Kolejna edycja PKO Silesia Marathon za nami

Wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w 9. edycji PKO Silesia Marathon serdecznie dziękujemy, gratulując osiągniętych rezultatów oraz zwycięstwa nad rywalami i własnymi słabościami. „Twój bieg. Twoje zwycięstwo” – dziś zostaliście bohaterami Stadionu Śląskiego!

Wielkie gratulacje!

Publikujemy już nieoficjalne wyniki wszystkich biegów. Dostępne są tu >>>

Dziś to Wy byliście bohaterami, każdy kto miał odwagę stanąć na starcie w Katowicach i dobiec do mety jest zwycięzcą.

Najszybsi na trasie tegorocznego maratonu byli: Damian Pieterczyk (POL) 02:23:36 oraz Partycja Włodarczyk (POL) 02:49:02.
Na dystansie półmaratonu triumfowali: Jarosław Kożdoń (POL) 01:13:58 oraz Agnieszka Gortel-Maciuk (POL) 01:20:32
W rozegranym w sobotę Mini Silesia Marathon zwyciężyli: Piotr Marchacz (POL) 14:24 oraz Michalina Mendecka (POL) 16:02

Organizacja tak dużego wydarzenia nie była by możliwa bez zaangażowania kilkuset wolontariuszy których można było spotkać nie tylko na trasie maratonu ale w każdym miejscu związanym z zawodami.
PKO Silesia Marathon to również duże, logistyczne przedsięwzięcie w którym zaangażowanych było wielu Policjantów, Strażników Miejskich – wszystkim służbom mundurowym równie gorące podziękowania za pomoc przy organizacji zawodów.

Kolejna edcja zawodów możliwa była dzięki zaangażowaniu sponsora tytularnego – PKO Banku Polskiego, Silesia City Center oraz  miasta Katowice, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Dziękujemy partnerom z którymi mogliśmy współpracować: Grupa Pietrzak, 4MOVE, InterSport, Novotel, Galen, JCommerce SA, Max-Fliz oraz wielu, wielu których w tym miejscu nie zdążyliśmy wymienić.

Drodzy biegacze,
W najbliższym czasie udostępnimy oficjalne wyniki i dyplomy które będzie można pobrać. Pokażemy zdjęcia i filmy z Naszych zawodów.
Mamy nadzieję, że uda nam się spotkać na kolejnej, 10 edcyji – 7 października 2018 roku.