Dla mediów

ZASADY WSPÓŁPRACY Z DZIENNIKARZAMI

W trosce o dobro i bezpieczeństwo uczestników Silesia Marathon, przygotowaliśmy zestaw zasad, do których powinny się stosować osoby relacjonujące imprezę. Ich przestrzeganie pomoże nam zadbać o dobro uczestników, szczegóły organizacyjne, a Państwu bezproblemowo przygotować materiał dla redakcji.
1. Biuro prasowe Silesia Marathon będzie otwarte:
– w sobotę (5.10.) w godz. 10.00 – 16.00
– w niedzielę (6.10.) w godz. 9.00 – 15.00.
Biuro (Sala konferencyjna 2) będzie mieścić się na przeciwko Biura Zawodów, na poziomie 0. Najłatwiej dotrzeć tam wchodząc na Stadion bramą 1A.
2. W biurze prasowym będzie można odebrać (i zwrócić) kamizelki FOTO i identyfikatory uprawniające do wejścia na Stadion. Kamizelka lub identyfikator będą uprawniały do swobodnego poruszania się po Stadionie, w tym także do przebywania na mecie na poziomie bieżni. Wydanie kamizelek i opasek nastąpi po okazaniu dowodu tożsamości lub legitymacji prasowej.
3. Wszystkie osoby przebywające na bieżni w strefie mety powinny zachowywać się w sposób nieutrudniający poruszania się biegaczy. Zawodnicy na finiszu mogą być skrajnie wyczerpani, a ich zdrowie i dobre samopoczucie w strefie mety są dla nas priorytetem.
4. Zmotoryzowane ekipy relacjonujące wydarzenie na trasie muszą mieć wydane zezwolenia imienne. Wszystkie pojazdy na trasie muszą być wyraźnie oznaczone. Oznaczenie powinno zostać umieszczone za przednią szybą. Samochody i skutery poruszające się po trasie między zawodnikami nie mogą przekraczać prędkości 15 km/h. Ekipy relacjonujące bieg z trasy są proszone o zachowanie szczególnej ostrożności i zadbanie o bezpieczeństwo biegaczy.
5. Nieoficjalne wyniki biegów będą na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej XI Silesia Marathon.
6. Dziennikarze powinni stosować się do wskazówek organizatorów i pracowników ochrony.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu: media@silesiamarathon.pl