Historyczne liczby!

Zapisy na tegoroczną edycję Silesia Marathon ruszyły wyjątkowo późno, ale mimo że uruchomiliśmy je pod koniec stycznia już biją rekordy. Takiej frekwencji nie notowaliśmy w całej naszej historii.

Na imprezę zarejestrowało się już ponad 3600 osób, co daje nam średnią około 1000 rejestrujących się osób na tydzień.

W tym roku mamy więcej historycznych liczb. Jesienią na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym przywitamy na mecie 50 000 biegacza!

Do tej pory wszyscy uczestnicy organizowanych przez nas biegów na trasach Górnego Śląska pokonali już ponad 1 200 000 km. Tak, tak, jeden milion dwieście tysięcy kilometrów – to tak jakby zawodnicy biegli w sztafecie 3 razy na Księżyc albo 30 razy obiegli Ziemię dookoła.

W kraju i nie tylko, głód biegania jest wyraźnie widoczny, a gdzie go zaspokoić jak nie na Silesia Marathon? W zeszłym roku nasze wydarzenie odbyło się jako jedna z nielicznych imprez biegowych. Formułę dostosowaliśmy do narzuconych obostrzeń. Zapewniliśmy start każdemu chętnemu biegaczowi, zachowując wszelkie wymogi sanitarne, tak by wydarzenie było bezpieczne zarówno dla uczestników, obsługi, wolontariuszy czy widzów. Czas pokazał, że wprowadzone zabezpieczenia okazały się skuteczne. Nie poddaliśmy się i ostatecznie Silesia Marathon był w ubiegłym roku największym biegiem maratońskim w Polsce.

Po rosnącej z dnia na dzień liczbie chętnych do tegorocznego startu widzimy, że darzycie nas dużym zaufaniem, za co gorąco dziękujemy. Zapisy trwają nieprzerwanie, a jesienny czas będzie powrotem do normalności, również tej biegowej. Jeśli więc należycie do tych, którzy jeszcze się wahają, pamiętajcie – nikt o Wasze zdrowie nie zadba tak dobrze jak Wy sami. Bieganie to najprostsza forma ruchu dająca niesamowitą ilość pozytywnej energii.

Czekamy na Was – niech to będzie Wasz rok!

Zapisz się!