Informator zawodnika – Silesia Marathon 2022

19.09.2022

Udostępnij w social

Poniżej zamieszczamy kilka przydatnych informacji dla uczestników tegorocznego wydarzenia.

 

W ramach Silesia Marathon 2022, odbędą się:

– Silesia Ultramarathon (2/10/2022), start godz. 7:30
– Silesia Marathon (2/10/2022), pierwszy start godz. 8:00
– Silesia Półmaraton (2/10/2022), pierwszy start godz. 9:40

 

Szczegółowy program zawodów dostępny jest >>> Tutaj<<<

 

  1. I. Zgłoszenia
  2. II. Pakiet startowy
  3. III.Noclegi
  4. IV. Dojazd, Parkingi
  5. V. Strefa zawodnicza: przebieralnie, depozyt
  6. VI. Strefa startowa
  7. VII.Trasa biegu, punkty odżywcze
  8. VII. Meta

.

I. ZGŁOSZENIA

Limity dostępnych pakietów startowych zostały wyczerpane. Tym samym nie będzie możliwości rejestracji i dokonywania opłaty w Biurze Zawodów!

.

II. PAKIET STARTOWY

Osoby, które dokonały już opłaty startowej, mają też nadany numer startowy. Pakiet startowy można odebrać na podstawie kodu QR w Biurze Zawodów na Stadionie Śląskim w Chorzowie przy ul. Katowickiej 10 (wejście bramą 1A) w dniach:

– 29 września 2022 r. w godz. 16:00 – 19:00

– 30 września 2022 r. w godz. 16:00 – 19:00

– 1 października 2022 r. w godz. 9:00 – 19:00

Dnia 2 października biuro zawodów jest nieczynne.

Aby odebrać pakiet startowy w biurze zawodów:

zabierz ze sobą bilet z QR kodem, który otrzymasz od nas w poniedziałek  lub wtorek 26/27 września na podany przy zgłoszeniu numer telefonu i adres email (w wersji elektronicznej bądź wydrukowanej),

– podejdź do dowolnego stanowiska oznaczonego Twoim dystansem,

– pokaż obsłudze swój bilet z QR kodem,

– jeśli chcesz, aby ktoś za Ciebie odebrał pakiet startowy, przekaż tej osobie swój bilet z kodem QR. Osoba ta, po okazaniu w biurze zawodów Twojego kodu, otrzyma Twój pakiet startowy.

Uwaga: kod QR, który otrzymacie od nas to unikalny kod graficzny, w którym zakodowane zostały dane zawodnika z przypisanym numerem startowym.

W dniach 29 września – 1 października wyjazd z parkingu P8 (dla osób dojeżdżających do biura zawodów) na podstawie numeru startowego jest bezpłatny (limit 2 godzin), weryfikowany na podstawie biletu parkingowego.

Pakiet startowy zawiera m.in.: numer startowy z przyklejonym chipem i agrafkami (musisz go umieścić z przodu, na koszulce, na wysokości klatki piersiowej), pamiątkową koszulkę techniczną (w rozmiarze, jaki wcześniej zamówiłeś/aś), chustę typu buff.

.

III. NOCLEGI

Wspólnie z kilkoma hotelami przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę noclegów. Informacje znajdziecie >>>TUTAJ<<<

.

IV. DOJAZD, PARKINGI

Biuro zawodów mieści się na Stadionie Śląskim w Chorzowie przy ul. Katowickiej 10 (wejście bramą 1A)

– Komunikacją publiczną ZTM
Dojazd tramwajem – linie 6, 11, 19 (przystanek „Chorzów-Stadion Śląski” lub „Park Śląski Wejście Główne”)
Dojazd autobusem – linie 6, 98, 663 (przystanek „Chorzów-AKS”)
Dojazd na start i powrót z zawodów komunikacją miejską na podstawie numerów startowych jest bezpłatny! Z numerem startowym skorzystaj z komunikacji metropolitalnej.

