Treningi z Galen Rehabilitacja i Inżynierią Biegania


Galen Rehabilitacja, Inżynieria Biegania oraz PKO Silesia Marathon zapraszają wszystkich pasjonatów biegania do udziału w treningach biegowych przygotowujących do tegorocznej edycji PKO Silesia Marathon. Jeśli chcesz solidnie i z głową przygotować się do przebiegnięcia królewskiego dystansu to nasze treningi są dla Ciebie!

Spotykamy się w okresie od maja do października w poniedziałki o godzinie 20:30 w Parku Śląskim (Stacja Kolejki Linowej przy Wesołym Miasteczku od ul. Złotej).
Treningi zaczynamy częścią teoretyczną po czym przechodzimy do rozgrzewki, którą poprowadzą fizjoterapeuci Galen Rehabilitacja Filip Humpa oraz Radosław Berencz. Część główną treningu poprowadzą natomiast trenerzy Inżynieria Biegania Dawid Malina oraz Radosław Kasprzak. Każdy trening zakończony będzie stretching’iem.

Zajęcia są bezpłatne.

Plan treningów:

– 14.05, 21.05, 28.05, 4.06, 11.06 – poprawa techniki biegowej z elementami siły biegowej i treningu szybkościowego;
– 18.06, 25.06, 2.07, 9.07, 16.07 – ogólna wytrzymałość biegowa z elementami zabawy biegowe;
– 23.07, 30.07, 6.08, 13.08, 20.08 – ogólna wytrzymałość biegowa, w tym treningi w II zakresie intensywności oraz krosy;
– 27.08, 3.09, 10.09, 17.09, 24.09 – bezpośrednie przygotowanie startowe;
– 1.10 – trening w tygodniu startowym.


O GALEN REHABILITACJA

Galen Rehabilitacja to centrum fizjoterapii, gdzie wiedzę i umiejętności doświadczonych fizjoterapeutów wspiera się nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym i sportowym.
Głównym atutem jest profesjonalna kadra fizjoterapeutów, stale podnoszących swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach oraz poprzez pracę naukową w dziedzinie nauk medycznych i nauk o kulturze fizycznej. Ciągłe pogłębianie swojej wiedzy i zdobywanie doświadczenia zawodowego pozwala na zapewnienie Pacjentom fizjoterapii na najwyższym poziomie, zgodnie z najnowszymi światowymi standardami.
Głównymi obszarami działalności jest fizjoterapia ortopedyczna oraz sportowa. Zapraszamy do skorzystania z oferty wszystkich tych, którzy zmagają się ze zmianami przeciążeniowymi narządu ruchu, bólami kręgosłupa oraz stawów lub są po urazie. Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie! Najwyższy standard oferowanych usług Galen Rehabilitacja zapewnia poprzez dokładną diagnostykę, która jest niezbędna do zaplanowania dalszego procesu terapeutycznego, specyficzna dla fizjoterapii i odmienna od diagnostyki lekarskiej. Firma oferuje fizjoterapię dostosowaną indywidualnie do stanu i potrzeb Pacjenta, żeby jak najefektywniej osiągnąć założony cel terapii. Ścisła współpraca z lekarzami ośrodka medycznego Galen gwarantuje kompleksowość i płynność leczenia. Dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie poleca się ocenę motoryczną oraz profesjonalne przygotowanie treningowe z uwzględnieniem specyfiki uprawianej dyscypliny. Każdy znajdzie coś dla siebie!  Placówka w Bieruniu oraz filia w Katowicach oddaje do Państwa dyspozycji najlepszych fizjoterapeutów oraz sale i gabinety wyposażone w nowoczesny sprzęt.  Zapraszamy do zapoznania się z ofertę na stronie www.rehabilitacja.galen.pl

 

O INŻYNIERII BIEGANIA:

Inżynieria Biegania to biegowa społeczność na Śląsku prowadzona przez dwójkę trenerów – Radosława Kasprzaka i Dawida Malinę. Pierwszy z nich jest brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Maratonie z 2016 roku, drugi natomiast multimedalistą na wielu dystansach m. in. Mistrz Polski w biegu na 3 000 m na hali, dwukrotny brązowy medalista w biegu na 10 000 m czy Wicemistrz Polski w Półmaratonie. Zajęcia przez nich prowadzone odbywają się w Katowicach, Rybniku i Gliwicach, a każdy z zawodników dostaje indywidualny, dobrany pod swoje możliwości plan treningowy uwzględniający cele biegacza. Popularny IBteam  mieści w swoich szeregach zarówno ambitnych amatorów z poziomu 33 min./10 km, a także ultrasów lubiących górskie przygody. Główne idee przyświecające trenerom to efektywność treningu, czyli optymalizacja obciążeń dla lepszych rezultatów.