95% uczestników poleca Silesia Marathon!

Po raz pierwszy w naszej historii, po zakończeniu tegorocznej, X edycji zawodów przeprowadziliśmy badanie, aby poznać opinię uczestników na temat różnych aspektów PKO Silesia Marathon. Chcieliśmy poznać opinię zawodników dla których wydarzenie tworzymy, by kolejny bieg był jeszcze lepszy.
Badanie przeprowadziła niezależna instytucja – Grupa Doradcza Otawa Group. Udział wzięło prawie 1000 zawodników biorących udział w tegorocznym biegu, więc próba była jak najbardziej reprezentatywna a wyniki obiektywne.

Pytania dotyczyły zarówno cech uczestników takich jak doświadczenie biegowe, czy fakt podjęcia decyzji o starcie oraz organizacji samej imprezy. Istotne były dla nas informacje o tym jak uczestnicy dostają się na start, jak oceniają organizację poszczególnych elementów wydarzenia. Pytaliśmy o zawartość pakietu startowego, zadowolenie z oficjalnych koszulek biegu i medalu.

Wyniki nas bardzo pozytywnie zaskoczyły.

Przede wszystkim cieszymy się, że impreza cieszy się powodzeniem wśród wszystkich biegaczy bez względu na doświadczenie biegowe – zarówno wśród tych, którzy biegają od roku jak i wśród „starych wyjadaczy”. Aż 30% uczestników debiutowało na swoim dystansie, ale jednocześnie połowa startujących kolejny raz pojawiła się na Silesia Marathon. Ponad 84% uczestników tegorocznej edycji planuje wystartować w Silesia Marathon kolejny raz, a 95% poleciłoby udział w tej imprezie – to dla nas duże wyróżnienie i dowód na to, że uczestnicy są zadowoleni ze startu.

Ponad 90% uczestników ocenia pozytywnie obsługę w biurze zawodów, na trasie, i na mecie! Podobny procent ocenia pozytywnie pakiet startowy oraz wygląd i jakość medali i koszulek! Mamy nadzieję, że kolejny rok będziemy w czołówce plebiscytu na najładniejszą koszulkę i medal z imprez biegowych w Polsce.

 

O badaniu ukazał się już materiał prasowy na stronach Wyborcza.pl >>> znajdziecie tam również odpowiedzi na kolejne pytania naszej ankiety.

Wydaję się, że biorąc pod uwagę wyniki powinniśmy osiąść na laurach… nic bardziej mylnego – czeka nas kolejny rok pracy, aby Silesia Marathon 2019 był jeszcze lepszy!