Treningi grupowe


Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w bezpłatnych treningach przygotowujących do PKO Silesia Marathon organizowanych przez nas i naszych partnerów oraz do dołaczenia do grup biegowych woj. śląskim:
 
 
 
  
Oficjalne treningi biegowe PKO Silesia Marathon z i-Sport
 
grafika news treningi2017
 
Miejsce treningów: stadion AWF Katowice, Park Kościuszki Katowice,
Data: co 2 tygodnie w środę (pierwszy trening 26 kwietnia)
Godzina zbiórki: 18:00
 
Ogólny opis treningu:
  • Rozbieganie 3-4km
  • 20 minut rozciągania (rozgrzewka lekkoatletyczna)
  • TRENING WŁAŚCIWY (siła biegowa, interwały, zabawy biegowe, krótkie odcinki, długie odcinki)
  • Powrót do miejsca rozpoczęcia treningu
  • Stretching
  • Rozmowa z zawodnikami - analiza treningu, odpowiadanie na pytania biegaczy
Osoba prowadząca  - Martyna Puschhaus (trener i-Sport)
 
Martyna Puschhaus - Reprezentantka klubu TL "POGOŃ" Ruda Śląska, studentka Uniwersytetu Śląskiego oraz trener personalny. Specjalizuje się w biegu na dystansie dwóch okrążeń, aczkolwiek długie bieganie nie jest jej obce. Trenerem Martyny jest obecnie Marek Jakubowski - trener między innymi Iwony Lewandowskiej oraz Jakuba Nowaka. Mimo tego, że największe sukcesy osiąga na na dystansie 800m (wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, w latach 2013-2015 członkini kadry narodowej) jej tygodniowa liczba przebiegniętych kilometrów wykracza poza setkę!
 
 
HARMONOGRAM TRENINGÓW
 
10.05   24.05   7.06   21.06   5.07   19.07   2.08   16.08   30.08   13.09   27.09
 
 
 
 
baner treningi
 
 
 


 Treningi biegowe Galen Rehabilitacja i Inżynierii Biegania
 
grafika news galen3
 
Poza oficjalnymi treningami PKO Silesia Marathon zapraszamy na bezpłatne treningi organizowane przez naszego partnera - firmę Galen Rehabilitacja wraz z Inżynierią Biegania. 
 
Organizatorzy zapraszają wszystkich pasjonatów biegania do udziału w treningach biegowych przygotowujących do tegorocznej edycji PKO Silesia Marathon. Zespół Galen Rehabilitacja działa intensywnie w sferze profilaktyki, oferując zajęcia grupowe dla biegaczy z zakresu przygotowania motorycznego oraz prowadząc bezpłatne treningi biegowe w Parku Śląskim, gdzie nacisk kładziony jest na rozgrzewkę, profilaktykę urazów oraz prawidłowe zakończenie wysiłku. Przez sierpień i wrzesień treningi te są współprowadzone przez trenerów biegowych Inżynierii Biegania, przygotowując zawodników do PKO Silesia Marathon.
W każdy wtorek w sierpniu (z wyjątkiem 15 sierpnia) i we wrześniu o godzinie 20:30 zapraszamy na otwarte treningi w Parku Śląskim (zbiórka: Stacja Kolejki Linowej przy Wesołym Miasteczku od ul. Złotej).
Treningi rozpoczynają się częścią teoretyczną dotyczącą omówienia tematu najpopularniejszych kontuzji biegowych po czym przechodzimy do rozgrzewki, którą poprowadzą fizjoterapeuci Galen Rehabilitacja: Filip Humpa oraz Radosław Berencz. Część główną treningu poprowadzą natomiast trenerzy Inżynierii Biegania: Dawid Malina oraz Radosław Kasprzak. Każdy trening zakończony będzie stretching’iem.
 
W każdym tygodniu tematyka cześci teoretycznej oraz zestaw treningowy będzie inny:
 
- 08 sierpnia: Część teoretyczna: dolegliwości bocznej strony biodra. Rozgrzewka. Długie wybieganie + rytmy. Stretching.
 
- 22 sierpnia: Część teoretyczna: kolka biegacza. Rozgrzewka. Zabawa biegowa (wybieganie w które wplecione będą szybkie odcinki). Stretching.
 
- 29 sierpnia: Część teoretyczna: ból kręgosłupa lędźwiowego. Rozgrzewka. Szybkie wybieganie/II zakres - bieg z narastającą prędkością. Stretching.
 
- 05 września: Część teoretyczna: kolano skoczka. Rozgrzewka. Trening tempowy w II zakresie podzielony na odcinki zależne od poziomu oraz celu. Stretching.
 
- 12 września:  Część teoretyczna: skręcenie stawu skokowego. Rozgrzewka. Bieg ciągły w II zakresie – schodkowy. Stretching.
 
- 19 września: Część teoretyczna: zespół mięśnia biodrowo – lędźwiowego. Rozgrzewka. Trening biegowy ciągły w II zakresie w tempie około startowym. Stretching.
 
- 26 września: Część teoretyczna: regeneracja powysiłkowa. Rozgrzewka. Trening przedstartowy. Stretching.
 
  
Mapa grup biegowych woj. śląskiego
 
Przygotowując się do startu w jednym z biegów Silesia Marathon można skorzystać z doświadczeń i wspólnego biegania z uczestnikami jednej z grup śląskich grup biegowych.