Meta na Stadionie Śląskim!


 
Metą PKO Silesia Marathon w 2017 roku będzie bieżnia nowego Stadionu Śląskiego!
 
Przed każdym biegaczem wyjątkowa okazja. Zostań częścią historii startując w pierwszym maratonie, którego finisz zaplanowaliśmy w tym roku na bieżni Stadionu Śląskiego! Przed największym w Polsce stadionem lekkoatletycznym wiele wydarzeń sportowych, ale wszyscy zapamiętamy pierwszy bieg maratoński, który będzie też pierwszym wydarzeniem lekkoatletycznym na nowym obiekcie.
 
Miejscem finiszu naszych biegów była już hala katowickiego Spodka, tym razem będzie to bieżnia stadionu. I to nie byle jakiego, bo pachnącego nowością obiektu na trybunach, którego będzie mogło zasiąść 56 tysięcy kibiców. 
Emocje związane z biegiem maratońskim i finiszem na bieżni stadionu lekkoatletycznego są przeogromne. Wie o tym każdy, kto wbiegał przez tunel prowadzący na bieżnię stadionu. Dziś dajemy szansę każdemu, by to właśnie jego nazwisko zapisało się w najnowszej historii największego stadionu lekkoatletycznego w Polsce. Każdy z Was może poczuć się wyjątkowo, bo tylko na największych wydarzeniach sportowych metą biegów maratońskich są bieżnie stadionów. Poczuj się jak olimpijczyk!
 
 
grafika news tresc stadion
 
 
Stadion Śląski to miejsce wielu ważnych wydarzeń w historii polskiego sportu. „Kocioł czarownic” znany jest przede wszystkim ze wspaniałych meczów piłkarskich, zawodów żużlowych czy wyjątkowych koncertów muzycznych. Dziś niewiele osób pamięta, że przed pierwszym meczem otwierającym stadion 22 lipca 1956 roku rozegrano zawody lekkoatletyczne. Startował wówczas m.in. Jerzy Chromik i Janusz Sidło. W 1967 roku podczas meczu lekkoatletycznego Irena Kirszenstein (Szewińska) wyrównała rekord świata na 200 m (czas: 22,7 sek). Inną ciekawostką jest też fakt, że na Stadionie Śląskim ustanowiono niepobity do dziś rekord krajowej frekwencji - 120.000 widów obejrzało mecz Pucharu Europy Mistrzów Krajowych Górnik Zabrze - Austria Wiedeń.
 
W 2009 roku sprzed bram Stadionu Ślaskiego startował pierwszy Silesia Marathon. Dziś historia zatacza koło i będziemy mieli okazję zakończyć maraton na największej arenie lekkoatletycznej w Polsce!
 
Nie przegap okazji i zostań pierwszym maratończykiem Stadionu Śląskiego!
Zapisz się już dziś i razem z nami otwórz nową kartę historii największej areny lekkoatletycznej w Polsce!
 
 
"Cieszę się, że największa impreza biegowa w regionie zawita na Stadion Śląski. To będzie początek powrotu obiektu na mapę stadionów lekkoatletycznych. Zapraszam wszystkich do zobaczenia Stadionu w nowej odsłonie" - już dziś zaprasza Krzysztof Klimosz, Prezes Zarządu Stadion Śląski Sp. z o.o.
 
Czy PKO Silesia Marathon może być jeszcze bardziej wyjątkowym biegiem? W tym roku zawodnicy biegu maratońskiego przebiegną 42 km ulicami 4 miast - Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa!
Warto też dodać, że nie tylko zawodnicy startujący w maratonie, ale również biegacze startujący na dystansie 21,097 km będą mieli okazję przeżyć finisz na bieżni Stadionu Śląskiego. Start i przeważająca część trasy maratonu (do 37,5 km) i półmaratonu nie ulegają zmianie.  Na stadion dobiegniemy przez Park Śląski wbiegając do Parku Aleją Planetarium.