Grupy biegowe PKO Silesia Marathon 2017

Już od dwóch lat staramy się wspierać i promować grupy biegowe z województwa śląskiego. Cieszymy się, że każdego roku jest coraz więcej grup, które biorą udział w zawodach. Tegoroczna edycja miała wyjątkowy charakter, ponieważ finisz odbywał się na Stadionie Śląskim, gdzie na biegaczy czekały ich rodziny i kibice. Mamy nadzieję, że dla wielu z Was bieg ten przyniósł ogromne, sportowe emocje i radość.
Z przyjemnością przedstawiamy grupy biegowe, które wysłały do nas zgłoszenie i skorzystały ze strefy dla grup biegowych przygotowanej na mecie. Mamy nadzieję, że za rok dołączą do nich kolejne.

Grupy biegowe
ADS Masna Krytyczna

Jesteśmy grupą pozytywnie zakręconych ludzi, których połączyła szeroko pojęta aktywność fizyczna. Razem biegamy, uprawiamy nordic walking, jeździmy na rowerach, rolkach i nartach, chodzimy po górach. Oczywiście jesteśmy tylko ludźmi, więc i na wspólny relaks też znajdujemy czas. Wszystko to robimy rodzinnie, wszak jesteśmy jedną Masną Rodziną… Staramy się uczestniczyć w wielu imprezach, zarówno w regionie, jak i w Polsce, ale także i poza jej granicami. Choć personalnie każdy z nas ma różne cele to naszym wspólnym celem jest zdrowa rywalizacja. Jak tylko możemy, staramy się wzajemnie dopingować. Zawsze też wspieramy i dopingujemy naszych rywali, choć słowo „rywal” lepiej zastąpić słowem „współzawodnik”. Dlatego też, startując tydzień po tygodniu zbieramy kolejne doświadczenia i zawieramy wiele nowych znajomości, które tylko i wyłącznie procentują. Wypatrujcie nas i naszego Masnego Lewka na naszych koszulkach, czapeczkach i flagach. Do zobaczenia na trasach…
Sprawa jest jasna, najlepsza jest Masna!!!

https://www.facebook.com/ADSMasna/

AugusTeam

Jesteśmy grupą ludzi, których inspiruje biegowa pasja Augusta Jakubika – ultramaratończyka, wspaniałego mentora i przyjaciela.
Robimy różne rzeczy, pochodzimy z różnych miejscowości, łączy nas jednak bieganie i każda aktywność, która się z nim wiąże. Bieganie to nasz styl życia, nasza pasja, którą dzielimy z innymi. Jesteśmy dla siebie motywacją i wsparciem. Zawsze możemy liczyć na na pomoc trenera, jak i bardziej doświadczonych członków grupy. Wspólnie regularnie trenujemy bez względu na warunki atmosferyczne, wspólnie bierzemy udział w imprezach sportowych. Równie ważne jest dla nas zdrowie, dobre samopoczucie, nawiązywane przyjaźnie, nasza drużyna, środowisko, z którego pochodzimy. W naszej drużynie są osoby, które biegają dla relaksu, ale są również osoby, którym zależy na ciągłym doskonaleniu i osiąganiu wyników. Są wśród nas zwycięzcy polskich i zagranicznych biegów maratońskich, ultra, górskich oraz triathlonu.
Dwa razy w tygodniu spotykamy się na treningach. Treningi przystosowane są dla biegaczy bez względu na reprezentowany poziom.
Dołączając do nas, narażasz się na ryzyko biegania przez 12 / 24 / 48 godzin…. Jesteś gotów? Zapraszamy, dołącz do naszej grupy! Jest w niej miejsce zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem, jak i tych bardziej zaawansowanych.
„Nie musisz być wielki aby zacząć. Ale musisz zacząć, aby zostać wielkim”. Każdy z nas zaczynał jako ten ostatni.

https://www.facebook.com/AugusTeam-956018504436259/

Czeladź Biega
Czeladź Biega to nie tylko bieganie. To atmosfera, to wspólne spędzanie czasu, a przede wszystkim ludzie których łączy pasja. Wśród nas znajdziecie przeciętną mamuśkę, zapalonych sportowców, zapracowanych ojców oraz osoby które postanowiły po prostu ruszyć tyłek z kanapy. To właśnie na naszych treningach wiele osób stawiało pierwsze kroki w bieganiu i co najważniejsze ich przygoda trwa do dziś. Zaletą grup biegowych jest wsparcie na treningach, wspólna motywacja, wymiana doświadczeń, wzajemna rywalizacja oraz satysfakcja z reprezentowania grupy. Na zakończenia nasuwa się tylko jedno. Chwilo trwaj wiecznie.

