Informator zawodnika


 
 
Oto kilka przydatnych informacji dla uczestników PKO Silesia Marathon 2017, 9. PKO Silesia Półmaraton i 4. Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM
 
 
W ramach 9. edycji PKO Silesia Marathon 2017 odbędą się:
- Maraton (1 października, start godz. 9.00)
- Półmaraton (1 października, start godz. 10.30)
- Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM (30 września, start godz. 11.00)
Szczegóły na stronie >>> Program Zawodów
 
 
 
PKO Silesia Marathon 2017 i  PKO Silesia Półmaraton
 
 
ZGŁOSZENIA
 
Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się do biegu lub nie dokonałeś opłaty startowej masz jeszcze możliwość dokonania tego w Biurze Zawodów (kwota 150,- zł) w Silesia City Center w Katowicach przy ul. Chorzowskiej 107 (plac Śląski). Ilość numerów startowych do przyznania jest limitowana:
- 29 września 2017 r. w godz. 15.00 - 20.00
- 30 września 2017 r. w godz. 10.00 - 20.00
 
PAKIET STARTOWY
 
Osoby, które dokonały już opłaty startowej mają też nadany numer startowy. Pakiet startowy można odebrać w Biurze Zawodów na terenie Silesia City Center (plac Śląski) w dniach:
- 29 września 2017 r. w godz. 15.00 - 20.00
- 30 września 2017 r. w godz. 10.00 - 20.00
- 1 października 2017 r. w godz. 6.30 - 7.30 (maraton), w godz. 6:30 - 9:00 (półmaraton)
 
Aby odebrać pakiet startowy w Biurze Zawodów:
- zabierz ze sobą dokument tożsamości,
- sprawdź swój numer startowy (na stronie biegu w wyszukiwarce zawodników lub na swoim koncie lub na liście startowej w Biurze zawodów)
- podejdź do stanowiska oznaczonego Twoim numerem startowym,
- podaj swój numer startowy, okaż dokument potwierdzający tożsamość, sprawdź dane na liście startowej i ją podpisz
- jeśli chcesz, aby ktoś za Ciebie odebrał pakiet startowy przekaż tej osobie podpisaną kartę startową, którą będziesz mógł pobrać po zalogowaniu się na stronie biegu (na ok. 2 tygodnie przed zawodami). Osoba ta po okazaniu podpisanej Twojej karty startowej oraz kopii dokumentu tożsamości do wglądu obsłudze Biura Zawodów otrzyma Twój pakiet startowy.
 
Pakiet startowy zawiera m.in.:
- numer startowy z wbudowanym chipem i agrafkami (musisz go umieścić z przodu, na koszulce, na wysokości klatki piersiowej);
- pamiątkową koszulkę techniczną (w rozmiarze jaki wcześniej zamówiłeś);
- gadżet sportowy
- upominki przygotowane przez Organizatora i Sponsorów biegu.

DOJAZD
 
Biuro zawodów mieści się na Placu Śląskim w Silesia City Center, Katowice ul. Chorzowska 107. >>>
 
-samochodem
ul. Chorzowska 107, Katowice (tablice kierunkowo-informacyjne Silesia City Center). Zalecamy pozostawienie pojazdów na parkingu oznaczonym na mapie przy ul. Baildona.
-komunikacją publiczną
Dojazd tramwajem - linie 6, 7, 11, 19, 23, 33 - przystanek Silesia City Center (czas przejazdu ok. 10 minut)
Dojazd autobusem - linie 6, 7, 23, 108, 109, 110, 662, 673, 674, 830, 840
Tutaj możesz zaplanować trasę wpisując miejsce wyjazdu >>>
 
 
DEPOZYT,  PRZEBIERALNIE, TOALETY, MASAŻE
 
- Depozyt dla zawodników będzie ulokowany na ulicy Ściegiennego, i czynny w godz. 7:30 - 10:15. Depozyt zostanie przewieziony na Stadion Śląski gdzie, po dobiegnięciu do mety będzie można odebrać swoje rzeczy.
- Przebieralnia będzie dostępna tuż przy depozycie.
- Punkt masażu będzie ulokowany za metą.
- Toalety dla zawodników są okolicach startu i na trasie biegu (za punktami odżywczymi) oraz na terenie Stadionu Śląskiego po biegu.
- Zapewnienie prysznicy wszystkim uczestnikom zawodów nie jest możliwe. Dla osób spoza Śląska (dojeżdżających) umożliwiamy skorzystanie z prysznicy – szczegółowa informacja w Biurze Zawodów.
 
START
 
Linia startu znajduje się na ul. Ściegiennego /skrzyżowanie z Chorzowską/.
 
Maraton:
Przypominamy, że o godz. 8:45 zawodnicy powinni ustawić się w odpowiednich strefach przedstartowych 1-4. 
 
