Jesienny Silesia Półmaraton 2024 z metą na Stadionie Śląskim!

06.02.2024

Udostępnij w social

Drodzy Biegacze!
Otrzymaliśmy kilkadziesiąt listów, wielu z Was zwracało się do nas poprzez media społecznościowe w sprawie jesiennego półmaratonu. Dobrze wiecie, że od początku mojej przygody z organizacją biegów ulicznych opinia biegaczy jest dla mnie priorytetem w wyznaczaniu kierunku podejmowanych działań. Dziś, wsłuchując się w Wasze uwagi, pragnę przekazać oczekiwaną przez tak wielu wiadomość.

6 października 2024 roku odbędzie się jesienna edycja Silesia Półmaraton, a metą zawodów będzie po raz kolejny bieżnia Stadionu Śląskiego.


Podstawą mojej decyzji jest Wasza wielka determinacja, by finisz 20. edycji Silesia Półmaraton był rozgrywany     w „Kotle Czarownic”. Decyzja może być tylko jedna. Zrobię wszystko, by każdy kolejny nasz bieg był lepszy od poprzedniego, a pozytywne wspomnienia, jakie za sobą niesie, były wyjątkowe – tak jak wyjątkowy będzie Wasz tegoroczny start.

 

Na dystansie półmaratonu spotkamy się więc tym roku dwukrotnie. 1 maja to wyczekiwany przez wielu wiosenny Silesia Półmaraton – bieg, o który zabiegali maratończycy i zawodnicy, którzy musieli dokonywać wyboru pomiędzy maratonem, biegiem ultra a półmaratonem. Już za niespełna trzy miesiące pokażemy, że katowicka Strefa Kultury to wyjątkowe miejsce, również dla biegaczy. 19. edycja będzie też powrotem do korzeni – miejsca, gdzie powstał Silesia Półmaraton.

 

Dziękuję za wiele ciepłych słów, które do nas przesyłacie. Cieszę się, że doceniacie pracę i zaangażowanie całego zespołu. To ważne gesty dla wszystkich osób, które przyczyniają się do organizacji naszych wydarzeń. Decyzja o organizacji 20. edycji Silesia Półmaraton z metą na Stadionie Śląskim zapadła wspólnie, dzięki Waszemu tak dużemu zaangażowaniu.

 

27 lutego 2024 r. uruchomione zostaną zapisy na jesienny Silesia Półmaraton, a dla osób, które planują start     w obu naszych wydarzeniach, bez względu na dystans, z jakim będą się mierzyć, przygotowujemy niespodziankę. Więcej informacji już wkrótce.

 

Do zobaczenia na biegowych trasach i na obu tegorocznych wydarzeniach
Bohdan Witwicki
Dyrektor Silesia Marathon

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content