Treningi i atrakcje od Galen Rehabilitacja


 
Poza oficjalnymi treningami PKO Silesia Marathon zapraszamy na bezpłatne treningi organizowane przez naszego partnera - firmę Galen Rehabilitacja wraz z Inżynierią Biegania. 
 
Organizatorzy zapraszają wszystkich pasjonatów biegania do udziału w treningach biegowych przygotowujących do tegorocznej edycji PKO Silesia Marathon. Zespół Galen Rehabilitacja działa intensywnie w sferze profilaktyki, oferując zajęcia grupowe dla biegaczy z zakresu przygotowania motorycznego oraz prowadząc bezpłatne treningi biegowe w Parku Śląskim, gdzie nacisk kładziony jest na rozgrzewkę, profilaktykę urazów oraz prawidłowe zakończenie wysiłku. Przez sierpień i wrzesień treningi te są współprowadzone przez trenerów biegowych Inżynierii Biegania, przygotowując zawodników do PKO Silesia Marathon.
W każdy wtorek w sierpniu (z wyjątkiem 15 sierpnia) i we wrześniu o godzinie 20:30 zapraszamy na otwarte treningi w Parku Śląskim (zbiórka: Stacja Kolejki Linowej przy Wesołym Miasteczku od ul. Złotej).
Treningi rozpoczynają się częścią teoretyczną dotyczącą omówienia tematu najpopularniejszych kontuzji biegowych po czym przechodzimy do rozgrzewki, którą poprowadzą fizjoterapeuci Galen Rehabilitacja: Filip Humpa oraz Radosław Berencz. Część główną treningu poprowadzą natomiast trenerzy Inżynierii Biegania: Dawid Malina oraz Radosław Kasprzak. Każdy trening zakończony będzie stretching’iem.
 
W każdym tygodniu tematyka cześci teoretycznej oraz zestaw treningowy będzie inny:
 
- 08 sierpnia: Część teoretyczna: dolegliwości bocznej strony biodra. Rozgrzewka. Długie wybieganie + rytmy. Stretching.
 
- 22 sierpnia: Część teoretyczna: kolka biegacza. Rozgrzewka. Zabawa biegowa (wybieganie w które wplecione będą szybkie odcinki). Stretching.
 
- 29 sierpnia: Część teoretyczna: ból kręgosłupa lędźwiowego. Rozgrzewka. Szybkie wybieganie/II zakres - bieg z narastającą prędkością. Stretching.
 
- 05 września: Część teoretyczna: kolano skoczka. Rozgrzewka. Trening tempowy w II zakresie podzielony na odcinki zależne od poziomu oraz celu. Stretching.
 
- 12 września:  Część teoretyczna: skręcenie stawu skokowego. Rozgrzewka. Bieg ciągły w II zakresie – schodkowy. Stretching.
 
- 19 września: Część teoretyczna: zespół mięśnia biodrowo – lędźwiowego. Rozgrzewka. Trening biegowy ciągły w II zakresie w tempie około startowym. Stretching.
 
- 26 września: Część teoretyczna: regeneracja powysiłkowa. Rozgrzewka. Trening przedstartowy. Stretching.
 
 
Oprócz treningów nasz partner Galen Rehabilitacja dla uczestników PKO Silesia Marathon zapewni atrakcje podczas całego październikowego weekendu. W dzisiejszych czasach już prawie każdy biegacz zdaje sobie sprawę z korzyści, jakie przy uprawianiu sportu daje mu wsparcie fizjoterapeutyczne. Wsparcie to procentuje w fazie przygotowań do startu, w sferze prawidłowego przygotowania treningu ogólnorozwojowego, po przebiegnięciu linii mety, w postaci masażu powysiłkowego i terapii manualnej, a w szczególności w sytuacjach niestety, nieuniknionych kontuzji.
Jako że fizjoterapia i ortopedia stanowią nieodłączny element treningu biegacza, na PKO Silesia Marathon nie zabraknie specjalistów z tych dziedzin. W tym roku, już po raz trzeci z rzędu, kompleksowe wsparcie dla biegaczy zapewnią fizjoterapeuci Galen Rehabilitacja i ortopedzi Galen-Ortopedia. Specjaliści będą do dyspozycji zarówno w sobotę, jak i w niedzielę naszego biegowego weekendu.
 
Fizjoterapeuci Galen Rehabilitacja na co dzień pomagają osobom aktywnym zapobiec przeciążeniom i kontuzjom w sporcie, a w przypadku urazów - wrócić do sprawności po kontuzji czy zabiegu. Ponieważ na swoim koncie mają liczne starty w zawodach biegowych (w tym w PKO Silesia Marathon) doskonale wiedzą, z jakimi trudnościami zmagają się biegacze i są w stanie indywidualnie wczuć się w sytuację pacjenta. W codziennej pracy swoją wiedzę i doświadczenie uzupełniają nowoczesnym, innowacyjnym sprzętem, pracując w dwóch ośrodkach na terenie Śląska – w Bieruniu i w Katowicach (os. Bażantowo).
W ośrodku w Bieruniu sportowcy mają szansę wykonać szczegółową ocenę motoryczną na najnowocześniejszych urządzeniach (w tym sprawdzić stabilność stawu kolanowego, zweryfikować siłę mięśni nóg, ocenić równowagę i wzorce ruchowe) oraz realizować trening na jedynej na Śląsku bieżni antygrawitacyjnej, wykorzystującej unikatową technologię NASA.
 
Podczas PKO Silesia Marathon w sobotę i niedzielę szukajcie stanowisk Galen Rehabilitacja, gdzie będzieci mogli liczyć na:
- rozluźnienie napiętych mięśni za pomocą pracy manualnej i masażu zarówno przed, jak i po starcie,
- bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne i instruktaże ruchowe,
- bezpłatne konsultacje ortopedyczne,
- porady odnośnie dobrej rozgrzewki i odnowy biologicznej po wysiłku.
 
W pakietach startowych znajdziecie także ulotki zawierające zniżkę na pierwszą wizytę fizjoterapeutyczną w Galen Rehabilitacja oraz zaproszenie na trening na bieżni antygrawitacyjnej.
 
Zachęcamy do skorzystania z fachowej pomocy!
 
 
galen logo rgbGR