–  Samochodem
W dniach 29 września – 1 października wyjazd z parkingu P8 (dla osób dojeżdżających do biura zawodów) na podstawie numeru startowego jest bezpłatny (limit 2 godzin), weryfikowany na podstawie biletu parkingowego. Wjazd na parking odbywa się od strony ul. Chorzowskiej (Park Śląski – wejście główne). W dniu 2 października wjazd na wszystkie parkingi należące do Parku Śląskiego będzie odpłatny.
UWAGA: Na parkingach w Parku Śląskim zabraknie miejsc postojowych dla wszystkich chętnych i mogą pojawiać się problemy komunikacyjne z tym związane. Dlatego polecanym przez nas rozwiązaniem jest skorzystanie z komunikacji miejskiej lub pobliskiego bezpłatnego parkingu przy Silesii City Center, spod którego tramwajami linii 6, 11 i 19 szybko i sprawnie dostaniecie się na start. Informujemy, że w tym roku Park Śląski nie umożliwił rezerwacji miejsc parkingowych. Na wjeździe do Parku Śląskiego pobierana będzie opłata ryczałtowa w wysokości 20 zł. Dla uczestników dostępny będzie także parking, do którego dojazd odbywa się od strony ul. Siemianowickiej.

 

Uczestników zachęcamy do skorzystania z darmowego dojazdu na start komunikacją miejską.
Na stronie internetowej ZTM (www.metropoliaztm.pl) możecie zaplanować trasę, wpisując miejsce wyjazdu >>>.

 

.

VI. STREFA ZAWODNICZA

Wszystkie starty odbywają się z terenu Stadionu Śląskiego.

Wejście do Strefy Zawodniczej – brama numer 4.

Wejście do Strefy Zawodniczej będzie ograniczone czasowo i możliwe jest wyłącznie na podstawie przypiętego do koszulki (z przodu, na wysokości klatki piersiowej) numeru startowego!

godz. 6:15 – otwarcie wejścia bramą nr 4 Stadionu Śląskiego do strefy zawodniczej zawodników Silesia Ultramarathon
godz. 6:45 – otwarcie wejścia do strefy zawodniczej zawodników Silesia Marathon – grupa A
godz. 7:15 – otwarcie wejścia do strefy zawodniczej zawodników Silesia Marathon – grupa B
godz. 8:15 – otwarcie wejścia bramą nr 4 Stadionu Śląskiego do strefy zawodniczej zawodników Silesia Półmaraton – grupa A
godz. 8:45 – otwarcie wejścia do strefy zawodniczej zawodników Silesia Półmaraton – grupy B, C

 

Depozyt znajduje się wewnątrz Strefy Zawodniczej i będzie czynny w godz. 6.45-15:00. Ze względów bezpieczeństwa imprezy masowej, bagaż przekazywany do depozytu podlegać będzie kontroli.

Przebieralnia będzie dostępna tuż przy depozycie.

Toalety dla zawodników będą umiejscowione w strefie startu na terenie Stadionu Śląskiego i na trasie biegu (w okolicach punktów odżywczych).

.

VII. STREFA STARTOWA

Zawodnicy w strefie startowej muszą ustawić się minimum 5 minut przed startem.
Przejście ze strefy zawodniczej do strefy startowej odbywać się będzie grupami – każdy zawodnik musi mieć widoczny, umieszczony na klatce piersiowej numer startowy.
Start odbędzie się falowo, w grupach.

godz. 7:30 – Start Silesia Ultramarathon
godz. 8:00Start Silesia Marathon (elita i grupa A)
godz. 8:05 – Start Silesia Marathon (grupa B)
godz. 9:40Start Silesia Półmaraton (grupa A)
godz. 9:45 – Start Silesia Półmaraton (grupa B)
godz. 9:50 – Start Silesia Półmaraton (grupa C)

 

Uwaga:

– umieszczenie numeru startowego w innym miejscu niż na przodzie koszulki np. na pasku, nogawce spodenek czy na plecach, spowoduje dyskwalifikację zawodnika;

– brak numeru z chipem, przekazanie numeru osobie nieuprawnionej do biegu, zasłanianie numeru lub umieszczanie go w innym miejscu, powodują dyskwalifikację zawodnika;

– zawodnicy startujący w Silesia Ultramarathon otrzymają dwa numery startowe i mają obowiązek startu z numerami zamieszczonymi z przodu i z tyłu koszulki.

.

VIII. TRASA BIEGU

Trasy ultramaratonu, maratonu i półmaratonu w części pokrywają się.
1) Silesia Ultramarathon: po starcie zawodnicy pokonują dwie 4-km pętle na terenie Parku Śląskiego, a następnie wybiegają na trasę Silesia Marathon.

2) Silesia Półmaraton: na 8 km trasy półmaratonu biegacze wbiegają na trasę maratonu.

