Ambasador – Jakub Krupa


GDZIE BIEGAM: Katowice

MOJA PRZYGODA Z SILESIA MARATHON…zaczęła się w 2015 roku wraz z moją pierwszą biegową imprezą – PKO Silesia Półmaraton. Pobiegłem go razem z niepełnosprawnym kolegą Piotrem, który od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim. Zakochaliśmy się w atmosferze jaka panuje podczas tego wydarzenia i już zawsze będzie ona miała szczególne miejsce w naszej pamięci. W mojej opinii jest to najlepszy i najbardziej otwarty na drugiego człowieka maraton w Polsce.

MOTYWUJE MNIE…wizja tego, że moje działanie dostarczy osobom niepełnosprawnym radości, wiary we własne możliwości, oderwania od codzienności i dużo uśmiechu!

KIEDY BIEGAM TO…chcę pokazać, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w zdobywaniu medali oraz że możemy pomagać sobie nawzajem. Każdy maraton i półmaraton biegam z osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku inwalidzkim. Razem z Piotrem przebiegliśmy PKO Silesia Półmaraton, PKO Silesia Maraton, wszystkie maratony zaliczane do Korony Maratonów Polski i kilka innych mniejszych biegów. W 2018 roku pobiegłem w PKO Silesia Półmaraton z 9-letnim Kubą chorym na zanik mięśni, przy okazji zbierając pieniądze na jego rehabilitację. Biegać zacząłem 4 lata temu. Po skończeniu studiów musiałem znaleźć sobie zajęcie, które pozwalało oczyścić głowę ze wszystkich negatywnych myśli i tak zaczęła się moja przygoda z bieganiem.

KIEDY NIE BIEGAM TO…uwielbiam gotować, ale jeszcze bardziej lubię jeść. Fitness, siłownia, rower, spacer. A poza tym – gorol, który zamieszkał w Katowicach i tak się w nich zakochał, że mieszka tu już ponad 8 lat.

ZNAJDZIESZ MNIE NA:

 

<<<WRÓĆ