Biegi i wydarzenia partnerskie

Zapraszamy na inne zaprzyjaźnione wydarzenia:

VIII TYSKI PÓŁMARATON – Tychy, 1.09.2019 r.

IV SIEMIANOWICKI FESTIWAL ŚWIETLIKÓW – Siemianowice Śląskie, 22.06.2019 r.

14. NOCNY MARATON KANAŁU BYDGOSKIEGO – Bydgoszcz, 15.06.2019 r.

CYKL BIEGÓW LEŚNYCH NAGONKA – Koło, 18.05.2019 r.

6 HARPAGAŃSKA DYCHA – Sosnowiec, 31.03.2019 r.


VIII TYSKI PÓŁMARATON – Tychy, 1.09.2019 r.

POKAŻ OGIEŃ…. i dołącz do TYCH najlepszych – to hasło przyświecać będzie zawodnikom tegorocznego Tyskiego Półmaratonu, a ognisty Feniks rozgrzeje biegowego ducha na trasie.

Podczas zawodów odbędzie się wiele imprez towarzyszących, takich jak biegi dla dzieci, zajęcia sportowe, masaże, pokazy produktów sportowych, losowanie nagród, piknik rodzinny oraz atrakcje dla najmłodszych.

Trasa z atestem PZLA prowadzi ulicami miasta Tychy (asfalt) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne). Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy. Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Promocji lekkiej Atletyki w Tychach (www.spla.com.pl).

Trwają zapisy. Do wyboru pakiet standard lub z koszulką. Limit miejsc to 1500 uczestników.

STRONA WYDARZENIA

ZAPISY


IV SIEMIANOWICKI FESTIWAL ŚWIETLIKÓW – Siemianowice Śląskie, 22.06.2019 r.

Pierwszy weekend lata to doskonały czas na… poskromienie świetlika. Dla osób, które mają ochotę zmierzyć się z tym tajemniczym zadaniem lub przebiec kilka kilometrów w urokliwych okolicznościach przyrody, MK team ma propozycję. W sobotę, 22 czerwca odbędzie się IV Siemianowicki Festiwal Świetlików, czyli rodzinna impreza biegowa organizowana w Siemianowicach Śląskich. Czwarta edycja biegu, podobnie jak poprzednie, odbędzie się w klimatycznym miejscu, w okolicach Stawu Rzęsa, a trasa poprowadzona będzie nieopodal pola golfowego i bażantarni.

Czekają Was dwa biegi główne na dystansie 5 lub 10 km, zawody dla dzieci, animacje, warsztaty oraz eliminacyjny bieg przełajowy pod hasłem: „Poskromić Świetlika”. Najmłodsi będą mieli do pokonania 50, 200, 400 i 800 metrów.
– Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę przywitać lato wspólnie z nami w ten nietypowy sposób. Gwarantujemy świetną atmosferę, sportowe emocje, liczne niespodzianki – zachęcają organizatorzy.

Zapisy trwają do 19 czerwca lub do wyczerpania limitu miejsc.

STRONA WYDARZENIA

ZAPISY


14. NOCNY MARATON KANAŁU BYDGOSKIEGO – Bydgoszcz, 15.06.2019 r.

Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego to kultowy, najstarszy i nieprzerwanie organizowany nocny maraton w Polsce. Bieg rozgrywany jest nocą w przepięknej scenerii Plant Bydgoskich, unikatowych zabytków hydrotechniki oraz Kanału Bydgoskiego, który jest najstarszym śródlądowym kanałem wodnym na obecnym terytorium Polski czynnym do dziś. Klasyfikacja odbywa się na aż 10. dystansach, zaczynając od 4,2 km dla mniej zaawansowanych, na królewskim dystansie dla wymagających kończąc. Wszyscy uczestnicy niezależnie od pokonanego dystansu otrzymują identyczny pakiet startowy, a w nim m.in. nietuzinkowy medal i okolicznościową koszulkę. Zawsze też coś gra, głośno i na żywo, co jest dużą atrakcją dla biegaczy i kibiców.
Jak pokazują kolejne edycje, w wydarzeniu uczestniczą maratończycy nie tylko z Bydgoszczy, ale z całego kraju, a także biegacze z Litwy, Łotwy, Szwecji, Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Belgii, Hiszpanii, USA, Kanady, Ukrainy i Białorusi.

Zapisy trwają do 26 maja.

STRONA WYDARZENIA

ZAPISY 


CYKL BIEGÓW LEŚNYCH NAGONKA – Koło, 18.05.2019 r.

Jeśli chcesz być bliżej natury, z dala od betonu i asfaltu, jeśli chcesz zapomnieć o hałasie i wielkomiejskim pędzie…odetchnij piersią pełną świeżego powietrza, zjednocz się z przyrodą i poznaj jej naturalne piękno! Zapraszamy już 18 maja. Cykl Biegów Leśnych „Nagonka” to sześć zróżnicowanych pod kątem długości i atrakcyjności przyrodniczej trasy oraz poziomu jej trudności biegów na dystansach:
– ok. 45 km: Nagonka Euro-Kerze Maraton – trasa po zróżnicowanym terenie leśnym, z szybkimi odcinkami, zakrętami oraz wymagającymi leśnymi górkami dla osób zaawansowanych biegowo i lubiących wyzwania;
– ok. 13 km: Nagonka Cross – skierowany dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z bieganiem po lesie;
– ok. 2,5 km: Nagonka EuroVeg Junior – przeznaczony dla młodzieży, która będzie mogła poznać urokliwe ścieżki biegowe wokół Osady Leśnej;
– ok. 200 m: Nagonka EuroVeg Child – bieg dla najmłodszych, którzy będą mogli poczuć ducha rywalizacji ścigając się z rówieśnikami;
– ok. 5 lub 10 km: Nagonka Nordic Walking – nowa atrakcja CBL. Do wyboru jedna lub dwie pętle.

Start, meta oraz biuro zawodów zlokalizowane będą na terenie Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole (pow. piotrkowski).

STRONA WYDARZENIA
ZAPISY


6 HAPRAGAŃSKA DYCHA – Sosnowiec, 31.03.2019 r.

Harpagan Sosnowiec to stowarzyszenie, które tworzy grupa ludzi połączona pasją do biegania.
Pasja ta przekształciła się w miłość, a z tego uczucia narodziła się „Harpagańska Dycha”, 10-kilometrowy bieg uliczny poprowadzony ulicami miasta Sosnowiec.
„Dziecko” rosło w siłę i od pierwszego biegu, w którym wzięło udział 500 osób, minęło już 5 lat. Przed nami 6 edycja, a zainteresowanych z roku na rok przybywa. Obecnie limit startujących w imprezie sięga 990 zawodników, w tym 890 biegaczy i 100 maszerujących w Nordic Walking.
Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów biegania, którzy marzą o nowych życiówkach lub pragną rozgrzać swoje stópki z początkiem sezonu. Przed nimi do pokonania wyjątkowa trasa na dystansie 10 kilometrów. Pasjonatów Nordic Walking, w związku z wykorzystaniem limitu miejsc w 6 edycji, zapraszamy na kolejną za rok 😉
Dla każdego uczestnika zapewniamy dobrą zabawę, ciekawy pakiet startowy oraz nietuzinkowy medal. Dodatkowo wiele atrakcyjnych nagród do rozlosowania po zakończeniu zawodów.

STRONA WYDARZENIA
ZAPISY


← Powrót