Biegniemy razem dla Poli i Jasia


 

W trakcie tegorocznego PKO Silesia Marathon, biegnąc będzie można pomóc dwójce chorych dzieci.
10-letnia Pola urodziła się z wadą serca – niedorozwojem serca prawego (HRHS). Ze względu na pogarszający się stan zdrowia w najbliższym czasie powinna przejść kolejną operację wymiany zastawki w sercu, na którą rodzice gromadzą fundusze. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Cor Infantis. Natomiast 2,5 letni Jaś urodził się z wadą genetyczną, która ogranicza jego rozwój fizyczny i intelektualny. Aby lepiej funkcjonować niezbędny jest specjalistyczny sprzęt m.in. wózek i fotelik samochodowy oraz rehabilitacja. Chłopczyk jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” ze Złotowa.
Zaangażowanie uczestników biegu zostanie przeliczone na konkretną pomoc finansową – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz dwójki dzieci.
Co mogę zrobić by pomóc Poli i Jasiowi? Wystarczy, że uczestnik biegu odbierze przygotowaną kartkę/podobną do numeru startowego/ z napisem „biegnę dla Poli i Jasia” i z przypiętą na plecach koszulki wystartuje 4 października. Przygotowane kartki będą do odebrania 2 i 3 października przy biurze zawodów na stoisku akcji oraz w dniu biegu w namiocie PKO Banku Polskiego (w okolicy mety, na Placu Słonecznym Silesia City Center).

 

Biegne dla Poli Jasia

 

Podczas wszystkich sponsorowanych przez PKO Bank Polski wydarzeń prowadzone są prowadzone akcje „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Od 2013 r. Bank zorganizował 124 charytatywne akcje biegowe, w których uczestniczyło ok. 43 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1,82 mln zł. W 2015 r. odbyło się już 37 takich akcji, a Fundacja wypłaciła darowiznę w wysokości ok. 580 tys. zł dla osób potrzebujących wsparcia, zarówno dzieci jak i dorosłych.