Wejście na start wyłącznie bramkami ustawionymi za linią przedstartową.
Start biegu wyznaczony jest na godz. 9:00, a linia startu zamknięta zostanie o godz. 9.10
 
Półmaraton:
Przypominamy, że o godz. 10:15 zawodnicy powinni ustawić się w strefie przedstartowej.
Start biegu wyznaczony jest na godz. 10:30, a linia startu zamknięta zostanie o godz. 10.40
 
Każdy zawodnik musi mieć umieszczony w niezasłonięty, umieszczony z przodu na koszulce numer startowy z chipem!
 
Brak numeru z chipem, przekazanie numeru osobie nieuprawnionej do biegu, zasłanianie numeru lub umieszczanie go w innym miejscu powoduje dyskwalifikację zawodnika.
W  PKO Silesia Marathon, ułatwiając start mniej doświadczonym biegaczom wystartują grupy pacemakerów. Poznacie ich po tabliczkach z czasem na jaki poprowadzą grupę biegaczy oraz dodatkowych numerach startowych na których również będzie informacja o czasie do osiągnięcia w trakcie maratonu.
 
TRASA BIEGU
 
Trasy maratonu i półmaratonu pokrywają się do 5 km i następnie obie trasy łączą się na 28,5 km trasy maratonu (7,5 km trasy półmaratonu).
 
Maraton
Na trasie znajdą się punkty odżywcze ustawione w pobliżu 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 37,5 i 40 kilometra trasy.
Na punkcie odżywczym, na 5 km i 37,5km dla zawodników przewidziano wodę źródlaną, na pozostałych: napój izotoniczny, wodę źródlaną oraz dodatkowo banany, czekoladę/cukier (w zależności od warunków atmosferycznych), ciastka.
Dodatkowe punkty pomiaru czasu znajdują się na 10, 20 i 30 kilometrze, możliwe jest ustawienie dodatkowych punktów kontrolnych.
Po trasie biegu poruszać się będą (oprócz zawodników) pojazdy organizatorów, służby medyczne, samochody zabezpieczenia i pojazdy uprzywilejowane.
Asysty rowerów są zabronione! Zawodnik korzystający z pomocy rowerzystów zostanie zdyskwalifikowany.
 
Półmaraton
Na trasie znajdą się punkty odżywcze ustawione w pobliżu 5, 9, 14, 16,5 i 19 kilometra trasy.
Na punkcie odżywczym, na 5 km i 16,5km dla zawodników przewidziano wodę źródlaną, na pozostałych: napój izotoniczny, wodę źródlaną oraz dodatkowo banany, czekoladę/cukier (w zależności od warunków atmosferycznych), ciastka.
Na trasie ustawione zostaną dodatkowe punkty pomiaru czasu w okolicach 9 i 19 kilometra trasy biegu.
Po trasie biegu poruszać się będą (oprócz zawodników) pojazdy organizatorów, służby medyczne, samochody zabezpieczenia i pojazdy uprzywilejowane.
Asysty rowerów są zabronione! Zawodnik korzystający z pomocy rowerzystów zostanie zdyskwalifikowany.
 
META
 
Meta obu biegów znajduje się na bieżni Stadionu Śląskiego.
Na mecie każdy zawodnik, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal.
Dodatkowo każdy zawodnik otrzyma pakiet żywnościowy.
Z uwagi na dużą liczbę startujących prosimy o nie pozostawanie w strefie mety dłużej niż jest to bezwzględnie potrzebne, robiąc tym samym miejsce kolejnym uczestnikom biegu.
 
 
Wynik biegu otrzymasz w formie SMS’a na podany przy zgłoszeniu numer telefonu.
Nieoficjalne wyniki biegu opublikowane zostaną następnego dnia na stronie biegu (oficjalne wyniki po rozpatrzeniu ew. uwag i protestów podane zostaną w ciągu 2-4 dni). Wyniki biegu będzie mozna śledzić on-line w internecie na podanej przed zawodami stronie www.
 
PARKINGI, TRANSPORT
 
Uczestników zachęcamy do skorzystania z darmowego dojazdu na start komunikacją miejską - na podstawie numeru startowego.
Osoby które dojeżdżać będą na zawody swoimi samochodami zachęcamy do pozstawienia samochodu na jednym z wskazanych przed biegiem parkingów (mapa dostępna będzie od września). Parkingi ulokowane będą w Parku Śląskim, przy Stadionie Śląskim oraz przy Silesia City Center. 
Na podstawie numerów startowych będzie można bezpłatnie korzystać z najszybszej komunikacji - tramwaju (5 przystanków). Przygotowana będzie też specjalna linia autobusowa która będzie dowoziła zawodników na start z parkingu przy Stadionie Śląskim. Autobus będzie kursował pomiędzy Stadionem Śląskim, a Silesia City Center w godz. 6.30 - 8.30 oraz 12.00 - 15.30.
 
WOLONTARIUSZE
 
Zawody przygotowujemy dla Was - biegaczy, a w organizację biegu angażują się przede wszystkim osoby pracujące społecznie. Prosimy docenić pracę wolontariuszy, którzy z całą pewnością dołożą starań by służyć Wam pomocą.
 