www.czeladzbiega.pl
www.facebook.com/czeladzbiega
www.instagram.com/czeladzbiega

Lecymy Durś

Jesteśmy grupą ludzi w różnym wieku, których łączy wspólna pasja jaką jest bieganie oraz nordic walking. Dzięki niej spędzamy wspólnie czas na treningach i zawodach sportowych. W większości mieszkamy i biegamy w okolicach Piekar Śląskich, ale nie tylko. Drzwi naszego stowarzyszenia są otwarte dla wszystkich, którzy chcą prowadzić aktywny tryb życia. Jesteśmy grupą biegową, której za datę powstania przyjmuje się początek roku 2017, zarazem jednym z najszybciej rozwijających się stowarzyszeń sportowych na Śląsku. Obecnie liczba członków to ponad 200 osób.Naszym nadrzędnym celem jest upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, krzewienie zamiłowania do systematycznego uprawiania rekreacji ruchowej i sportu w społeczeństwie. 8 października Stowarzyszenie Lecymy Durś zadebiutowało w roli organizatora biegu „I Bieg Charytatywny Pomagamy Durś”.

www.lecymydurs.pl
https://www.facebook.com/lecymydurs/

Miechowicka Grupa Biegowa
Miechowicka Grupa Biegowa…. w skrócie MGB. To grupa ludzi, których połączyło bieganie. Stowarzyszenie „Miechowicka Grupa Biegowa” zostało założone w dniu 19 października 2014 r. jako rozwinięcie ruchu społecznego o tej samej nazwie istniejącego od wiosny 2014 r. Działalność Stowarzyszenia koncentruje się na propagowaniu zdrowego stylu życia, rozwijaniu zainteresowania różnymi formami aktywności sportowych wśród dorosłych, dzieci i młodzieży, a w szczególności na propagowaniu biegania.
http://www.mgb.bytom.pl
https://www.facebook.com/mgb.bytom
Pogoria Biega

Pogoria Biega – grupa biegowa z Dąbrowy Górniczej, powstała w 2008 roku z pasji i miłość do biegania. Co tydzień wspólnie biegamy nad uroczym jeziorem Pogoria III. Nasze spotkania są również okazją do podzielenia się doświadczeniami, umówienia się na kolejne zawody i pochwalenia się wynikami oraz wzajemnej motywacji i mobilizacji do dalszych treningów. A, że nie samym bieganiem Pogoria żyje, to też gramy w siatkówkę, zimą morsujemy i czasem grillujemy. Przez lata: setki tysięcy przebiegniętych kilometrów, miliardy spalonych kalorii, tysiące startów w zawodach na terenie kraju i za granicą. Jesteśmy Organizatorem trzech flagowych imprez sportowych:

Biegu Walentynkowego
Szóstki Pogorii
Crossu Czwórki

Naszą dumą i ogromną radością są Biegi Przedszkolaka z setkami roześmianych twarzyczek dzieci startujących w tych biegach. Nie sposób wymienić wszystkich biegów, imprez sportowych i akcji, w których bierzemy udział m. in. pomagamy nieco przy Półmaratonie Dąbrowskim i jesteśmy obecni na Festiwalu Dębowy Maj. Organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi ze świata sportu.
Jednym zadaniem: robimy to, co lubimy. Nasze hasło to:

Zużywaj się – nie rdzewiej!

Na chętnych do wspólnego biegania czekamy w każdy wtorek o godz. 19:00 na Pogorii 3 (przy molo) w Dąbrowie Górniczej.
http://www.pogoriabiega.pl
https://pl-pl.facebook.com/pogoriabiega
https://www.facebook.com/groups/223323111170986/

Sekcja Biegów Długodystansowych Energetyk Rybnik
Klub SBD czyli Sekcja Biegów Długodystansowych Energetyk Rybnik powstał 5 stycznia 1995 roku i jest najdłużej istniejącym i aktywnie działającym klubem biegowym w naszym mieście i okolicy. Założycielem i pierwszym prezesem został Grzegorz Wnuk, a od 2015 roku klubem zarządza prezessa Asia Fojcik. Aktualnie organizujemy sześć biegów na dystansach od 5 km do 42.195 km, czyli klasycznego maratonu jedynego jaki odbywa się w naszym mieście. Wszystkie biegi odbywają się w urokliwych i spokojnych miejscach Rybnika (minimalna ilość asfaltu, każdy w innej dzielnicy Rybnika!), a przyświeca im jeden cel – wywołanie uśmiechu zadowolenia na twarzach uczestników. I tak zazwyczaj jest, a na mecie na wszystkich czekają oryginalne i takie nasze medale oraz wyjątkowy buziak prezessy. SBD zrzesza 25 osób z których zdecydowana większość ma za sobą biegi maratońskie, a część z nas wyszła i poza ten dystans. Biegamy po górach, ścieżkach leśnych, ale asfalt i stadion lekkoatletyczny również nie są nam obce tak jak i wyjazdy zagraniczne, których mamy na koncie mnóstwo przez te minione lata. Energetyk to energia, a nade wszystko przekładamy radość z biegania i ze spotykania się z sobą.
Klubowiczów można rozpoznać po zarażającym głośnym śmiechu, nartach biegowych, chodzeniu na rękach, jeżdżeniu na rolkach, wędkowaniu, triathlonowaniu, bieganiu z psami czy też mapami, brodach, pięknych paznokciach, kamerce…no i uśmiechniętym bieganiu.
http://www.sbd-energetyk.pl
https://www.facebook.com/SBD-Energetyk-Rybnik-428601697253550/
Tenneco
Grupa biegaczy-pasjonatów z Tenneco Automotive Eastern Europe z Gliwic.
Chociaż każdy z nas na co dzień pracuje w innym dziale, łączy nas wspólna miłość do biegania i osiągania coraz lepszych wyników. Motywujemy się wzajemnie, bo wierzymy że nie ma rzeczy niemożliwych.
http://www.tenneco.com/
Vegge Runners

