10. edycja PKO Silesia Marathon za nami

Za nami jubileuszowy weekend pełen biegowych emocji! Była to dla nas wyjątkowa edycja – nie tylko urodzinowa, ale i rekordowa pod względem liczby uczestników. W tym roku mogliśmy się cieszyć 10% wzrostem frekwencji, w porównaniu z ubiegłorocznym wydarzeniem. Na metę wszystkich trzech biegów dotarło łącznie ponad 6500 biegaczy.

Wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w 10. PKO Silesia Marathon serdecznie dziękujemy, gratulując osiągniętych rezultatów oraz zwycięstwa. To Wy dziś zostaliście bohaterami Stadionu Śląskiego!

Nieoficjalne wyniki wszystkich biegów dostępne są

>>>>>>>>>>>>>>>>TUTAJ >>>>>>>>>>>>>>>

Najszybsi na trasie tegorocznego maratonu byli:

Rogiewicz Andrzej (POL) 02:26:39

oraz Partycja Włodarczyk (POL) 03:00:34.

Na dystansie półmaratonu triumfowali:

Kosek Paweł (POL) 01:13:09

oraz Kasia Golba (POL) 01:24:29.

Organizacja tak dużego wydarzenia nie była by możliwa bez zaangażowania kilkuset wolontariuszy, którzy wspierali nas nie tylko na trasie biegów, ale i w każdym miejscu związanym z zawodami.

PKO Silesia Marathon to także duże logistyczne przedsięwzięcie, w które zaangażowanych było wielu policjantów i strażników miejskich – wszystkim służbom mundurowym gorące podziękowania za pomoc przy organizacji zawodów.

Kolejna edycja biegu możliwa była dzięki zaangażowaniu sponsora tytularnego – PKO Banku Polskiego, a także Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Stadionu Śląskiego oraz miast partnerskich.

Dziękujemy wszystkim, z którymi mogliśmy współpracować w przestrzeni expo i strefie masażu: LR World, firmie Woseba, Galen Rehabilitacji, 4MOVE, City Fit, InterSport, sieci hoteli Diament, Hotelowi Novotel oraz wielu partnerom, których w tym miejscu nie zdążyliśmy wymienić.

Drodzy biegacze, w najbliższym czasie opublikujemy oficjalne wyniki oraz udostępnimy zdjęcia i filmy z naszych zawodów.

Mamy nadzieję, że uda nam się spotkać na kolejnej, 11 już, edycji największej biegowej imprezy na Śląsku.

Twój bieg. Twoje zwycięstwo.