Spartanie pobiegną ulicami Śląska


 

"Spartanie Dzieciom" to największa w Polsce biegowa grupa charytatywna. Swoim bieganiem i związanym z tym medialnym wsparciem, pomaga chorym dzieciom.
Nie inaczej będzie w tym roku, gdy pojawią się na trasie PKO Silesia Marathon 2015.

Nasze zainteresowanie biegami długodystansowymi postanowiliśmy wzmocnić aspektem społecznym, dlatego kilka razy w roku organizujemy zawody z myślą o małych pacjentach. Chcemy, aby dzięki naszej akcji jak najwięcej maluchów miało szansę powotu do zdrowia - mówi Małgorzata Czapkiewicz, która koordynuje start Spartan na trasie śląskiego maratonu.
W czasie trwania imprez biegowych zbieramy pieniądze do spartańskich puszek. Zgromadzone środki zostają później przekazane na leczenie i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. W naszym gronie są osoby, które mają niepełnosprawne dzieci i na co dzień doświadczają trudu wychowania i rehabilitacji, więc oprócz odruchu serca jest to dla nas rzeczywisty problem - dodaje biegająca spratanka.

Maraton na rzecz niepełnosprawnego dziecka jest wydarzeniem magicznym. Wysiłek fizyczny, niezapomniane emocje i widok uśmiechniętych rodziców sprawiają, że każdy biegacz dostaje skrzydeł.

 

 

Spartanie 2

                                        fot. Mariusz Kubiak

 

Spartanie 3

                                        fot. Mariusz Kubiak

 

W czasie tegorocznej edycji Silesia Marathon Spartanie pobiegną dla dwuletniego Jasia z Bytomia.
Jaś urodził się jako wcześniak w 31 tyg. ciąży. Stwierdzono u niego rzadką wadę genetyczną.
Jaś wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej oraz specjalistycznego sprzętu, jak np. pionizator, wózek, ortezy na nóżki oraz fotelik samochodowy. Dzięki nim będzie mógł utrzymać prawidłową pozycję. Dzięki systematycznej rehabilitacji chłopczyk ma szanse przynajmniej na skrawek normalnego życia.

Warto pomagać! Pomóż i Ty!

 

 

*Aktualizaja: 18 września 2015 r.