GPW partnerem Silesia Marathon

29.09.2022

Udostępnij w social

Z przyjemnością informujemy, że Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. po raz kolejny dołączyło do grona partnerów Silesia Marathon.

 

GPW S.A. aktywnie uczestniczy nie tylko w życiu gospodarczym regionu, ale również w organizowanych tu imprezach.  Jako  przedsiębiorstwo społecznie odpowiedzialne, Spółka  w swojej strategii ujęła także wspieranie rekreacji i sportu. Z przyjemnością po raz kolejny zostaliśmy partnerem jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych w regionie: Silesia Marathon.

 

Dla śląskich wodociągów rok 2022 jest bardzo ważny. Dokładnie 140 lat temu, w 1882 roku w Karchowicach oddano do użytku studnię głębinową, będącą ujęciem wody dla pierwszego, państwowego wodociągu w GOP. Od tego czasu symbolicznie liczymy historię Śląskich wodociągów. Dzisiaj zakład w Karchowicach w dalszym ciągu działa, a Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A., bezpośredni spadkobierca tej historii, nadal zajmuje się produkcją wody. W ramach GPW S.A. działa obecnie znacznie więcej zakładów, obiektów i ujęć wody, ale cel pozostał ten sam: zapewnić najlepszą wodę.

 

 

– Woda, którą dostarczamy mieszkańcom regionu jest doskonałej jakości i nadaje się  do spożycia bezpośrednio z kranu. Dlatego z pełną odpowiedzialnością promujemy picie „wody wprost z kranu” jako optymalnej metody dbałości o zdrowie i odpowiedni poziom nawodnienia organizmu. Jak ważna dla życia jest woda,  wie każdy z nas. Jeszcze lepiej wiedzą  o tym biegacze. To dla nich oraz dla nas wszystkich codziennie pracujemy, aby nie zabrakło jej w kranie, a podczas Silesia Marathon z dumą częstujemy nią wszystkich uczestników i kibiców.

 

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content