 

Szczegółowy przebieg tras:
– Silesia Marathon >>>
– Silesia Półmaraton >>>
– Silesia Ultramarathon >>>

 

Punkty odżywcze

Maraton
Na trasie znajdą się punkty odżywcze ustawione w pobliżu 5., 10., 15., 20., 25., 30., 35., 37,5. i 40. kilometra.
Na punkcie odżywczym, na 5 km i 37,5 km i 40 km dla zawodników przewidziano wodę w kubeczkach jednorazowych oraz butelkach, na pozostałych dodatkowo: napój izotoniczny oraz banany, galaretki z cukrem.
Punkty odżywcze znajdować się będą po jednej lub obu stronach jezdni.

W odległości ok. 50 i 100 metrów za punktami odżywczymi znajdować się będą pojemniki na kubeczki i butelki. Nie zaśmiecaj miasta! Bądź eko!

Punkty pomiaru czasu znajdować się będą na 10., 20., 30., 40. kilometrze. Możliwe jest ustawienie dodatkowych punktów kontrolnych.
Po trasie biegu poruszać się będą pojazdy organizatorów, służby medyczne, samochody zabezpieczenia i pojazdy uprzywilejowane.
Asysty rowerów są zabronione! Zawodnik korzystający z pomocy rowerzystów zostanie zdyskwalifikowany.

Półmaraton
Na trasie znajdą się punkty odżywcze ustawione w pobliżu 5., 9., 14., 16., i 19. kilometra trasy i są to wspólne punkty z maratonem i ultramaratonem.

Ultramaraton
Na trasie znajdą się punkty odżywcze ustawione w pobliżu 4., 8., 13., 18., 23., 28., 33., 38., 43., 45,5. i 48. kilometra trasy.

.

IX. META

Meta biegów znajdować się będzie na bieżni Stadionu Śląskiego.
Na mecie każdy zawodnik, który ukończy bieg w regulaminowym czasie, otrzyma pamiątkowy medal.

Po przebiegnięciu linii mety nie będzie możliwości zatrzymywania się i odpoczynku. Każdy zawodnik winien jak najszybciej opuścić strefę mety.

W tunelu stadionu będzie można odebrać wodę, a 100 metrów dalej każdy zawodnik otrzyma pakiet żywnościowy.

Po wyjściu ze strefy zawodniczej za metą możesz przejść na trybuny Stadionu Śląskiego.

Wynik biegu otrzymasz w formie SMS, na podany przy zgłoszeniu numer telefonu.

Nieoficjalne wyniki biegu opublikowane zostaną następnego dnia na stronie biegu (oficjalne wyniki po rozpatrzeniu ewentualnych uwag i protestów podane zostaną w ciągu 2-4 dni). Wyniki biegu będzie można śledzić on-line w internecie na podanej przed zawodami stronie internetowej.

 

Kibicowanie na Stadionie Śląskim

Bramy stadionu będą otwarte dla kibiców 2 października w godz. 9:40 do 14.30 – wejście bramą 1A. Wejście na stadion będzie bezpłatne. Dla kibiców udostępnione będą trybuny – sektory od 5 do 16. 

 

Wolontariusze

Zawody przygotowujemy dla Was – biegaczy, a w organizację biegu angażują się przede wszystkim osoby pracujące społecznie. Prosimy docenić pracę wolontariuszy, którzy z całą pewnością dołożą starań, by służyć Wam pomocą.

 

Zabezpieczenie medyczne

Na mecie będzie miała stały dyżur karetka pogotowia z zespołem medycznym. Na trasie będą znajdowały się kolejne zespoły pogotowia. Dodatkowo na każdym punkcie odżywczym będą osoby posiadające przeszkolenie medyczne oraz ratownicy medyczni. Jeśli będziesz potrzebował/a pomocy lub zauważysz inną osobę, która takiej pomocy potrzebuje, zgłoś to najbliższej osobie z obsługi biegu – policjantowi, strażnikowi miejskiemu, ochronie lub wolontariuszowi.

 

UWAGA! Pamiętaj o wypełnieniu ankiety medycznej na odwrocie numeru startowego! W nagłych przypadkach będzie to pomocne dla obsługi medycznej.

 

 

Życzymy powodzenia na trasie biegu i wiele miłych wspomnień ze sportowej rywalizacji.

Bądź z nami na bieżąco
Skip to content