Dojazd na start Silesia Marathon

29.09.2021

Udostępnij w social

Drodzy zawodnicy! Ze względu na ilość osób biorących udział w tym roku w Silesia Marathon, poniżej przedstawiamy zalecenia dla uczestników dotyczące dojazdu na zawody.

Pamiętajcie, że w dniu imprezy możecie korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej! Zachęcamy do skorzystania z linii ZTM:

Dojazd tramwajem – linie 6, 11, 19 (przystanek „Chorzów-Stadion Śląski” lub „Park Śląski Wejście Główne”)
Dojazd autobusem – linie 6, 98, 663 (przystanek „Chorzów-AKS”)

Partnerem naszego wydarzenia po raz kolejny została Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Dzięki tej współpracy macie możliwość skorzystania z bezpłatnego przejazdu komunikacją miejską ZTM przez cały dzień imprezy. Wystarczy, że będziecie mieli przy sobie swój numer startowy. Gorąco rekomendujemy Wam jako optymalny właśnie ten sposób dotarcia na start, jak i powrotu z wydarzenia.

Na parkingu w Parku Śląskim z zabraknie miejsc postojowych dla wszystkich i mogą pojawiać się problemy komunikacyjne z tym związane. Dlatego polecanym przez nas rozwiązaniem jest skorzystanie z komunikacji miejskiej lub pobliskiego bezpłatnego parkingu przy Silesii City Center, spod którego tramwajami linii 6, 11 i 19 szybko i sprawnie dostaniecie się na start.

W odpowiedzi na wasze liczne pytania informujemy, że niestety w tym roku Park Śląski nie umożliwił rezerwacji miejsc na parkingu należącym do Parku Śląskiego. Na terenie Parku Śląskiego na parkingach P8, P9 i P10 będzie obowiązywało standardowe naliczanie opłaty parkingowej w wysokości 4 PLN /h, rozliczane godzinowo na podstawie biletu parkingowego. Więcej szczegółów tutaj >>>.

Tym mocniej zachęcamy do wybrania powyższych opcji. Widzimy się na starcie!

 

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content