Biegaczu! Bądź EKO!

Silesia Marathon zbliża się wielkimi krokami. To będzie niezapomniana edycja. Decydując się na organizację biegu w tym trudnym czasie musieliśmy przeprowadzić wiele działań, których celem jest zapewnienie Wam najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Mnóstwo uwagi poświęciliśmy punktom odżywczym. Chcąc zminimalizować kontakt osób trzecich z produktami, które dla Was przygotowaliśmy, postawiliśmy na artykuły pakowane oddzielnie. Na stołach znajdziecie wodę butelkową, napoje izotoniczne, kawałki bananów w skórce, galaretki z cukrem, a dla wygody części uczestników również wodę w jednorazowych kubkach.

Podczas ubiegłorocznej edycji biegu wdrażaliśmy rozwiązania w duchu ekologii. Ilość materiałów sztucznych została zminimalizowana, a tym, co najbardziej zwróciło Waszą uwagę, było zastąpienie plastikowych kubków papierowymi. W tym roku sytuacja diametralnie się zmieniła. Względy bezpieczeństwa nie zawsze idą w parze z zasadami „zero waste”, a co za tym idzie, mamy świadomość, że ilość odpadków po biegu będzie większa w porównaniu do ubiegłego roku. Zwracamy się zatem do Was z gorącą prośbą o wyrzucanie wszelkich śmieci do przeznaczonych do tego pojemników. Nie pozwólmy, aby nasz bieg przyczynił się do zaśmiecania środowiska. W oczach mieszkańców miast, przez które przebiega nasza trasa, wystawmy nam – biegaczom wzorowe świadectwo.