Dzień Otwarty Silesia Marathon

Masz pytania dotyczące naszego biegu? Chcesz dowiedzieć się jak odpowiednio przygotować się do wybranego przez Ciebie dystansu? A może masz ochotę zajrzeć do biura organizatora? Przyjdź na Dzień Otwarty Silesia Marathon. Czekamy na Ciebie 29 maja. 

W tym dniu przygotowaliśmy moc atrakcji. Zapraszamy już od 17:00 – chętnie przywitamy Was w naszej siedzibie, centrum dowodzenia maratonu. Po oficjalnym otwarciu około godziny 17:30 wraz z ambasadorami Silesia Marathon opowiemy o naszych bieżących inicjatywach biegowych.

O 18:00 dyrektor biegu wspomni o roli odpowiedniego przygotowania do biegu, a następnie zajmą się Wami specjaliści z Galen Rehabilitacja. Filip Humpa opowie o kontuzjach i odpowiedniej regeneracji po wysiłku. Będzie to prelekcja wyjątkowa, bo podzielona na część teoretyczną i praktyczną, podczas której czekają Was między innymi rolling i konsultacje fizjoterapeutyczne.

Po przyswojeniu odpowiedniej dawki wiedzy, ruszamy w teren na wspólny trening biegowy, który poprowadzi Martyna Puschhaus, multimedalistka Mistrzostw Polski w biegu na 800 m oraz 1500 m. Tym razem będą jej towarzyszyć Bohdan Witwicki, dyrektor Silesia Marathon oraz Patrycja Włodarczyk, jego czterokrotna zwyciężczyni. Fajnie? No dobra, mamy jeszcze gwóźdź programu – trening odbędzie się na bieżni Stadionu Śląskiego!
Znów będziecie mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy lekkiej atletyki.

Ale to nie koniec niespodzianek – dla pierwszych 200 osób mamy prezent w postaci darmowych wejściówek na 65. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego, który zostanie rozegrany 16 czerwca również na Stadionie Śląskim.

Nasz rozkład jazdy na środę 29 maja:

17:00 – otwarcie bramy stadionu (wejście bramą 1A)

17:00 – spotkanie w sali konferencyjnej /biuro zawodów/

17:30 – oficjalne przywitanie, przedstawienie kształtu tegorocznej edycji oraz dodatkowych inicjatyw ambasadorów Silesia Marathon

18:00 – prelekcje:

„Biegacz pod kontrolą – czyli jak przygotować plan treningowy i zadbać o zdrowie” – Bohdan Witwicki, Dyrektor Silesia Marathon

„Kontuzje biegaczy okiem fizjoterapeuty. Regeneracja.” Filip Humpa, Galen Rehabilitacja

19: 00 – wspólny trening biegowy na bieżni Stadionu Śląskiego

Planowane zakończenie imprezy około godziny 20:30.

 

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!