PUNKTY KIBICOWANIA, STREFY  AKTWNOŚCI
 
Tuż przy mecie swoje strefy aktywności przygotowali sponsorzy. Sponsor Tytularny PKO Bank Polski przygotował atrakcje nie tylko dla biegaczy ale również dla kibiców.
Na trasie biegu czekać będzie kilka oficjalnych, ale i spontanicznie przygotowanych punktów kibicowania – wszystko by uczestnicy długo pamiętali gościnność i doping na trasie PKO Silesia Marathon.
 
ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE
 
Na mecie będzie miała stały dyżur karetka pogotowia z zespołem medycznym. Również na trasie będą znajdowały się kolejne 4 zespoły pogotowia. Dodatkowo na każdym punkcie odżywczym będą osoby posiadające przeszkolenie medyczne oraz ratownicy medyczni. Jeśli będziesz potrzebował pomocy lub zauważysz inną osobę, która takiej pomocy potrzebuje zgłoś to najbliższej osobie z obsługi biegu – Policjantowi, Strażnikowi Miejskiemu, ochronie lub wolontariuszowi.
 
Życzymy powodzenia na trasie biegu i wiele miłych wspomnień ze sportowej rywalizacji.
 
 
 
 
Mini Silesia Marathon
 
 
ZGŁOSZENIA
 
 
Rejestracja jest możliwa od 1 sierpnia. Osoby, które dokonały już rejestracji mają też nadany numer startowy. Pakiet startowy można odebrać w Silesia City Center w Katowicach przy ul. Chorzowskiej 107 na placu Słonecznym w dniach:
- 30 września 2017 r. w godz. 15.30 - 18.00
- 1 października 2017 r. w godz. 8.30 - 10.15
 
PAKIET STARTOWY
 
Aby odebrać pakiet startowy w Biurze Zawodów:
- zabierz ze sobą dokument tożsamości,
- sprawdź swój numer startowy (na stronie biegu w wyszukiwarce zawodników lub na swoim koncie lub na liście startowej w Biurze Zawodów)
- podejdź do stanowiska oznaczonego Twoim numerem startowym,
- podaj swój numer startowy, okaż dokument potwierdzający tożsamość, sprawdź dane na karcie startowej i ją podpisz.
- jeśli chcesz, aby ktoś za Ciebie odebrał pakiet startowy przekaż tej osobie podpisaną kartę startową, którą będziesz mógł pobrać po zalogowaniu się na stronie biegu (ok. 2 tygodnie przed zawodami). Osoba ta po okazaniu podpisanej Twojej karty startowej oraz kopii dokumentu tożsamości do wglądu obsłudze Biura Zawodów otrzyma Twój pakiet startowy.
- jeśli jesteś osobą niepełnoletnią przy odbiorze pakietu startowego musi być obecny Twój opiekun lub musisz dostarczyć na piśmie zgodę swojego opiekuna na start
 
Pakiet startowy zawiera m.in.:
- numer startowy z wbudowanym chipem i agrafkami (musisz go umieścić z przodu, na koszulce, na wysokości klatki piersiowej);
- koszulkę techniczną do założenia na bieg
 
 
DOJAZD
 
-samochodem
ul. Chorzowska 107, Katowice (tablice kierunkowo-informacyjne Silesia City Center). Zalecamy pozostawienie pojazdów na parkingu oznaczonym na mapie przy ul. Baildona.
-komunikacją publiczną
Dojazd tramwajem - linie 6, 7, 11, 19, 23, 33 - przystanek Silesia City Center (czas przejazdu ok. 10 minut)
Dojazd autobusem - linie 6, 7, 23, 108, 109, 110, 662, 673, 674, 830, 840
Tutaj możesz zaplanować trasę wpisując miejsce wyjazdu >>>
 
START
 
Linia startu znajduje się na Placu Słonecznym Silesia City Center.
Start nastąpi punktualnie o godz. 11:00.
 
Każdy zawodnik musi mieć na sobie koszulkę otrzymaną w pakiecie oraz numer startowy umieszczony z przodu koszulki.
Brak koszulki i numeru startowego oznacza dyskwalifikację zawodnika.
 
META
 
Meta ustawiona jest na Placu Słonecznym przed Silesia City Center.
Na mecie każdy zawodnik, który ukończy bieg otrzyma butelkę wody RMF FM.
 
Wynik biegu otrzymasz w formie SMS’a na podany przy zgłoszeniu numer telefonu.
Nieoficjalne wyniki biegu opublikowane zostaną w ciągu 48 godzin na stronie biegu (oficjalne wyniki po rozpatrzeniu ew. uwag i protestów podane zostaną w ciągu 3-5 dni).
 
Przypominamy: osoby, które zgłoszą się do biegu Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM, odbiorą bezpłatny pakiet startowy a nie wystartują w biegu ani nie zwrócą pakietu przed startem zawodów zobowiązane są do dokonania opłaty w wysokości 30 PLN zgodnie z zaakceptowanym regulaminem biegu.