Biegi i wydarzenia partnerskie

Zapraszamy na inne zaprzyjaźnione wydarzenia:

21. PKO PÓŁMARATON DOOKOŁA JEZIORA ŻYWIECKIEGO – Żywiec, 29.03.2020 r.

HARPAGAŃSKA DYCHA – Sosnowiec, 22.03.2020 r.

6. GDAŃSK MARATON – Gdańsk, 19.04.2020r.

 


21. PKO PÓŁMARATON DOOKOŁA JEZIORA ŻYWIECKIEGO – Żywiec, 29.03.2020 r.

Półmaraton Żywiecki to jedna z najtrudniejszych „połówek” w Polsce. Ciężki, górzysty teren, liczne podbiegi, spore różnice wzniesień to coś… co przyciąga prawdziwych twardzieli! Trudy rekompensują wspaniałe widoki rozciągające się niemal na całej długości trasy, która wiedzie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo drogą dookoła Jeziora Żywieckiego, położonego w samym centrum Beskidów w Kotlinie Żywieckiej. Start i meta biegu usytuowana jest na Żywieckim Rynku. Półmaraton rozpocznie cykl imprez biegowych pod nazwą „Złota 50 tka” (nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny. Tak więc w ramach cyklu oprócz Półmaratonu odbędą się także Bieg na Grojec (25 kwietnia), Bieg na Żar (27 czerwca) , Bieg na szczyt Pilska (5 lipca) oraz Bieg na szczyt Rysianki (6 września ), gdzie nastąpi uroczyste zakończenie „Złotej 50-tki” połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy, którzy zaliczą przynajmniej cztery z pięciu biegów. Jednocześnie rozpocznie także cykl biegów „O Puchar Euroregionu Beskidy” (kolejny bieg to 12. Cieszyński Fortuna Bieg – 26 kwietnia oraz kończący cykl 31 maja 28. Bieg Fiata).

Na chwilę obecną swój udział w biegu zgłosiło prawie 2000 biegaczy, na których czeka wiele atrakcji i niespodzianek.

STRONA WYDARZENIA

ZAPISY


← Powrót

 

HARPAGAŃSKA DYCHA – Sosnowiec, 22.03.2020 r.

 

Tak było rok temu, a 22.03.2020 kolejna edycja Harpagańskiej Dychy. Zapraszamy wszystkich biegaczy. Będziecie mogli się sprawdzić na dystansie 10 km.
W tym roku motyw przewodni biegu to: „Bieganie mamy w genach”.

STRONA WYDARZENIA

ZAPISY


← Powrót

 

6. GDAŃSK MARATON – Gdańsk, 19.04.2020r.

Gdańsk Maraton organizowany przez Gdański Ośrodek Sportu już od premierowej edycji stał się jedną z największych i najbardziej popularnych sportowych imprez na krajowej mapie biegowej, w której co roku startują tysiące zawodników z Polski i zagranicy. Najliczniejszą grupę stanowią oczywiście mieszkańcy Pomorza. Do niewątpliwych atutów biegu należą chwalona przez uczestników organizacja, ciekawa oprawa oraz świetnie przygotowana trasa, która z jednej strony sprzyja poprawianiu życiowych rekordów, a z drugiej pozwala w krótkim czasie zobaczyć największe atrakcje miasta o niezwykle bogatej, ponad 1000-letniej historii. Gdańsk Maraton to absolutnie obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego biegacza!

Gdańsk Maraton wielokrotnie wygrywał prestiżowe nagrody w kategorii najlepszych tego typu imprez w Polsce, a przez uczestników doceniany był za poziom organizacyjny, na który wielki nacisk niezmiennie kładą organizatorzy biegu: Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu.

Bieg główny 6. Gdańsk Maratonu odbędzie się w niedzielę, 19 kwietnia 2020 roku. Trasa, będąca jednym z największych atutów biegu, ze względu na planowane przez Miasto inwestycje, różnić się będzie nieco od tej z lat poprzednich, szczególnie w okolicach Starego Miasta.

Biegacze tradycyjnie już rozpoczną zawody od podziwiania Stadionu Energa Gdańsk i wraz z sugestiami uczestników ubiegłorocznej edycji, ruszą w kierunku Nowego Portu już na samym początku, a nie na końcu dystansu. Następnie pobiegną w kierunku Starego Miasta, miną Europejskie Centrum Solidarności oraz Fontannę Neptuna, żeby tam zawrócić i Alejami Zwycięstwa oraz Grunwaldzką ruszyć w kierunku Sopotu. Potem „jeszcze tylko” Ergo Arena, gdańskie Przymorze, Park im. Ronalda Reagana, rzut oka na molo w Brzeźnie i już można skierować się do mety, usytuowanej w hali Targów Amber Expo. Krótko mówiąc – 42 kilometry i 195 metrów wypełnionych po brzegi wspaniałymi widokami i turystycznymi atrakcjami Gdańska.

 

STRONA WYDARZENIA

ZAPISY


← Powrót