj

Treningi – bezpłatne, odbywające się pod okiem wykwalifikowanego trenera dwa razy w tygodniu – we wtorek i w czwartek. Czwartkowe treningi są treningami otwartymi, „Będzińskie Biegowe Czwartki” odbywają się o godz. 19:00 są wspólną inicjatywą miasta Będzin i Biegowej Kuźni. W weekendy organizowane są wybiegania w różnych lokalizacjach. Grupa organizuje i współorganizuje wiele inicjatyw biegowych w Zagłębiu.

Miejsce zbiórki – Będzin, parking przy Bulwarach (obok Lidla).

Stopień zaawansowania grupy – zróżnicowany. W swoich szeregach posiadamy osoby biegowo zaawansowane, ale też takie, które zaczynają swoją biegową przygodę. Poziom trudności treningów jest dopasowany do każdego. Nikt nie wyjdzie niezaopiekowany bądź z niedosytem.

Płatności związane z grupą – jedyne koszty jakie poniesie członek grupy to koszty wyjazdów weekendowych, zakup odzieży drużynowej – jest to kwestia indywidualna.

Liczebność grupy – około 75 osób.

 

Koski trenuje

 

Znajdziesz ich >>>tutaj

Treningi – płatne, odbywające się w każdy wtorek o godz. 19:00 pod okiem wykwalifikowanego trenera Dawida Świdra – instruktora lekkiej atletyki, doświadczonego biegacza z rekordem życiowym w maratonie 2:52.

Miejsce zbiórki – Stadion Unii Kalety, 42-660 Kalety ul. Fabryczna.

Stopień zaawansowania grupy – grupa początkująca lub początkująca plus.

Płatności związane z grupą – treningi są odpłatne, jednorazowe wejście na zajęcia to koszt 20 zł. lub karnet na 2 wejścia w tygodniu do klubu w cenie 120 zł. Karnet ważny jest 30 dni (można wtedy skorzystać też z innych zajęć).

Liczebność grupy – w zajęciach średnio uczestniczy około 10 osób.

 

Czeladź Biega

Znajdziesz ich >>>tutaj

Treningi – bezpłatne, odbywające się w poniedziałek o 19:30 (bieganie), we wtorek o 18:00 (nordic walking) i w środę o 20:00 (bieganie). Treningi we własnym gronie, bez udziału trenera.

Miejsce zbiórki – rynek w Czeladzi.

Stopień zaawansowania grupy – zróżnicowany. W grupie są zarówno osoby biegające dystanse do 10 km, jak i osoby, które biegają szybciej, jednak zdecydowana większość preferuje dłuższe dystanse (nawet 60 km) i raczej spokojne tempo konwersacyjne. Grupa biega razem już ponad 6 lat.

Płatności związane z grupą – brak.

Liczebność grupy – około 100 osób, z czego na treningi regularnie przychodzi około 20 osób.

BDB TEAM

Znajdziesz ich >>>tutaj

Treningi – bezpłatne, organizowane we własnym gronie w każdy poniedziałek o godz. 19:00.

Miejsce zbiórki – Park Bogucki, kilkadziesiąt metrów od katowickiej Strefy Kultury.

Stopień zaawansowania grupy – grupa amatorska, choć kilkoro jej członków ma na swoim koncie miejsca na podium w biegach długodystansowych. Karolina Wosik zdobyła trzecie miejsce w Silesia Ultramarathon, a Marcin Mikoś najlepiej czuje się w triathlonach – im trudniejszy, tym lepiej. W ostatnim Diablak Extreme Triathlon zajął nielubiane przez sportowców, ale i tak imponujące, czwarte miejsce.

Płatności związane z grupą – zakup koszulek klubowych (dla chętnych).

Liczebność grupy – cała grupa liczy ok. 50 osób, na poniedziałkowe zajęcia przychodzi zwykle ok. 20 osób.

 

Trochę się biega

Znajdziesz ich >>>tutaj

Treningi – bezpłatne, organizowane w czwartki o godz. 18:00. Grupa nie trenuje pod stałą opieką trenera, ale współpracuje z Basia Burza Team.

Miejsce zbiórki – Przeciszów k/ Oświęcimia. Czasami, po wcześniejszych ustaleniach, grupa organizuje treningi także w Oświęcimiu.

Stopień zaawansowania grupy – trzon grupy stanowią 3 osoby o stopniu zaawansowania: dużym, średnim i małym. Dzięki temu każdy chętny przychodzący na spotkania treningowe znajdzie odpowiadającą mu zaawansowaniem osobę do wspólnego biegania.

Płatności związane z grupą – wspólne bieganie z grupą nie wiąże się z opłatami. Chętni mają możliwość zakupu personalizowanej koszulki.

 

Przygotowujesz się wraz ze swoją grupą do Silesia Marathon? Chcesz zaprezentować ją na naszej stronie? Zapraszamy do kontaktu!

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content