Vege Runners to grupa „zdecentralizowana”, która łączy raczej wspólna idea i hobby, niż konkretne miejsce na mapie. Członkowie drużyny rozsiani są po całej Polsce, a część z nich nawet po innych krajach. Spotykamy się zwykle na zawodach lub – jeśli w danym mieście jest więcej Vege Runnersów – na wspólnych treningach. Vege Runners to nieformalny klub łączący osoby lubiące biegać i zarazem chcące promować dietę roślinną.
Gdy kilkanaście lat temu klub dopiero powstawał, większość ludzi dziwiła się, że można nie jeść mięsa i na dodatek ćwiczyć sport. Dzisiaj już to nie budzi zdziwienia, a drużyna w międzyczasie rozrosła się do ponad dwustu osób rozsianych po całej Polsce (i nie tylko). Część osób uprawia zresztą nie tylko bieganie, ale i inne dyscypliny: triathlon, jogę, cross training itp.
Jedzą i biegają. Biegają i jedzą. Zdrowo i smacznie. Bo tak lubią. Przede wszystkim jednak dobrze się bawią – bo o to przecież chodzi!

http://www.vegerunners.pl
http://facebook.com/vegerunners

W Pogoni za Duchem

W kilku słowach wyraź tą fantastyczną zgraję ludzi. No spróbuj, podejmij wyzwanie, zmierz się z tym … tylko nie mów, że nie potrafisz tego wyrazić słowami. Spotkanie odda wszystko co chcemy powiedzieć, zdjęcia utrwalą te chwile, wspólna pasja utwierdzi Cię w przekonaniu … że warto gonić ducha …

To jest tak … że musi być początek. Jak to było u nas ?! Pewnie jak w większości historii, gdy tworzą się przyjaźnie na lata. Ktoś wrzucił pomysł, ktoś zdecydował że warto, ktoś zobaczył i postanowił dołączyć. Matka Założycielka wraz z Siostrą Oficjalnie Zagrzewającą postanowiły zrobić coś co do tej pory było zajęciem mało lubianym, wręcz można by rzec odsuwanym na dużą odległość. „Bieganie ?! No coś Ty ?! Publicznie ?! Wśród ludzi …. o nie !!” Tak pewnie trwała rozmowa, lecz po chwili okazało się, że słowo … ciałem się stało. Dziewczyny postanowiły wyjść i swym nowym pomysłem zarażać innych. Opętanie duchowe rzucone na biegaczy Zagłębia sprawiło iż rzesza bywalców środowych spotkań rosła z tygodnia na tydzień. Okazało się, że energiczni ludzie potrafią się świetnie bawić z początkującymi, że ultrasi dogadują się z debiutantami, wreszcie … że środowe spotkania mogą być lepsze niż kolejny nudny mecz. Pogoria III zyskała kolejną atrakcję – wesołą gromadę Duchów. Już nie jest tak cicho, już teraz ścieżka jest za wąska, już teraz … w poniedziałek nie myślimy o weekendzie … bo przecież już za dwa dni znowu będzie bieganie. I tak … od słowa do słowa się zaczęło. Trwa wspaniała zabawa, pełna radości, uśmiechu, wzruszeń ale nade wszystko wspaniałej przyjaźni ludzi którzy postanowili pogonić za duchem.
Pasja biegania kiełkuje w każdym z nas, swym optymizmem wkręcamy kolejne osoby do aktywności. Nie ma Ja, jesteśmy My !! Zapraszamy również Ciebie …. wiesz gdzie nas znaleźć. Tylko pamiętaj … że jesteśmy duchami …

https://www.facebook.com/W-pogoni-za-duchem-777955328909965/