Oficjalna trasa 10. PKO Silesia Marathon

Jak co roku możemy Was zapewnić, że i tym razem atrakcji na trasie nie zabraknie. PKO Silesia Marathon jako jedyny bieg maratoński w Polsce i Europie prowadzi ulicami aż czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Ponad 60 % trasy to tereny zielone, a metą po raz kolejny będzie największy obiekt lekkoatletyczny w Polsce – Stadion Śląski.

Przebiegniecie obok takich atrakcji jak Muzeum Śląskie, Strefa Kultury, Spodek, NOSPR, Park Śląski, Dolina Trzech Stawów, Nikiszowiec, Szopienice i wiele innych – będzie zielono, będzie kulturowo i historycznie.

W tym roku czeka na Was jednak kilka drobnych zmian trasy w stosunku do jej ubiegłorocznego przebiegu. Bieg maratoński po raz pierwszy wystartuje z ulicy Złotej w Katowicach. Z nieco innej (dalszej) perspektywy będziecie mogli zobaczyć Strefę Kultury, do której bezpośrednio nie wbiegamy, omijając legendarną już górkę, zyskując szybkość i piękny widok na NOSPR.

Dla Waszej wygody zmianie ulegnie również miejsce startu półmaratonu. Wszyscy półmaratończycy wyruszą w tym roku z alei Gen. Jerzego Ziętka tuż przy Stadionie Śląskim, gdzie również zakończą swój triumfalny bieg. Oprócz zmiany miejsca startu półmaratonu, wyciągając wnioski z ubiegłorocznych zawodów przesunęliśmy o 15 minut start półmaratonu tak by uniknąć problemów w miejscu spotkania obu dystansów.

Zachęcamy do obejrzenia specjalnie przygotowanego filmu, który w ciągu kilku minut poprowadzi Was przez 42 km i 195 m malowniczej, tegorocznej trasy.

 

Poniżej znajdziecie również mapki, na których krok po kroku prześledzić możecie trasę wybranego dystansu.

TRASA PKO SILESIA MARATHON 2018

 

TRASA PKO SILESIA PÓŁMARATON 2018

 

UWAGA KONKURS!

Jako że jubileusz wymaga wyjątkowej oprawy i dodatkowego dopingu – ogłaszamy konkurs na hasła motywacyjne na trasie biegów.
Pomyśl co sam chciałbyś przeczytać mijając konkretne miejsca lub jak w ciekawy sposób zagrzałbyś do boju innych biegaczy.

Najbardziej oryginalne hasła znajdą się na trasie biegu, a tuż obok nich Twoje imię.
Dla autorów tych najciekawszych przygotowaliśmy również miłe niespodzianki.
Na propozycje czekamy do końca sierpnia.  Wystarczy przesłać wybrane hasło korzystając z formularza kontaktowego /temat – Inne/

Do dzieła!