Biegaj i #TrzymajDystans!

Panująca epidemia koronawirusa nie oznacza, że uwielbiane przez nas bieganie jest całkowicie niewskazane. Dlatego zainicjowaliśmy akcję #TrzymajDystans, którą chcemy pokazać, że ruch i treningi na świeżym powietrzu są dozwolone i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, o ile tylko są przeprowadzane indywidualnie i przede wszystkim odpowiedzialnie.

– Z dystansem mamy do czynienia na co dzień. Maraton, półmaraton, 10 km. Dystans na treningu, dystans na zawodach. Dziś proponujemy akcję z najkrótszym dystansem – niech będzie to 1,5 – 2 metrów – odległość, która pozwoli nam na opanowanie pandemii COVID-19 – komentuje Bohdan Witwicki, dyrektor Silesia Marathon.

Inicjatywą #TrzymajDystans pragniemy zainspirować wszystkich tych, którzy chcą aktywnie, ale przede wszystkim odpowiedzialnie spędzać czas w tych trudnych chwilach. Apelujemy więc do wszystkich biegaczy, by trenowali z głową, a przede wszystkim, w samotności.

Jak to działa?

Do akcji może przyłączyć się każdy w bardzo prosty sposób:

1. Robimy screen z treningu na swojej aplikacji do biegania.
2. Zasłaniamy mapę z trasą hasztagiem #TrzymajDystans w dowolnej formie.
3. Udostępniamy gotowy screen z zasłoniętą mapą na swoich profilach w mediach społecznościowych.
4. Zachęcamy znajomych biegaczy, żeby zrobili to samo.

Zasłaniając swoją trasę symbolicznie podkreślamy, że po pierwsze nie rezygnujemy w tym trudnym okresie ze swojej największej pasji, a po drugie, dbamy o siebie i innych, więc trenujemy sami, w ustronnych miejscach.

– Po powrocie z treningu pochwal się nie faktem pokonania określonej liczby kilometrów, ale tym, że zachowałeś dystans – od innych biegaczy, spacerujących ludzi. Nie biegasz dzisiaj – trzymaj dystans w kolejce do kasy w sklepie, na przystanku autobusowym, jeśli musisz dojechać do pracy – dodaje Bohdan Witwicki – Apelujemy do Was nie tylko o trzymanie dystansu od COVID-19,  ale i o zachowanie należytego dystansu od codziennych spraw. Niepewność, jaka towarzyszy więkoszści z nas każdego dnia potrafi przyczynić się do powstania wielu szkód w organizmie. Dlatego #TrzymajDystans od problemów, wizji choroby, bo optymistyczne patrzenie w przyszłość pozwoli zachować nie tylko spokój ducha, ale i zdrowe ciało.

Nie możesz żyć bez biegania? To biegaj! Ale #TrzymajDystans

>>>Materiały do pobrania<<<